Nowoczesny dom wyposażony jest w nowoczesne ogrzewanie. Co znaczy nowoczesne ogrzewanie? To takie, które cechuje funkcjonalność, energooszczędność, kompaktowość i intuicyjność, a ponadto prosty, wysmakowany design.

Na tym właśnie zależało projektantom firmy Glen Dimplex – producenta pomp ciepła. Chcieli stworzyć system, który zagwarantuje użytkownikom wygodne obsługiwanie, nowoczesny wygląd, a przede wszystkim niezawodne grzanie i chłodzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb i aktualnych warunków klimatycznych. Tak powstał System M!

Wydajność
System M to pompy klasy A++, które osiągają najwyższe wartości efektywności energetycznej dla urządzeń systemowych. Jego działanie eliminuje udział sztywnej krzywej grzewczej (zależności między temperaturą zasilania instalacji grzewczej a temperaturą powietrza panującą na zewnątrz). Ustawia się ją metodą prób i błędów – na podstawie obserwacji temperatury w sezonie grzewczym i dopasowuje tak, aby zapewnić sobie komfort grzewczy. Jest to czasochłonne i może wiązać się z niedokładnym dopasowaniem temperatury ogrzewania do naszych potrzeb. System M zapobiega takim zdarzeniom i sam, automatycznie ustawia temperaturę grzania do panujących warunków (w 10 pomieszczeniach niezależnie). A bez względu na to w jakiej temperaturze lubimy przebywać lub się kąpać – System M zawsze będzie pracował wydajnie i energooszczędnie.

 

 

Inteligentne sterowanie
System M jest bardzo prosty w obsłudze. Urządzenie zostało tak skonfigurowane, aby gwarantowało użytkownikowi łatwe uruchomienie i użytkowanie. Po włączeniu system zadaje tylko kilka pytań, a potem zaczyna działać. Poradzą sobie z tym zarówno doświadczeni instalatorzy, jak i początkujący użytkownicy.

W jaki sposób można sterować nowymi pompami ciepła Glen Dimplex? Za pomocą dotykowego wyświetlacza na urządzeniu lub aplikacji w smartfonie. Użytkownik może nie tylko odczytywać bieżące parametry, ale także dokonywać ich zmiany – ustawić inną temperaturę na czas jego nieobecności, zmienić moc wentylacji bądź uruchomić funkcję szybkiego nagrzewania. Wszystkie opcje dostępne są z poziomu wyświetlacza, w który wyposażona jest pompa bądź zdalnie – dzięki aplikacji w smartfonie. System M jest dostarczany standardowo z własnym połączeniem internetowym dla każdej konfiguracji, dzięki czemu może sam zgłaszać ewentualne nieprawidłowości serwisowi. Połączenie z Internetem oznacza ponadto stałe aktualizowanie oprogramowania on-line. Co więcej, producent daje użytkownikom taką możliwość, że w jednej z linii pomp (Pure) można całkowicie zrezygnować z wyświetlacza na urządzeniu i obsługiwać je wyłącznie przez swojego smartfona.

Design i kompaktowość
System M to kompaktowe urządzenia, które zajmują niewiele miejsca – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jednostkę wewnętrzną można zainstalować w dowolnym miejscu, ponieważ nie wymaga ona zastosowania minimalnych odstępów od ściany. Można ją umieścić w kuchni obok lodówki czy w łazience obok pralki lub suszarki. Każda pompa ciepła jest precyzyjnie wykonana i prosta w swojej formie – pasuje do każdego pomieszczenia. Podobnie jednostka zewnętrzna ustawiona przed domem nie wymaga dużej przestrzeni, jest niewidoczna i łatwo zintegrować ją z otoczeniem – dzięki szerokiej gamie kolorów i materiałów.

 

 

System M – pompy ciepła dostosowane do różnych potrzeb
System M oferuje użytkownikom wiele możliwości. Trzy linie pomp ciepła pozwalają zaspokoić potrzeby szerokiego grona użytkowników. Jakie rozwiązania ma do dyspozycji inwestor?

System M Pure/Compact
Jest to system grzewczy dedykowany do domów o niewielkiej powierzchni – do 150 m2, które są funkcjonalne i zostały zaprojektowane w nowoczesnym stylu.
Wydajność grzewcza wynosi: dla modelu System M Compact/Pure – 4 kW/6 kW, System M Compact Plus – od 4 do 6 kW. Urządzenia wyposażone jest w zintegrowany zasobnik c.w.u. o pojemności 180 l.

System M Comfort
Urządzenia dedykowane do domów o powierzchni do 300 m², których właściciele dbają o swój komfort mieszkania. Modele z najwyższymi klasami efektywności energetycznej można instalować także w obiektach modernizowanych. System Comfort Cooling jest wyposażony w funkcję chłodzenia. Opcję chłodzenia latem ma dodatkowo również System Compact Plus, w którym dzięki technologii inwerterowej można chwilowo zwiększyć moc grzewczą urządzenia. Wydajność grzewcza wynosi: dla modelu System M Comfort – 9 kW/12 kW, System M Comfort Cooling – 9 do 16 kW. System M Comfort jest zintegrowany z zasobnikiem c.w.u. o pojemności 240 l.

System M Personal
To nic innego jak System M Compact i System M Comfort zaprojektowane indywidualnie przez klientów – w dowolnej kombinacji materiału i koloru, dzięki czemu są idealnie dopasowane do kolorystyki budynku i otoczenia. Inwestor ma do wyboru takie wykończenia, jak: lakierowane szare aluminium, lakierowany biały papirus, lakierowany antracyt, czerwony lakier, surowy beton, modrzew, łupek, cedr, szczotkowana miedź oraz każdy kolor z palety RAL.

Więcej informacji na temat systemu M: www.dimplex.pl


Data publikacji: 2018-10-12