DREMA 2016 – przyszłość branży zaczyna się w Poznaniu

Spotkanie profesjonalistów branży drzewnej i meblarskiej

W dniach 13-16 września odbyło się w Poznaniu największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie ekspertów związanych z obróbką drewna – Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2016. Czterodniowe wydarzenie, skupiające profesjonalistów działających w branży drzewnej i meblarskiej, przyciągnęło do Poznania rzesze zwiedzających, zainteresowanych przyszłą modernizacją parku maszynowego oraz inwestowaniem w najwyższej klasy technologie i materiały.

W obecnych czasach firmy w Polsce coraz chętniej czerpią korzyści z innowacyjnych technologii, które pomagają im wyprzedzić rywali i poprawić konkurencyjność zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Przedsiębiorstwa z sektora drzewno-meblarskiego intensywnie się rozwijają, chętnie inwestują w innowacyjne rozwiązania, co prowadzi nie tylko do intensyfikacji ich biznesu, ale również wzrostu gospodarki. W konsekwencji wspiera to proces dążenia kraju do osiągania lepszych wyników ekonomicznych. To jest właśnie cel targów DREMA – umożliwienie profesjonalistom dostępu do najnowocześniejszych maszyn, oryginalnych rozwiązań i innowacji. Połączenie w jednym czasie 4 bloków tematycznych: DREMA, FURNICA, SOFAB i INTERMIC oraz kompleksowa ekspozycja sprawiają, że targi stają się niezwykle istotnym narzędziem budowania przewagi konkurencyjnej firm, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

 

drema 2016

 

Docenione wydarzenia
O prestiżu targów DREMA świadczy fakt, że jest to jedyne w Polsce i jedno z kilkunastu na świecie branżowych wydarzeń popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Dzięki bliskiej współpracy z najważniejszymi branżowymi Stowarzyszeniami i Izbami (Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli, Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce), miejsce to pozwala zaprezentować potencjał polskiej obróbki drewna i dorobek profesjonalistów związanych z produkcją mebli, jak również omówić bieżące tematy nurtujące branżę i wypracować wizję dalszego rozwoju, celem zbudowania wysokiej pozycji polskich marek na świecie.

 

drema 2016

 

Międzynarodowy charakter
Dla tysięcy producentów i dystrybutorów maszyn do obróbki drewna z całej Polski i z krajów sąsiednich, targi DREMA stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z nowościami w ofercie wiodących dostawców rozwiązań dla przemysłu drzewno-meblarskiego, a także aktualnymi tendencjami w branży. Ekspozycja targów jest zauważalnie większa od ubiegłorocznej. W bieżącej edycji targów DREMA blisko połowa wystawców to zagraniczni przedsiębiorcy łącznie z 27 krajów – udział wystawców zagranicznych wynosił w tym roku aż 40%.

Wiedza kluczem do sukcesu
Podczas trwania targów DREMA 2016 sporym zainteresowaniem cieszyła się przestrzeń zorganizowana przez Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich w ramach VII Warsztatów Branży Parkietów I Usług Parkieciarskich: pokazy i seminaria były okazją do prezentacji aktualnych technik, rozwiązań i narzędzi stosowanych w branży parkietów i usług parkieciarskich. Odbyły się także szkolenia i egzaminy na Czeladnika i Mistrza parkieciarstwa.
Ponadto duży ruch panował także na stoisku portalu Drewno.pl, gdzie można było spróbować swoich umiejętności na profesjonalnym symulatorze wielozadaniowych maszyn leśnych typu harvester i forwarder. Zwiedzający mieli także szansę dowiedzieć się o nowych metodach uszlachetniania drewna – bezpyłowa strukturyzacja drewna – policzkowanie.

 

drema 2016

 

BHP na tak
Branża drzewna generuje znaczną liczbę wypadków przy pracy. Państwowa Inspekcja Pracy podczas tegorocznej edycji targów DREMA zainaugurowała 3-letni program prewencyjno-kontrolny pt. „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna”, który rozpoczął się konferencją „Ograniczanie zagrożeń zawodowych w zakładach produkujących wyroby tartaczne i wyroby z drewna”. Prelegenci omówili następujące tematy: zagrożenia w zakładach produkujących wyroby z drewna na podstawie wypadków przy obsłudze maszyn; wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń do obróbki drewna; metody ograniczania narażenia na czynniki szkodliwe pracowników tartaków i stolarni; dofinansowanie płatników składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wizyta Ministra Rozwoju
Na targach Drema, FURNICA i SOFAB gościł Wicepremier i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki, który zwiedził ekspozycję i wziął udział w odbywającym się w ramach targów Ogólnopolskim Kongresie Meblarski „Polskie meble – konkurencyjna Polska”. Podczas tego wydarzenia odbyły się dyskusje panelowe z udziałem najważniejszych osobistości przemysłu meblowego w Polsce na temat m.in. wpływu innowacji technologicznych na konkurencyjność, szans i zagrożeń stojących przed eksportem polskich mebli, a także designu i marki jako wartości dodanej wspierającej sprzedaż.

 

drema 2016

 

DREMA 2017
Kolejna edycja targów odbędzie się w Poznaniu w dniach 19-22 września 2017r. W przyszłym roku ekspozycji ponownie towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB.


Data publikacji: 2016-10-04

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Zadzwoń do firmy pod numerem telefonu: 601 ... pokaż numer
Możesz też skorzystać z formularza kontatowego poniżej:

Podobne wydarzenia


28.05.2018 | Składy budowlane
04.04.2017 | Remonty, renowacje
targi, wydarzenie branżowe, wydarzenia...
targi, wydarzenie targowe, wydarzenie...
02.11.2016 | Energia ekologiczna
27.06.2017 | Energia ekologiczna
drema targi, wydarzenie targowe,...