Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.Adres firmy:
60-650 Poznań,
ul. Obornicka 233,
woj. wielkopolskie


Kontakt:
tel. 618425805
Email: [email protected]
WWW: www.dimplex24.pl

Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.

O firmie


Glen Dimplex – pompy ciepła

Grupa Glen Dimplex działa od ponad 40. lat i jest światowym liderem w branży elektrycznych urządzeń grzewczych. Wydajność, jakość oraz podejście umożliwiające osiągnięcie satysfakcji klienta w najtrudniejszych warunkach to fundamenty działalności grupy. Wszystkie proponowane systemy grzewcze cechują nowoczesne rozwiązania techniczne i niskie koszty eksploatacji. Pompy ciepła oparte na odnawialnych źródłach energii to jeden z produktów objętych najbogatszą ofertą na rynku krajowym.

Powietrzne pompy ciepła
Wysokowydajne powietrzne pompy ciepła montowane zewnętrznie to urządzenia o niezwykle wysokich parametrach, a jednocześnie bardzo ciche. Pompy ciepła powietrze/woda przeznaczone do montażu wewnętrznego charakteryzuje wydajna praca przy niskich temperaturach. Uniwersalne powietrzne pompy ciepła, zarówno te instalowane na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń przeznaczone są do ich ogrzewania i są niezwykle wydajne. Dzięki różnorodnym możliwościom montażowym, nie stanowią one ograniczenia dla układu pomieszczenia.

Gruntowe pompy ciepła
Niskotemparaturowe pompy ciepła (solanka/woda), dostępne w szerokim zakresie mocy, mogą działać w połączeniu z innymi źródłami ciepła. Przeznaczone są do funkcjonowania w nowoczesnych systemach z wykorzystaniem niższych temperatur. Pompy w wersji kompaktowej sprawiają, że ich instalacja w domu nie wymaga osobnego pomieszczenia gospodarczego. Pompy wysokotemperaturowe znajdują zastosowanie w starszych obiektach pozbawionych nowoczesnej instalacji, takich jak zabytki czy kościoły.

Powietrzno-gruntowe pompa ciepła
Dostępny w ofercie Glen Dimplex System Zero to rewersyjna, powietrzno-gruntowa pompa ciepła stanowiąca rewolucyjne rozwiązanie w handlu i przemyśle. Jest to niezwykle wszechstronne urządzenie grzewczo-chłodzące, równocześnie zapewniające duże oszczędności dzięki automatyce doboru właściwego źródła ciepła.

Wodne pompy ciepła
Wody gruntowe zapewniają energię cieplną używaną w wysokowydajnych pompach woda/woda, charakteryzujących się dużą wydajnością i niskimi kosztami użytkowania. Ich eksploatacja wymaga odpowiedniego zezwolenia. Do pracy w budynkach wymagających wysokich temperatur zasilania idealne są wysokotemperaturowe pompy ciepła.

Rewersyjne pompy ciepła oraz pompy typu split
Rewersyjne pompy ciepła, zarówno gruntowe, powietrzne, jak też wodne, zapewniają skuteczne ogrzewanie i chłodzenie dużych obiektów (biurowce, hotele, budynki przemysłowe). Instalowane na zewnątrz pompy ciepła typu split z komponentem wewnętrznym to nowatorskie rozwiązanie umożliwiające użycie powietrza jako źródła ciepła.

Pompy ciepła c.w.u.
Kolejnym nowoczesnym rozwiązaniem, tym razem służącym do przygotowania ciepłej wody przy wykorzystaniu energii cieplnej z powietrza są wszechstronne pompy ciepła c.w.u. . Działają nawet w temperaturach poniżej zera, dzięki czemu są alternatywą dla urządzeń uzależnionych od warunków atmosferycznych.

Więcej informacji na temat oferty na stronie www.dimplex24.pl

Produkty i Usługi


Ogrzewanie i wentylacja:

Pompy ciepła
– Pompy ciepła
– Wentylacja z odzyskiem ciepła

Piece akumulacyjne
– Z rozładowaniem dynamicznym
– Z rozładowaniem statycznym
– DuoHeat

Ogrzewanie komercyjne i przemysłowe
– Kurtyny powietrzne
– Nagrzewnice elektryczne
– Promienniki podczerwieni

Instalowane urządzenia grzewcze
– Grzejniki panelowe
– Konwektory ścienne
– Grzejniki łazienkowe

Przenośne urządzenia grzewcze
– Konwektory

Kominki

Artykuły o tej firmie


14.03.2018 | Ogrzewanie
Inwestorzy decydujący się na zakup pompy ciepła...
28.10.2014 | Ogrzewanie
Zauważalne na rynku dążenie, aby jak najbardziej...
23.06.2017 | Ogrzewanie
Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych...
19.07.2018 | Ogrzewanie
Wybierając powietrzną pompę ciepła do ogrzewania domu,...
16.05.2019 | Ogrzewanie
System C to flagowy produkt firmy Glen...

Słowa kluczowe: ogrzewanie, pompy ciepła, wentylacja, ogrzewanie komercyjne, ogrzewanie przemysłowe, glen dimplex, wodne pompy ciepła, powietrzne pompy ciepła