Moduły SunPower Maxeon – kup dziś, ciesz się gwarancją do 2062 roku

W niepewnych czasach warto postawić na bezpieczne inwestycje. Fotowoltaika to świetny sposób zarówno na poprawienie swojego bezpieczeństwa energetycznego, jak i obniżenie rachunków za prąd. Decyzja o montażu paneli PV powinna być podejmowana rozważnie – szczególnie, że wybierając moduły SunPower Maxeon decydujemy się na zakup na całe życie. Poznaj jednego z liderów w branży PV i dowiedz się, jak uzyskać 40 lat gwarancji na jego produkty.

Nie licz na szczęście w wyborze swoich modułów

Jeśli instalacja fotowoltaiczna zostanie oparta o komponenty wykonane przez renomowanych producentów, zamieni się w bezobsługową elektrownię, która przez wiele lat będzie zasilać urządzenia elektryczne w Twoim domu.

W tym czasie Ty zaoszczędzisz pieniądze, które będziesz mógł wydać na wakacje z rodziną, edukację swoich dzieci czy odłożyć na zasłużoną emeryturę – decyzja należy do Ciebie.

Dodatkowych środków na Twoim koncie nie zabraknie, jeśli wybierzesz moduły SunPower Maxeon. Urządzenia tej marki są w stanie wytworzyć o 30% więcej energii z tej samej powierzchni dachu w porównaniu ze standardowymi panelami PV.

To jednak nie wszystko. W ramach „Solar for Life” klienci wybierający urządzenia od tego producenta mogą zarejestrować swój zakup pod tym adresem i wydłużyć swoją gwarancję do… 40 lat.

Zakup na lata

Panele PV marki SunPower są obecne na polskim rynku już od lat. Przez ten czas dały się poznać, jako urządzenia cechujące się wyjątkową wydajnością oraz wytrzymałością.

Każdy moduł PV traci ok. 2% swojej mocy początkowej zaraz po podłączeniu instalacji. Jednak stopień zużycia produktów Maxeon jest w późniejszych latach znacznie niższy od standardowego poziomu eksploatacji paneli PV.

Według dostępnych danych, roczne tempo degradacji urządzeń SunPower Maxeon wynosi zaledwie 0,25% rocznie. Oznacza to, że po 25 latach od montażu ich wydajność nadal będzie wynosiła 92%. W przypadku standardowych paneli dostępnych na rynku, ten parametr wynosi ok. 0,4%-0,7% rocznie. Zatem po upływie ćwierćwiecza inwestor może liczyć na osiągnięcie jedynie 81-87% wydajności pracy swoich modułów.

fot. SOLTEC

Cztery dekady zaufania

Moduły SunPower Maxeon mogą poszczycić się najdłuższą, bo aż 40-letnią gwarancją. Marka nie rozdziela jej również na moc oraz jakość wykonania.

Dlatego klient może liczyć na wymianę swoich urządzeń, gdy sprawność modułu spadnie poniżej wartości zaznaczonych w karcie katalogowej. Po 40 latach ten wskaźnik wynosi 88,3%. Co więcej, inwestor nie zapłaci za demontaż oraz wysyłkę starych paneli oraz instalacje i dostarczenie nowych urządzeń. Te same benefity przysługują prosumentowi, który zgłosi każdą usterkę powodującą spadek produkcji energii przez moduł lub całkowite zaprzestanie jego pracy. Do najczęściej spotykanych awarii można zaliczyć uszkodzenie folii, szkła lub ramy oraz usterki diod bocznikowych.=

Sprawdzona jakość

SunPower może pozwolić sobie na udzielanie tak długiej gwarancji, ponieważ ma pewność, że klient prawdopodobnie nigdy nie będzie musiał z niej skorzystać. Według danych producenta, spośród 30 milionów sprzedanych urządzeń, tylko 0,005% z nich musiało zostać wymienionych z powodu wad konstrukcyjnych lub technicznych. Opierając swoją instalację na modułach SunPower Maxeon, prosument może być pewny, że otrzymuje wydajną, bezobsługową oraz niezawodną elektrownie fotowoltaiczną, która będzie produkowała energię elektryczną przez lata, chroniąc inwestora przed wysokimi opłatami za prąd.

Nowatorskie rozwiązania

Moduły SunPower Maxeon wyróżniają się jednolitą, ciemną tonacją. Osiągnięcie takiego efektu jest możliwe dzięki pracy inżynierów, którzy wyprowadzili przednią elektrodę na spód ogniwa, co pozwala na usunięcie busbarów z powierzchni modułu. Rozwiązanie to funkcjonuje pod nazwą Back Contact.

fot. SOLTEC

Za wyjątkową trwałością paneli SunPower Maxeon przemawia konstrukcja ogniw. Inaczej niż w standardowych ogniwach, ten producent wykorzystuje miedziane płytki, zapewniające większą elastyczność, niedostępną dla modułów konkurencji.
Co więcej, wbudowane, elastyczne złącza doskonale radzą z rozszerzaniem i kurczeniem się konstrukcji na skutek codziennych zmian temperatury.

Renoma, na którą możesz liczyć

Wiele firm w branży PV udziela wieloletnich gwarancji, mimo nieugruntowanej pozycji na rynku. Inaczej jest z firmą SunPower, która działa na rynku od 1985 roku, czyli niemal od momentu wprowadzenia paneli fotowoltaicznych do komercyjnego zastosowania.

Przez prawie 40 lat SunPower zainstalował miliony modułów w ponad 100 krajach na całym świecie. Firma może pochwalić się ponad 900 zarejestrowanymi patentami, dzięki czemu zyskała reputację lidera innowacyjności i niezawodności, czego potwierdzeniem jest współtworzenie ambitnego i rewolucyjnego projektu, jakim był lot pierwszego samolotu zasilanego energią słoneczną – Solar Impulse.

Dowiedz się więcej.


Data publikacji: 2022-07-14

Podobne technologie i poradniki


31.10.2023 | Energia ekologiczna
Cemex Polska zawarł z firmą Statkraft długoterminowy...
22.09.2023 | Energia ekologiczna
Zbudowana w dzielnicy Połęże (wschodnia część Gdańska)...
29.06.2023 | Energia ekologiczna
Wraz ze wzrostem popularności instalacji PV, na...
14.06.2023 | Energia ekologiczna
Instalacja fotowoltaiczna jest rozwiązaniem, o które najczęściej,...
22.05.2023 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne dobieramy koncentrując się na ich...
27.02.2023 | Energia ekologiczna
Kupując systemy montażowe pod panele fotowoltaiczne wybieramy...
21.12.2022 | Energia ekologiczna
Firma RECA SOLAR zbudowała instalację fotowoltaiczną na...
26.08.2022 | Energia ekologiczna
Wysoka jakość i pełne bezpieczeństwo Profesjonalne podejście...
19.01.2022 | Energia ekologiczna
Zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwach domowych...
09.01.2022 | Energia ekologiczna
Kiedy decyzja o zakupie własnej instalacji jest...