Budowa hal stalowych, produkcyjnych 

Conexx na kursie rozwoju

Conexx to firma doświadczona w produkcji konstrukcji stalowych. Budowa hal stalowych, budynków inwentarskich, magazynowych i garażowych do zastosowania w rolnictwie to jej sztandarowe produkty. Rozszerzanie oferty – budowa hal produkcyjnych to kolejny krok na drodze nieustannego rozwoju. Jak każda szanująca się firma Conexx nie stoi w miejscu i wprowadza na rynek własne, opatentowane rozwiązania technologiczne, czego przykładem jest ażurowana belka FSC®.

Jak to się zaczęło
Conexx datuje swe początki od 1957 roku w kraju tulipanów – Holandii. Od początku budowa hal stalowych (głównie na potrzeby rolnictwa) jest jednym z najważniejszych obszarów działalności firmy. Parafrazując znane powiedzenie –specjalizacja czyni mistrza – Conexx śmiało operuje w krajach całej Europy, w tym w najbardziej wymagających krajach skandynawskich, a nawet pod kołem podbiegunowym. W tak surowych warunkach nie ma miejsca na kompromisy, Conexx więc do perfekcji opanował sztukę eliminacji mostków termicznych w budowanych przez siebie obiektach. Budowa hal stalowych najwyższej jakości uczyniła z firmy wiodącego gracza na rynku konstrukcji stalowych. Jako producent posiada około 15% rynku hal o konstrukcji stalowej, dostarczając średnio 100 obiektów rocznie. Conexx sporadycznie podejmował się zleceń takich jak budowa hal produkcyjnych, ale to się zmieniło.

 

Fot. Conexx

Budowa hal produkcyjnych, czyli cel to marzenie uszyte na miarę
Na rynku polskim Conexx dba o nieustanny rozwój od przeszło 20 lat, konsekwentnie stawiając sobie cele, które są potem zdecydowanie realizowane. Nie inaczej stało się z pomysłem na dotarcie z ofertą do klientów z branży przemysłowej. Wykorzystano opatentowane rozwiązania ażurowanej belki FSC® oraz najlepsze praktyki umożliwiające unikanie tzw. „mostków termicznych”, aby powstały „ciepłe hale”. Czym one są? To stalowe hale (w tym produkcyjne), w których udało się połączyć doświadczenia w izolacji z optymalnym wykorzystaniem stali. „Optymalne wykorzystanie” w Conexx oznacza 10% oszczędności surowca w stosunku do tradycyjnie stosowanych profili. A wszystko to przy utrzymaniu parametrów nośności i wytrzymałości konstrukcji wymaganych przepisami budowlanymi. Firma przeszła owocną drogę od produkowania konstrukcji stalowych na zlecenie po opracowanie własnego systemu, chronionego prawami patentowymi i wciąż jej mało. Pewną ręką fachowcy wznoszą hale sportowe i terminale, ale na tym nie koniec.

 

Fot. Conexx

Pakiet budowlany kolejnym „czarnym koniem” w ofercie Conexx
To on jest wisienką na torcie wszystkich wymienionych wcześniej atutów. Pakiet budowlany, czyli oferta obejmująca komplet materiałów potrzebnych do postawienia hali, to sztandarowy produkt Conexxu. Decydując się na kompletny pakiet inwestor ma pewność, iż otrzymał wszystkie materiały: od belek nośnych, po najmniejszą śrubkę. Daje inwestorom wyjątkowy komfort i maksymalną oszczędność. Budowa hal stalowych brzmi skromnie, a za wszystkim stoi autorski program do projektowania i zarządzania projektem Conexx Total©. W ramach pakietu powstaje kompletny budynek. Inwestor nie jest pozostawiony sam sobie na żadnym z etapów, a firma nie naraża go na ryzyko finansowe. Wszystko projektowane jest w zgodzie z potrzebami konkretnego klienta.

 

Fot. Conexx

Conexx wciąż nie spoczywa na laurach
Firma nie cofa się przed wyzwaniami, a budowa hal produkcyjnych i stalowych nabierze jeszcze większego impetu. Conexx zamierza zwiększyć wielkość produkcji w ciągu trzech najbliższych lat dwukrotnie w stosunku do lat 2014 – 2018. Jak zamierza się to osiągnąć? Realizując politykę zrównoważonego rozwoju za sprawą najnowocześniejszego zakładu w Polsce.

 

Fot. Conexx

W 2018 roku w bardzo krótkim czasie wybudowano nową fabrykę, na którą składają się dwie hale produkcyjne (20 x 186 m każda czyli ok 7500 m2 ) oraz nowy budynek biurowy o powierzchni 500 m2 na każdym z 3 poziomów.
Część produkcyjną, oprócz przeniesienia istniejących urządzeń, wyposażono w nową maszynę do śrutowania, nowe stanowiska spawalnicze oraz zespół nowoczesnych suwnic. Dodatkowo zainstalowano zespół równie nowoczesnych filtrów powietrza. Co warte podkreślenia – są to filtry niezwykle wydajne i znacznie przekraczające wymagania obowiązujących przepisów.
W halach produkcyjnych zastosowano nowoczesne panele oświetleniowe LED, a na dachu przewidziano możliwość zamontowania także paneli fotowoltaicznych. Budynek fabryki będzie neutralny energetycznie, a budowa hal stalowych i produkcyjnych nabierze zielonego wymiaru.

 

Fot. Conexx

Więcej o ofercie i funkcjonowaniu firmy można dowiedzieć się na www.conexx.pl

42-300 Myszków, ul. Przemysłowa 4, woj. śląskie
tel. +48-(0)34-315 79 20,


Liczba odwiedzin: 1750 | Data publikacji: 2019-02-28

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:Podobne artykuły


Firma Conexx®, specjalizująca się w budowie hal...
Mobilność i elastyczność tego oczekuje się na...
Hala namiotowa całoroczna lub sezonowa to obiekt,...
hale magazynowe
Czy magazyn lub sklep da się wybudować...
budowa hali stalowej
Firma JAKON od 1989 roku zajmuje się...
22.05.2018 | Obiekty rolnicze
Z czego zbudować oborę dla bydła, aby...
Surowy klimat panujący w Skandynawii jest najlepszym...
Rozwój różnych gałęzi gospodarki stał się motorem...
W odróżnieniu od budynków murowanych, hale ze...
Świadomość klientów na temat zalet obiektów opartych...
Lekkie hale bezfundamentowe najpowszechniej wykorzystywane są w...
Pilnie potrzebujesz hali magazynowej dla towaru, który...
Polscy rolnicy ciągle inwestują w rozwój. Nowoczesne...
09.10.2013 | Stalowe konstrukcje
Rozmowa z Robertem Rak, właścicielem firmy Dachsystem,...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
30.03.2020 | Składy budowlane
W branży przemysłowej, kojarzonej zazwyczaj z potężną...
19.09.2019 | Ogrzewanie
Kotły z podajnikiem tłokowym 5 klasy czy...
arpanel-glowne
11.07.2019 | Systemy budowlane
Obudowy hal, magazynów, obiektów administracyjno-biurowych czy fabryk...
05.10.2018 | Natryski pianki
Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe z pewnym...
11.05.2018 | Posadzki przemysłowe
Posadzki z betonu pod tarczę antyrakietową w...
Nie tylko budowanie jest sztuką. W zatłoczonych...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podkarpackie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: budowa hal stalowych, budowa hal produkcyjnych
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy