Jak to się zaczęło
Conexx datuje swe początki od 1957 roku w kraju tulipanów – Holandii. Od początku budowa hal stalowych (głównie na potrzeby rolnictwa) jest jednym z najważniejszych obszarów działalności firmy. Parafrazując znane powiedzenie –specjalizacja czyni mistrza – Conexx śmiało operuje w krajach całej Europy, w tym w najbardziej wymagających krajach skandynawskich, a nawet pod kołem podbiegunowym. W tak surowych warunkach nie ma miejsca na kompromisy, Conexx więc do perfekcji opanował sztukę eliminacji mostków termicznych w budowanych przez siebie obiektach. Budowa hal stalowych najwyższej jakości uczyniła z firmy wiodącego gracza na rynku konstrukcji stalowych. Jako producent posiada około 15% rynku hal o konstrukcji stalowej, dostarczając średnio 100 obiektów rocznie. Conexx sporadycznie podejmował się zleceń takich jak budowa hal produkcyjnych, ale to się zmieniło.

 

Fot. Conexx

Budowa hal produkcyjnych, czyli cel to marzenie uszyte na miarę
Na rynku polskim Conexx dba o nieustanny rozwój od przeszło 20 lat, konsekwentnie stawiając sobie cele, które są potem zdecydowanie realizowane. Nie inaczej stało się z pomysłem na dotarcie z ofertą do klientów z branży przemysłowej. Wykorzystano opatentowane rozwiązania ażurowanej belki FSC® oraz najlepsze praktyki umożliwiające unikanie tzw. „mostków termicznych”, aby powstały „ciepłe hale”. Czym one są? To stalowe hale (w tym produkcyjne), w których udało się połączyć doświadczenia w izolacji z optymalnym wykorzystaniem stali. „Optymalne wykorzystanie” w Conexx oznacza 10% oszczędności surowca w stosunku do tradycyjnie stosowanych profili. A wszystko to przy utrzymaniu parametrów nośności i wytrzymałości konstrukcji wymaganych przepisami budowlanymi. Firma przeszła owocną drogę od produkowania konstrukcji stalowych na zlecenie po opracowanie własnego systemu, chronionego prawami patentowymi i wciąż jej mało. Pewną ręką fachowcy wznoszą hale sportowe i terminale, ale na tym nie koniec.

 

Fot. Conexx

Pakiet budowlany kolejnym „czarnym koniem” w ofercie Conexx
To on jest wisienką na torcie wszystkich wymienionych wcześniej atutów. Pakiet budowlany, czyli oferta obejmująca komplet materiałów potrzebnych do postawienia hali, to sztandarowy produkt Conexxu. Decydując się na kompletny pakiet inwestor ma pewność, iż otrzymał wszystkie materiały: od belek nośnych, po najmniejszą śrubkę. Daje inwestorom wyjątkowy komfort i maksymalną oszczędność. Budowa hal stalowych brzmi skromnie, a za wszystkim stoi autorski program do projektowania i zarządzania projektem Conexx Total©. W ramach pakietu powstaje kompletny budynek. Inwestor nie jest pozostawiony sam sobie na żadnym z etapów, a firma nie naraża go na ryzyko finansowe. Wszystko projektowane jest w zgodzie z potrzebami konkretnego klienta.

 

Fot. Conexx

Conexx wciąż nie spoczywa na laurach
Firma nie cofa się przed wyzwaniami, a budowa hal produkcyjnych i stalowych nabierze jeszcze większego impetu. Conexx zamierza zwiększyć wielkość produkcji w ciągu trzech najbliższych lat dwukrotnie w stosunku do lat 2014 – 2018. Jak zamierza się to osiągnąć? Realizując politykę zrównoważonego rozwoju za sprawą najnowocześniejszego zakładu w Polsce.

 

Fot. Conexx

W 2018 roku w bardzo krótkim czasie wybudowano nową fabrykę, na którą składają się dwie hale produkcyjne (20 x 186 m każda czyli ok 7500 m2 ) oraz nowy budynek biurowy o powierzchni 500 m2 na każdym z 3 poziomów.
Część produkcyjną, oprócz przeniesienia istniejących urządzeń, wyposażono w nową maszynę do śrutowania, nowe stanowiska spawalnicze oraz zespół nowoczesnych suwnic. Dodatkowo zainstalowano zespół równie nowoczesnych filtrów powietrza. Co warte podkreślenia – są to filtry niezwykle wydajne i znacznie przekraczające wymagania obowiązujących przepisów.
W halach produkcyjnych zastosowano nowoczesne panele oświetleniowe LED, a na dachu przewidziano możliwość zamontowania także paneli fotowoltaicznych. Budynek fabryki będzie neutralny energetycznie, a budowa hal stalowych i produkcyjnych nabierze zielonego wymiaru.

 

Fot. Conexx

Więcej o ofercie i funkcjonowaniu firmy można dowiedzieć się na www.conexx.pl

93-204 Łódź, ul. G. Zapolskiej 35, woj. łódzkie
tel. 697 222 292,