Systemy montażu paneli fotowoltaicznych – trwałe, sprawdzone i niezawodne

Wysoka jakość i pełne bezpieczeństwo

Profesjonalne podejście do każdego zlecenia, nowoczesne technologie produkcji oraz bogate doświadczenie sprawiają, że firma Darpin niezwykle rozwinęła swoje możliwości w zakresie metaloplastyki oraz opracowała trwałe i nowoczesne systemy montażu paneli fotowoltaicznych. Polski producent dostarcza gotowe rozwiązania i wykonuje indywidualne zamówienia dla odbiorców hurtowych, inwestorów oraz firm montujących instalacje fotowoltaiczne. Firma Darpin jako jedyna w Polsce może pochwalić się znakiem budowlanym „B” na swoje systemy do montażu PV.

Na bazie długoletnich doświadczeń

- Nasza firma istnieje od 1997 roku – mówi Paweł Hańderek z firmy Darpin. – Posiadamy bogate doświadczenie w chłodnictwie przemysłowym i wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii. Kontynuując nasz rozwój zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i rozpocząć produkcję modułowych systemów montażu paneli fotowoltaicznych, ale nie tylko. Prężnie rozwijamy się w dziedzinie metaloplastyki i oferujemy kompleksowe rozwiązania, jak też podejmujemy się zleceń pod określone, indywidualne potrzeby naszych klientów.

fot. DARPIN 

Producent oferuje uchwyty do montażu instalacji fotowoltaicznych oraz inne podzespoły i uchwyty dla branży budowlanej, które wykonywane są z wysokiej klasy stali nierdzewnej.

- Podstawowym materiałem w naszej produkcji jest stal nierdzewna 1.4016, ale na życzenie odbiorcy możemy wytworzyć elementy ze stali 1.4301 – dodaje dyrektor zakładu.

fot. DARPIN 

Systemy naziemne i dachowe

Rozwiązania Darpin są dostosowane do aktualnych wymagań rynku. W ofercie znajdziemy zarówno naziemne, jak i dachowe systemy montażu paneli fotowoltaicznych.

- Oferujemy systemy jedno- i dwupodporowe, wykonane ze stali czarnej zabezpieczonej ogniowo ocynkiem, wykonane z stali Magnelis oraz na specjalne zamówienie ze stali 1.4301. Na naszych konstrukcjach naziemnych istnieje możliwość montażu paneli w orientacji pionowej i poziomej. Kąt nachylenia dla rozwiązania dwupodporowego może wynosić 20°, 25° lub 30°, a dla jednopodporowego od 16° do 36° - wyjaśnia Paweł Hańderek. Prawdziwie długa lista produktów zaczyna się w przypadku systemów dachowych.

fot. DARPIN 

- Opracowaliśmy i produkujemy cały szereg uchwytów i łączników dla instalacji systemów PV na dachach – dodaje dyrektor zakładu. – Bardzo popularnymi rozwiązaniami są uchwyty podwójnie regulowane oraz uchwyty z pojedyncza regulacja typu S.

Oferujemy uchwyty o długości dopasowanej do różnej wielkości i kształtu dachówki. Otwory montażowe mogą mieć kształt kwadratu, prostokąta, fasolki w różnej wielkości i kombinacji. Odbiorcy znajdą u nas wszelkie możliwe uchwyty, dzięki którym można w łatwy i bezpieczny sposób zainstalować panele fotowoltaiczne na dachach różnego typu. Posiadamy uchwyty do dachówki typu karpiówka i do dachów pokrytych papą lub gontem, przy czym oba dostępne są w wersji regulowanej oraz w wersji stałej. Dostarczamy także: uchwyty do dachów pokrytych blachą zakładaną na rąbek, adaptery do uchwytów, klemy montażowe oraz śruby dwugwintowe. W swojej ofercie mamy również system do montażu paneli na dachach płaskich pokrytych membraną (potwierdzone obliczeniami).

fot. DARPIN 

Systemy montażu paneli fotowoltaicznych – dla inwestorów, hurtowni i monterów

Z kompleksowych rozwiązań Darpin korzystają profesjonaliści z całego sektora fotowoltaiki. Sprawdzone i polecane rozwiązania zamawiane są zarówno przez inwestorów budowlanych, jak też monterów systemów PV oraz przez hurtownie specjalistyczne, budowlane i elektryczne.

- Jesteśmy w stanie wykonać różne zlecenia metaloplastyki oraz obróbki plastycznej stali – mówi Paweł Hańderek. – Możemy zaoferować elastyczne podejście oraz realizację nawet nietypowych zleceń. Nie ograniczamy się do produkcji wielkoseryjnej, nawet małe zlecenia są wykonywane z najwyższą starannością i w krótkich terminach. Naszym dużym atutem są możliwości produkcyjne. Wykonanie uchwytów w partiach 5 000 – 10 000 w terminie kilku dni roboczych nie jest dla nas wyzwaniem. Nasza firma, jako jedyna w Polsce w tym czasie, może pochwalić się znakiem budowlanym „B”.

Oferowane przez firmę systemy montażu paneli fotowoltaicznych oraz dodatkowe łączniki są często chwalone przez odbiorców oraz polecane innym inwestorom.

fot. DARPIN 

Jakość, kontrola i gwarancja

Tym, co wyróżnia firmę jest profesjonalne podejście do każdego zlecenia - od momentu otrzymania zamówienia do dostarczenia klientowi gotowego produktu.

- Liczą się każde szczegóły, już od samego początku, czyli od etapu projektowania – dodaje dyrektor zakładu. – W naszej pracy korzystamy z licencjonowanych programów projektowych. Ponadto nieustanie pracujemy nad doskonaleniem każdego zamówienia, bezpośrednio uczestniczymy w realizacji zleceń, a także przeprowadzamy wizyty na montażach dostarczanych instalacji. Warto wspomnieć o doskonałej jakości produkowanych systemów montażu paneli fotowoltaicznych.

Wszystko zaczyna się od surowca. Darpin korzysta z najlepszych materiałów i posiada wysokie bezpieczeństwo dostaw surowca poprzez współprace z kilkoma dużymi dostawcami stali na rynku polskim i europejskim. Firma oferuje także możliwość wykonania systemów z materiału powierzonego przez klienta na powierzonych narzędziach (wykrojnikach).

- Ważną częścią naszej produkcji jest dbałość o najwyższą jakość poprzez ciągły proces kontroli – wyjaśnia Paweł Hańderek. – Przeprowadzamy ścisłą kontrolę jakości - począwszy od specyfikacji zamówienia surowca aż do momentu opuszczenia towaru z magazynu – odpowiedzialna za to jest nasza zakładowa kontrola produkcji.

Producent posiada sterowane linie technologiczne, które zapewniają wysoką powtarzalność produktów. Co ważne, Darpin gwarantuje także bezpieczeństwo powierzonej technologii poprzez wprowadzenie procedur poufności.

Na korzyść współpracy z producentem wpływa wieloletnia znajomość branży budowlane, związanej z akcesoriami dachowymi. Firma posiada wykwalifikowaną kadrę, a ponadto producent nieustannie podnosi intelektualną wartość firmy poprzez liczne i regularne szkolenia pracowników.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.darpin.pl


Data publikacji: 2022-08-26

Podobne technologie i poradniki


31.10.2023 | Energia ekologiczna
Cemex Polska zawarł z firmą Statkraft długoterminowy...
22.09.2023 | Energia ekologiczna
Zbudowana w dzielnicy Połęże (wschodnia część Gdańska)...
29.06.2023 | Energia ekologiczna
Wraz ze wzrostem popularności instalacji PV, na...
14.06.2023 | Energia ekologiczna
Instalacja fotowoltaiczna jest rozwiązaniem, o które najczęściej,...
22.05.2023 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne dobieramy koncentrując się na ich...
27.02.2023 | Energia ekologiczna
Kupując systemy montażowe pod panele fotowoltaiczne wybieramy...
21.12.2022 | Energia ekologiczna
Firma RECA SOLAR zbudowała instalację fotowoltaiczną na...
14.07.2022 | Energia ekologiczna
W niepewnych czasach warto postawić na bezpieczne...
19.01.2022 | Energia ekologiczna
Zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwach domowych...
09.01.2022 | Energia ekologiczna
Kiedy decyzja o zakupie własnej instalacji jest...