Konstrukcje fotowoltaiczne dachowe K2 – nowoczesność i jakość

Kupując systemy montażowe pod panele fotowoltaiczne wybieramy rozwiązania sprawdzone, jakościowe i zapewniające trwałość na lata. Jeśli zależy Ci przy tym również na bezpieczeństwie i łatwości montażu, idealnym wyborem będą konstrukcje fotowoltaiczne dachowe K2.

Konstrukcje fotowoltaiczne – dachowe czy naziemne?
Pierwszą decyzją, jaką muszą podjąć prosumenci decydujący się na zastosowanie konstrukcji fotowoltaicznych, jest wybór ich rodzaju. Dostępne na rynku: naziemne i dachowe rozwiązania oferują użytkownikom zupełnie inne właściwości. Jeśli nie masz możliwości zamontowania komponentów fotowoltaicznych na dachu, postaw na konstrukcje naziemne. Jeśli natomiast powierzchnia działki, jaką dysponujesz jest zbyt mała, wybierz konstrukcję dachową.

Dlaczego warto wybrać konstrukcje fotowoltaiczne K2?
Przykładem dachowych konstrukcji fotowoltaicznych, zapewniających wyjątkową trwałość, są rozwiązania oferowane przez markę K2. Niespełna dwudziestoletnie doświadczenie na rynku sprawiło, że konstrukcje spod brandu K2 są innowacyjne i niezwykle funkcjonalne. Producent projektuje wewnętrznie rozwiązania, które odpowiadają na realne potrzeby użytkowników, jednocześnie podążając za obecnie obowiązującymi trendami. Konstrukcje fotowoltaiczne dachowe od K2 są wyjątkowo bezpieczne i szybkie w instalacji, a przy tym dedykowane wszystkim dachom.

Oferta konstrukcji fotowoltaicznych K2
AS Energy jako oficjalny dystrybutor systemów montażowych K2 w Polsce oferuje swoim klientom rozwiązania K2 dedykowane dachom płaskim i skośnym. Sprawdź szeroki, dostępny wachlarz możliwości.

Konstrukcje fotowoltaiczne dla dachów skośnych

Konstrukcje fotowoltaiczne do dachów z blachy na rąbek SolidRail
Jeżeli klient posiada dach wykończony blachą na rąbek, wybierz system montażowy, odpowiedni dla szwów stojących i okrągłych, który charakteryzuje się bezpenetracyjnością i mocowaniem za pomocą klamr do szwów. AS Energy oferuje klamry odpowiednie dla różnych typów szwów i producentów, między innymi Kalzip czy Rib-Roof. W przypadku dachów z blachy na rąbek stosowane są szyny montażowe SolidRail. Jeśli dach pokryty został blachą Klip-Lok i Klip-Tite, wybierz system RibClamp KL.

Konstrukcje fotowoltaiczne do dachów z dachówkami SingleRail
K2 produkuje również systemy montażowe do prawie każdego rodzaju dachu z dachówkami. Znaczną większość, dostępnych na rynku rozwiązań, można pokryć trzema rodzajami haków dachowych – SingleHook, CrossHook 3S oraz 4S. W przypadku dachów pokrytych dachówką zastosuj także szyny montażowe SingleRail lub Solid Rail.

Konstrukcje fotowoltaiczne do dachów z cementu falistego włóknistego lub Eternitu, blachy falistej lub blach trapezowych SingleRail
Jeżeli dach budynku został wykończony cementem falistym włóknistym, Eternitem, blachą falistą lub blachą trapezową, postaw na systemy montażowe K2 ze śrubami mocującymi lub kotwami solarnymi. W tej sytuacji sprawdzą się trzy typy szyn montażowych SingleRail i SolidRail. Co ważne, do wymienionych powyżej rodzajów poszyć, możesz stosować kotwy solarne, natomiast w przypadku dachów z blachy falistej, możesz również użyć śrub montujących, w celu zapewnienia większej elastyczności, przy regulacji wysokości.

Konstrukcje fotowoltaiczne do dachów z blachy trapezowej SpeedRail
Właścicielom domów z blachą trapezową K2 oferuje także system montażowy SpeedRail, który w Niemczech został wyróżniony certyfikatem AbZ. SpeedRail to najbardziej popularny system w ofercie AS Energy (ponad 1 GW zamontowanych na całym świecie). Wybierając go otrzymujesz wszechstronne rozwiązanie, które wymaga tylko czterech etapów montażu, a ponadto sprawdzi się również w przypadku dużych obciążeń.

Konstrukcje fotowoltaiczne do dachów z blachy trapezowej MiniRail
Kolejnym przykładem konstrukcji do dachów z blachy trapezowej jest MiniRail, który za sprawą uniwersalnych zacisków modułowych obracanych o 90 stopni, pozwala na prostą zmianę orientacji modułu. Dodatkowo, charakteryzuje się wyjątkową lekkością i możliwością ułożenia w całości na paletach. MiniRail od K2 to innowacyjny, szybki i prosty w montażu, zoptymalizowany do przechowywania i transportu, system krótkich szyn. Posiada uniwersalne klamry modułowe, które sprawdzą się zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej. Jego pięciostopniowe podwyższenie pozwoli uzyskać zdecydowanie większą wydajność urządzeń, dzięki ulepszonej wentylacji, a także zoptymalizowanemu napromieniowaniu słonecznemu.

Konstrukcje fotowoltaiczne dla dachów płaskich

Konstrukcje fotowoltaiczne do dachów zielonych, wykończonych bitumem, betonem, folią, lub żwirem Dome 6
Systemy Dome 6 idealnie sprawdzą się w przypadku dachów płaskich wykonanych z różnego rodzaju poszycia – dachów zielonych, bitumu, betonu, folii czy żwiru. Zastosowane w nich podpory mogą być jednostronne lub dwustronne, a kąt nachylenia może wynosić od 10 stopni do 45 stopni. Systemy pozwalają na skierowanie paneli PV zarówno na południe, jak i wschód czy zachód, a wykonanie z materiałów klasy premium, gwarantuje ich wysoką jakość.

Marka K2 posiada w swojej ofercie cztery warianty systemu Dome 6:

  • Dome 6 Xpress – to wersja systemu, która dostarczana jest w postaci wstępnie zmontowanej. Montaż składa się z zaledwie czterech kroków, dzięki czemu jest wygodny i sprawny, co dodatkowo wzmaga wyrównanie jego szyn przekładką Dome Speed.
  • Dome 6 Classic – system ten świetnie sprawdzi się na dachach żwirowych, zielonych oraz pokrytych blachą falistą, z wieloma przeszkodami. Jego elastyczny rozstaw rzędów pomoże zoptymalizować powierzchnię dachu.
  • Dome 6 Classic LS – rozwiązanie to różni się od systemu Dome 6 Classic możliwością mocowania modułów po dłuższym boku. Jest to system odpowiedni dla dużych modułów (do 2390×1170 mm) o ograniczonej nośności, dużym obciążeniu śniegiem i wiatrem.
  • Dome 6.15 – system ten stosowany jest przy nachyleniu o wartości 15 stopni – pozwala ono na uzyskanie lepszego kąta padania światła, a tym samym wyższą wydajność paneli.

Narzędzie projektowe K2 base
AS Energy, jako dystrybutor rozwiązań fotowoltaicznych, oferuje swoim klientom także dedykowane rozwiązanie producenta – K2 base – które umożliwia wygodne i proste tworzenie planów swoich projektów, używając w tym celu zdjęć satelitarnych i narzędzi graficznych. K2 base to bezpłatne narzędzie projektowe, które pozwoli Ci sprawdzić poprawność zastosowanego systemu, a także dokonać potrzebnych obliczeń wytrzymałościowych zgodnych z PN-EN. Ponadto, w jego ramach otrzymasz listę materiałów potrzebnych do realizacji zaprojektowanego systemu, która zdecydowanie ułatwi Ci zakupy.


Data publikacji: 2023-02-27

Podobne technologie i poradniki


31.10.2023 | Energia ekologiczna
Cemex Polska zawarł z firmą Statkraft długoterminowy...
22.09.2023 | Energia ekologiczna
Zbudowana w dzielnicy Połęże (wschodnia część Gdańska)...
29.06.2023 | Energia ekologiczna
Wraz ze wzrostem popularności instalacji PV, na...
14.06.2023 | Energia ekologiczna
Instalacja fotowoltaiczna jest rozwiązaniem, o które najczęściej,...
22.05.2023 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne dobieramy koncentrując się na ich...
21.12.2022 | Energia ekologiczna
Firma RECA SOLAR zbudowała instalację fotowoltaiczną na...
26.08.2022 | Energia ekologiczna
Wysoka jakość i pełne bezpieczeństwo Profesjonalne podejście...
14.07.2022 | Energia ekologiczna
W niepewnych czasach warto postawić na bezpieczne...
19.01.2022 | Energia ekologiczna
Zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwach domowych...
09.01.2022 | Energia ekologiczna
Kiedy decyzja o zakupie własnej instalacji jest...