Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

Dziś w Poznaniu rozpoczęło się najbardziej wyczekiwane spotkanie branży drzewnej i meblarskiej – Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2018, a wraz z nimi Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB, czyniąc z poznańskiego bloku targowego największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli.

Tegoroczna ekspozycja targów DREMA koncentruje się wokół idei Przemysłu 4.0. Duży nacisk położony jest na digitalizację, robotyzację i automatyzację procesów technologicznych oraz ścisłą współpracę człowieka z maszyną. Podczas targów DREMA/ Furnica/ Sofab 2018 blisko 500 wystawców prezentuje technologie jutra i rozwiązania na miarę czwartej rewolucji przemysłowej. Zmiany w branży drzewnej i meblarskiej nadciągają wielkimi krokami i wymagają inwestycji w odpowiednie innowacje, a gdzie, jak nie w Poznaniu podczas bloku targów DREMA, FURNICA i SOFAB, szukać inspiracji i dobrych praktyk związanych z sektorem drzewnym i meblarskim?

Pierwszy dzień targów DREMA przygotowany został z mocnym akcentem nowych wydarzeń. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się przestrzeń DREMA Tools w pawilonie 3A, podczas której firma ITA Tools wraz z partnerami przygotowała cykl pokazów i wykładów pod hasłem „Nowy wymiar gospodarki narzędziowej. Ostrzenie i regeneracja oraz obróbka materiałów”. Efektownie prezentuje się strefa DREMA DESIGN – na powierzchni ponad 1100 m2 zagospodarowanej przez: Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, Kronospan Szczecinek wraz z Zamiejscowym Wydziałem Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku i Inkubatorem firmy InfoTEC CNC, firmy: m.in. Handicraft, Wiązary Burkietowicz, Łąccy, OKOŃ Parkiety Pałacowe i Tradycyjne oraz rokujących artystów, dizajnerów i ludzie z pasją stolarską można oglądać przepiękne drewniane eksponaty oraz instalacje. Ciekawą atrakcją okazały się również warsztaty z zakresu kreowania mebli skrzyniowych i tapicerowanych InfoTEC Workshop – od projektu, poprzez wykonanie gotowego produktu z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn do produkcji mebli. Nie lada gratką był również Poligon Umiejętności Lakierniczych – interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna, zlokalizowana w pawilonie 3A. Odbyło się także seminarium Państwowej Inspekcji Pracy „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna”, w ramach którego przedstawione zostały wyniki trzyletniej kampanii prewencyjnej. Przez cały czas trwania targów prężnie działać będą Strefa Wiedzy Drewno.pl, Strefa Parkietu zarządzana przez Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich, jak również Pawilon Promocji Drewna oraz projekt charytatywny Drema Dzieciom.

 

 

 

 

Jednak punktem programu, który przyciągnął zdecydowanie największą uwagę uczestników targów DREMA 2018 było Studio na żywo Dom i Drewno wraz z praktycznymi pokazami dla pasjonatów drewna, z którego prowadzona była transmisja z użyciem narzędzi marketingowych: kanał na YouTube DremaTV oraz wydarzenie na portalu Facebook: DREMA i DremaSilesia – targi dla branży drzewnej i meblarskiej.

Targi DREMA, Furnica i Sofab potrwają do piątku, 14 września. Serdecznie zapraszamy do Poznania! Więcej informacji: www.drema.pl


Data publikacji: 2018-09-12

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Zadzwoń do firmy pod numerem telefonu: 601 ... pokaż numer
Możesz też skorzystać z formularza kontatowego poniżej:

Słowa kluczowe: