Niskotemperaturowe grzejniki REGULUS®-system

We współczesnym budownictwie coraz częściej stosowane są rozwiązania bazujące na odnawialnych, ekologicznych źródłach energii. W nowoczesnych domach montuje się kotły kondensacyjne czy pompy ciepła w połączeniu z grzejnikami przeznaczonymi do instalacji niskotemperaturowych. To niższe koszty eksploatacji i duża oszczędność energii cieplnej, a także gwarancja komfortu cieplnego. Jakie powinny być grzejniki mogące współdziałać z nowoczesną, niskotemperaturową instalacją? Z pewnością powinna je cechować możliwie największa efektywna powierzchnia wymiany ciepła, emisją ciepła poprzez konwekcję i/lub cyrkulacja wspomagana wentylatorem. Ważna jest również masa układu oddawania ciepła, powinna być możliwie najmniejsza.

Wszystkie grzejniki REGULUS®-system charakteryzują się bardzo dużą powierzchnią wymiany ciepła. Posiadają o 50% większą powierzchnię kontaktu z ogrzewanym powietrzem, od tej samej wielkości grzejników płytowych, co gwarantuje sprawniejsze grzanie w niskich parametrach czynnika grzewczego. Ze względu na konstrukcję grzejniki REGULUS®-system trudno przypisać do powszechnie przyjętej klasyfikacji grzejników. Nie są żeberkami, panelami, ani też konwektorami z definicji. Budową przypominają chłodnicę. W miedzianych rurach płynie woda instalacyjna. Na rurach nałożone są aluminiowe lamele, tworzące pofalowaną osłonę. Woda instalacyjna ma kontakt jedynie z miedzią. Nagrzewanie pomieszczenia odbywa się w sposób mieszany poprzez intensywne szerokokątne promieniowanie cieplne z pofalowanej aluminiowej powierzchni oraz w drodze konwekcji. Dzięki temu ciepło rozprowadzane jest bardzo równomiernie.

Ważną cechą grzejników REGULUS®-system jest mała pojemność wodna, która ma kluczowe znaczenie w  okresach przejściowych, kiedy konieczne jest szybkie podniesienie lub obniżenie temperatury. Duża pojemność wodna to także duża bezwładność cieplna, co oznacza systematyczne przegrzewanie lub niedogrzanie wnętrza. Szybkie zatrzymanie grzania jest nie tylko istotne dla kosztów ogrzewania, lecz także kluczowe dla komfortu cieplnego. W okresach przejściowych, przy wzroście nasłonecznienia lub też przy jakimkolwiek pojawieniu się innych zysków ciepła (np. ciepło bytowe), odpowiednio sterowana instalacja szybko przestaje grzać i szybko ponownie podejmuje pracę. Takie działanie gwarantuje szybki dostęp użytkownika do ciepła oraz uzyskanie ciepła w dokładnie pożądanej ilości. Tak działają grzejniki REGULUS®-system, które łatwo uruchomić i zatrzymać, bowiem bezwładność systemu jest minimalna. 

W ofercie REGULUS®-system dostępne są również wersje grzejników niskotemperaturowych charakteryzujących się dużą efektywnością, przez co idealnych do zastosowania w układach z niskotemperaturowymi, ekologicznymi źródłami ciepła. M.in. grzejnik ścienny SOLLARIUS DUBEL o podwójnej grubości, który jest alternatywą dla stalowych grzejników trzypłytowych, a także wszystkie typy grzejników ściennych oraz kanałowych z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem. Wentylator nie tylko znacząco zwiększa moc, ale też umożliwia elektroniczną regulację temperatury. Wspomniane przykłady nie tylko doskonale sprawdzają się w instalacjach niskotemperaturowych, ale też umożliwiają ograniczenie  wielkości zastosowanych grzejników.

Wszystkie linie grzejników REGULUS®-system można stosować w układach otwartych i zamkniętych c.o., a także w każdego typu instalacji, z miedzi, plastiku czy tradycyjnej stalowej. Ze względu na swą budowę (miedź i aluminium) są bardziej odporne na korozję i na zmiany ciśnienia w instalacji, co znacząco wydłuża czas ich eksploatacji – gwarancja 25 lat na szczelność. Są dopuszczone do zastosowania na terenie całej UE


Data publikacji: 2016-10-28

Podobne technologie i poradniki


10.04.2024 | Grzejniki
Sytuacja związana z drastycznym wzrostem cen ogrzewania...
24.11.2023 | Grzejniki
Firma Purmo wprowadziła na rynek nową aplikację...
23.10.2023 | Grzejniki
Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania? To jedno...
18.06.2023 | Grzejniki
Rosnące koszty ogrzewania coraz częściej stają się...
14.06.2023 | Grzejniki
Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych podejmuje decyzje...
16.04.2023 | Grzejniki
30 lat na polskim rynku to czas,...
23.03.2023 | Grzejniki
Kiedy w 1992 roku na polskim rynku...
17.03.2023 | Grzejniki
Grzejniki konwektorowe są bardzo popularne zarówno wśród...
06.02.2023 | Grzejniki
Grzejniki elektryczne RRH to użebrowane wysokowydajne grzejniki...
13.01.2023 | Grzejniki
Niezależnie od tego czy przeprowadzasz remont, czy...
12.12.2022 | Grzejniki
Rok 2022 jest wyjątkowy dla marki Purmo...