PODESTY DO OGRZEWANIA KANAŁOWEGO – JAKI JEST WYBÓR?

Ogrzewanie kanałowe coraz częściej stosowane jest jako ogrzewanie samodzielne, szczególnie w pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami. Ważnym aspektem tego rozwiązania jest estetyka, która odnosi się głównie do podestów – rodzaju materiału, technologi wykonania oraz koloru. REGULUS®-system oferuje szeroki wybór podestów, które doskonale dopełniają kompozycję współczesnych wnętrz.

 

 

Podesty aluminiowe
Podesty aluminiowe oferowane są w dwóch wersjach zestawiania szczebli: wzdłuż osi kanału – podesty wzdłużne oraz w poprzek osi kanału – podesty poprzeczne. Podesty poprzeczne dostępne są w wersji sztywnej (fix) i rolowanej (roll). Podesty zwijane umożliwiają łatwiejszy dostęp do wnętrza kanału, łatwo je również przechować w razie wymiany na podest posezonowy po zakończeniu sezonu grzewczego. W przypadku podestów wzdłużnych dostępna jest tylko wersja fix, czyli sztywna.
Szczeble podestów zestawia się w trzech dystansach: 7, 10 lub 13 mm – dotyczy to podestów poprzecznych i wzdłużnych. Wybór podestu o odpowiednim dystansie powinien być uzależniony od planowanego obciążenia, im większe obciążenie tym większa powinna być gęstość szczebli. Oczywiście zagęszczenie szczebli w podestach wpływa na ich cenę.

 

Szczeble, tuleje dystansowe oraz obramowanie podestu mogą zostać pomalowane na dowolny kolor z palety RAL K7, wskazany przez klienta. W przypadku wyboru wykonania standardowego, podest malowany jest na kolor srebrzysty perłowy.
Szczeble, tuleje dystansowe oraz obramowanie podestu mogą pozostać również w wersji surowej, co należy zaznaczyć na zamówieniu.
Chcąc zwiększyć odporność powierzchni podestów na korozję, ścieranie lub działanie środków chemicznych, można zamiast podestów malowanych wybrać anodowane. Anodowanie polega na wytworzeniu na powierzchni aluminiowych podestów warstwy tlenku glinu, przez przyłożenie prądu elektrycznego do podestów zanurzonych w roztworze odpowiedniego kwasu (siarkowego, chromowego, szczawiowego). Powłoka tlenkowa częściowo wrasta w aluminium, a częściowo okrywa anodowany element. Anodowane są szczeble, tuleje dystansowe i obramowanie podestów. Podesty anodowane dostępne są w czterech wykonaniach: C-0 naturalny, C-31 inox, C-33 oliwka, C-35 czarny.

Podesty drewniane 
REGULUS®-system oferuje podesty drewniane wykonane z wysokiej jakości drewna: dębu lub buku. W wykonaniu standardowym podesty impregnowane są 50% roztworem lakieru bezbarwnego nitro. Dostępne są również podesty z drewna nieimpregnowanego, co należy zaznaczyć na zamówieniu. Podesty drewniane występują wyłącznie w wersji zwijanej (roll), w dwóch wzorach: listwa oraz kość. Dystans między szczeblami wynosi 17 mm dla wzoru kość i 11 mm w przypadku listwy. Podesty typu kość nie mają aluminiowych elementów dystansujących, które występują we wzorze listwa i wykonane są z aluminium, standardowo pomalowane są na kolor RAL 8015 (kolor kasztanowy). Tuleje mogą pozostać surowe aluminiowe lub też mogą być pomalowane na inny kolor z palety RAL K7 zgodnie z oczekiwaniami klienta.

 

 

 

Podest posezonowy
Podest posezonowy to rodzaj płytkiej wanny, którą należy wypełnić tym samym materiałem, z którego wykonana jest podłoga otaczająca kanał grzewczy. Wypełniony podest posezonowy wstawiany jest po zakończeniu sezonu grzewczego (w ciepłych porach roku) w miejsce podestu ażurowego. Jego zadaniem jest zabezpieczenie systemu ogrzewania kanałowego przed zabrudzeniem, to także doskonały element maskujący. Dobrze sprawdza się w przypadku grzejników kanałowych umieszczonych przed wyjściem na taras i w wiatrołapach, czyli aktywnie uczęszczanych szlakach komunikacyjnych. Ze względów praktycznych, podest posezonowy wykonuje się w odcinkach o długości od 1 do 1,4 m.

Więcej na: www.regulus.com.pl/typy-podestow


Data publikacji: 2018-11-09

Podobne technologie i poradniki


24.11.2023 | Grzejniki
Firma Purmo wprowadziła na rynek nową aplikację...
23.10.2023 | Grzejniki
Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania? To jedno...
18.06.2023 | Grzejniki
Rosnące koszty ogrzewania coraz częściej stają się...
14.06.2023 | Grzejniki
Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych podejmuje decyzje...
16.04.2023 | Grzejniki
30 lat na polskim rynku to czas,...
23.03.2023 | Grzejniki
Kiedy w 1992 roku na polskim rynku...
17.03.2023 | Grzejniki
Grzejniki konwektorowe są bardzo popularne zarówno wśród...
06.02.2023 | Grzejniki
Grzejniki elektryczne RRH to użebrowane wysokowydajne grzejniki...
13.01.2023 | Grzejniki
Niezależnie od tego czy przeprowadzasz remont, czy...
12.12.2022 | Grzejniki
Rok 2022 jest wyjątkowy dla marki Purmo...
01.12.2022 | Grzejniki
Pytanie o to jak surowa będzie tegoroczna...