Czy warto prostować felgi?

Daj felgom drugą szansę!

Stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia – to powszechnie znany fakt i nikogo nie trzeba przekonywać o jego prawdziwości. Do dziur w drogach dochodzą jeszcze nieprzemyślane wystające konstrukcje kratek ściekowych, studzienki i wysokie krawężniki przy miejscach parkingowych. Wystarczy zwykły pech lub chwila nieuwagi, a piękna felga staje się porysowaną i powyginaną obręczą.

Uszkodzoną felgę bezsprzecznie należy jak najszybciej wymienić lub zregenerować. To nie tylko kwestia wyglądu – to przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Dzięki nowoczesnym maszynom do prostowania i spawania felg większość uszkodzeń nie wymaga wymiany, a jedynie dużo tańszej regeneracji.

 

regeneracja felg

 

Kiedy warto regenerować felgi?
O tym, czy felgę da się zregenerować, decyduje stopień uszkodzeń. Jeśli są to tylko otarcia lub wyszczerbienia rantów, naprawa nie stanowi problemu. Teoretycznie można też wyprostować nawet najbardziej pogiętą felgę, o ile nie doszło do jej odkształcenia w osi pionowej. Warto jednak pamiętać, że felga to jeden z ważnych elementów decydujących o bezpieczeństwie pasażerów i zaufać mechanikowi, który oceni, czy felga nadaje się do naprawy.

Mimo że materiał, z którego wykonane są felgi, wykazuje plastyczność na tyle, że możliwe jest odprostowanie zniekształceń, zdarza się, iż prostowana felga pęka. Można ją wówczas zespawać specjalną spawarką TIG, która umożliwia w osłonie argonu pospawanie pęknięcia, zapewniając odpowiednią wytrzymałość spawu.

 

regeneracja felg

 

Podczas prostowania dochodzi także często do uszkodzenia lakieru. Drobne poprawki można zrobić samodzielnie, jednak jeżeli zależy nam na trwałej, estetycznie wyglądającej powłoce lakierniczej, konieczne może być piaskowanie i ponowne malowanie felgi. Warto zastanowić się, czy prostowania felg nie warto połączyć z odświeżeniem lakieru – zlecenie obu usług jednocześnie jest tańsze od wykonywania ich osobno.

Jak prostuje się felgi?
Na wyprostowanie felgi specjaliści potrzebują nawet do 2-3 godzin. Wszystko zależy od średnicy koła oraz stopnia uszkodzenia. Do prostowania felg służą odpowiednio wyprofilowane łapy i rozpórki, które z ogromną siłą oddziałują na zgiętą część obręczy. Wysokiej klasy maszyna do prostowania felg powinna być standardowym wyposażeniem każdego warsztatu samochodowego.

 

regeneracja felg

 

– Prostownica do felg Nitromac Hydro 24 to profesjonalny sprzęt do serwisowania i regeneracji obręczy stalowych oraz aluminiowych o średnicy od 10” do 28” – mówi Jarzy Skrzypek z firmy Motocentrum Babimost

System hydrauliczny zasilający siłownik roboczy pozwala na skuteczną naprawę ciężkich uszkodzeń obręczy. Dla zwiększenia precyzji napraw, urządzenia Nitromac wyposażono w rozbudowany zestaw adapterów. Centrum obróbcze natomiast pozwala zniwelować skutki uszkodzenia naprawianych obręczy. W zestawie znajduje się zestaw pierścieni centrujących, zestaw końcówek do prostowania, przyrząd do kontroli krzywizny obręczy oraz dźwignia do wstępnego prostowania uszkodzeń.

 

regeneracja felg

 

Usługa regeneracji felg nie jest droga i można na niej zaoszczędzić nawet kilkaset złotych – nowe felgi uznanego producenta są bardzo drogie. Warto więc zawsze najpierw upewnić się, czy konieczne jest kupowanie nowych obręczy, czy też z powodzeniem można zregenerować uszkodzone felgi bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

 

regeneracja felg

 

Motocentrum Babimost – gwarancja i bezpieczeństwo
Firma Motocentrum Babimost jest dystrybutorem sprzętu marki Nitromac do prostowania felg stalowych i aluminiowych. Ponieważ bezpieczeństwo użytkowników jest dla firmy Motocentrum Babimost zawsze na pierwszym miejscu, szkolenie z obsługi maszyny jest wliczone w jej cenę. Urządzenia objęte są roczną gwarancją na ukryte wady powstałe w trakcie produkcji. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny prowadzony jest przez firmę Motocentrum Babimost na terenie całej Polski.

Ze szczegółową ofertą firmy Motocentrum Babimost można zapoznać się tutaj

 

66-110 Babimost, ul. Sulechowska 20 , woj. lubuskie
tel. (068) 351 3300, +48 608 301 936,


Liczba odwiedzin: 1629 | Data publikacji: 2016-08-04

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Tempo, w jakim ewoluuje rynek, często stawia...
Pompy dozujące oraz pompy lakiernicze SAMES KREMLIN...
Można mnożyć branże, które w toku codziennej...
Niezawodność, łatwość obsługi, atrakcyjna cena. Czy jeden...
Coraz więcej gospodarstw domowych stawia na własne...
Budowa parkingów, dróg, obsługa zaplecza produkcyjnego –...
Zbiorniki hydroforowe doskonale sprawdzają się zarówno w...
Analizatory i mierniki gazu czy analizatory spalin...
Betoniarnie mobilne to przyszłość branży budowlanej. Do...
Kontrola rolet zewnętrznych, wewnętrznych, screenów oraz markiz...
Agregaty malarsko-szpachlarskie, agregaty tynkarskie, zacieraczki do tynków...
Detektory gazu i tlenku węgla czy analizatory...
Żaluzje i rolety chronią nas przed nadmiernym...
Czasy, w których pracownicy budowy musieli wykorzystywać...
Transportery, linie technologiczne, taśmy transportujące i podajniki...
Szybko, ekonomicznie, sprawnie – takie zadania inwestorzy...
Procesy przemysłowe, w których udział biorą substancje...
Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny...
Produkcja osłon okiennych i drzwiowych wymaga przede...
Firma Dezet istnieje na rynku już od...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. podkarpackie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: regeneracja felg, prostowanie felgi, regenerowanie felgi
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy