Mikroinwertery Enphase – innowacje w służbie bezpieczeństwa

Wraz ze wzrostem popularności instalacji PV, na znaczeniu nabrało także bezpieczeństwo tego rodzaju systemów pozyskiwania zielonej energii. Wybierając fotowoltaikę skupiamy się więc na doborze solidnych konstrukcji czy markowych i objętych długą gwarancją paneli. Koncentrują się na nim także producenci komponentów PV. Przykładem jest marka Enphace, która bazując na zastosowaniu innowacyjnych i zaawansowanych technologii, dostarcza użytkownikom to, czego potrzebują najbardziej: rozwiązań zapewniających maksimum bezpieczeństwa.

Enphase: marka skupiona na technologii

Marka Enphase od 17 lat działa na rynku fotowoltaiki, oferując klientom w 145 krajach, produkowane przez siebie mikroinwertery. Firma słynie nie tylko z najwyższej niezawodności, gwarantowanej 25 latami gwarancji na swoje produkty, ale także zastosowaniem w nich innowacyjnej technologii. Mikroinwertery Enphase wyróżnia to, że nie posiadają wysokiego napięcia DC, co przekłada się na brak zwarć i redukcję ryzyka pożarów fotowoltaiki praktycznie do zera. Dodatkowo, są wyposażone w zaawansowaną technologię akumulatorową, co sprawia, że stanowią równocześnie bardzo wydajne rozwiązanie PV, które bez problemu możesz zsynchronizować ze wszystkimi, najpopularniejszymi na rynku, panelami fotowoltaicznymi.

Mikroinwertery od Enphase – innowacja na skalę światową

Marka Enphase zasłynęła wprowadzeniem na rynek innowacyjnego mikroinwertera IQ, który działa na bazie przekształcania fotonów, czyli cząstek kwantowych światła, w prąd przemienny, który znajduje zastosowanie gospodarstwach domowych, firmach czy instytucjach publicznych. Bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznych bazujących na mikroinwerterach Enphase opiera się także na systemie mocowania jednego mikrofalownika do jednego panelu PV. Jeśli więc – w sytuacji skrajnej i bardzo rzadkiej – dojdzie do jakiejkolwiek awarii, uszkodzeniu ulegnie tylko jeden panel fotowoltaiczny, a cała reszta instalacji pozostanie nienaruszona. To znacząca różnica w porównaniu do klasycznie montowanych instalacji PV, bazujących na tradycyjnych inwerterach łańcuchowych, gdzie uszkodzenie jednego z nich może grozić zniszczeniem całego systemu oraz wstrzymaniem procesu produkcji i gromadzenia zielonej energii. Oznacza to, że produkty marki Enphase w znaczący sposób wzmacniają bezpieczeństwo fotowoltaiki, a przy tym chronią przed potencjalnym uszkodzeniem kosztowne komponenty instalacji. Dodatkowo mikrofalowniki marki posiadają wbudowany układ rapid shutdown, który pozwala na wygodne i ekspresowe odcięcie energii PV, kiedy dojdzie do ewentualnego zagrożenia. Decydując się na mikroinwertery producenta zyskujesz więc pewność niezawodnego, stabilnego i bezpiecznego procesu produkcji, gromadzenia, a nawet odsprzedawania energii elektrycznej.

Więcej niż bezpieczeństwo…

Mikroinwertery Enphase to jednak nie tylko bezpieczeństwo – produkty oferują także szereg walorów funkcjonalnych, wśród których kluczowa jest opcja łatwej rozbudowy instalacji o kolejne elementy. Możesz więc z czasem, wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną Twojej firmy czy domu, powiększać ilość paneli w instalacji PV. Dodatkowo mikroinwertery są kompatybilne z większością paneli, co pozwala na wybór tych od preferowanego producenta.
Produkty marki to także maksymalizacja wydajności – wyposażone w technologię Burst Mode umożliwiają pozyskiwanie energii elektrycznej nawet w dni pochmurne lub w porach roku, kiedy ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest znacznie mniejsza.

Funkcjonalności rozwiązań dopełnia najwyższa trwałość – mikrofalowniki Enphase to m.in. podwójnie izolowana obudowa polimerowa, która zapewnia odporność produktów na korozję. Urządzenia posiadają także klasę ochrony IP67, co sprawia, że są trwałe w kontekście najbardziej wymagających warunków pogodowych.
Bez problemu zamontujesz je także na najbardziej wymagających dachach – mikroinwertery Enphase posiadają własne MPP-trackery, co pozwala na mocowanie ich na bardzo niestandardowych poszyciach

Producent pomyślał również o optymalizacji procesu zarządzania energią elektryczną pozyskaną w ramach instalacji PV. Umożliwia to Enphase Energy System, w skład którego wchodzi aplikacja mobilna. Korzystając z tego rodzaju rozwiązania możesz nie tylko zdalnie monitorować przepływ i zużycie energii w obiekcie, ale także sterować nim oraz weryfikować efektywność działania poszczególnych modułów instalacji z osobna. Wszystko to pozwala na kontrolę ilości produkowanej energii i jej przeznaczenia, co daje możliwość optymalizacji procesu tak, by zupełnie uniezależnić się od prądu kupowanego z elektrowni.

Enphase: fotowoltaika dla wymagających

Zaawansowanie technologiczne mikroinwerterów Enphase, a także wynikające z niego bezpieczeństwo, trwałość i funkcjonalność, sprawiają, że marka zyskała miano producenta komponentów PV premium. Wygoda rozbudowy – w tym możliwość instalacji nawet 1 modułu PV, intuicyjny montaż w każdej, nawet bardzo wymagającej przestrzeni oraz system pozwalający na maksymalizację efektywności instalacji, sprawiają, że komponenty od Enphase sprawdzą się u każdego – zarówno w przypadku niewielkich instalacji przydomowych czy większych inwestycji PV, dedykowanych przedsiębiorcom.


Data publikacji: 2023-06-29

Podobne technologie i poradniki


31.10.2023 | Energia ekologiczna
Cemex Polska zawarł z firmą Statkraft długoterminowy...
22.09.2023 | Energia ekologiczna
Zbudowana w dzielnicy Połęże (wschodnia część Gdańska)...
14.06.2023 | Energia ekologiczna
Instalacja fotowoltaiczna jest rozwiązaniem, o które najczęściej,...
22.05.2023 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne dobieramy koncentrując się na ich...
27.02.2023 | Energia ekologiczna
Kupując systemy montażowe pod panele fotowoltaiczne wybieramy...
21.12.2022 | Energia ekologiczna
Firma RECA SOLAR zbudowała instalację fotowoltaiczną na...
26.08.2022 | Energia ekologiczna
Wysoka jakość i pełne bezpieczeństwo Profesjonalne podejście...
14.07.2022 | Energia ekologiczna
W niepewnych czasach warto postawić na bezpieczne...
19.01.2022 | Energia ekologiczna
Zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwach domowych...
09.01.2022 | Energia ekologiczna
Kiedy decyzja o zakupie własnej instalacji jest...