Izolacje budynków gospodarczych i przemysłowych pianą zamknięto-komórkową.

W przypadku budynków gospodarczych oraz przemysłowych najczęściej mamy do czynienia z działalnością gospodarczą. Jak powszechnie wiadomo przedsiębiorcom zależy na redukcji kosztów, ponieważ każda działalność musi się opłacać. W związku z tym, odpowiednia izolacja budynku jest bardzo ważna, jeżeli szukamy oszczędności. Izolacja metodą natryskową pianą poliuretanową przynosi ochronę budynku, redukcję kosztów ogrzewania, a ponadto dzięki szybkości jej wykonania unikniemy zbyt długiego przestoju. Piana poliuretanowa znana jest już od wielu lat i aż do dziś izolacje natryskowe uznawane są za jedną z najlepszych metod izolacyjnych. Piana PUR dzięki swoim wysokim parametrom izolacyjnym idealnie nadaje się do izolacji budynków gospodarczych oraz przemysłowych. Jest to materiał powstający poprzez połączenie się dwóch składników. W momencie łączenia się tych składników na skutek reakcji egzotermicznej następuje przyrost objętości powłoki piany. Dzięki takiemu działaniu, możliwe jest wypełnienie wszelkich powierzchni, również tych trudno dostępnych, po czym otrzymujemy idealnie dopasowaną powłokę izolacyjną.

Zamknięto-komórkowa piana PUR stosowana jest zazwyczaj w celu uszczelnienia budynku oraz zabezpieczenia go przed działaniem wody, czyli jako hydroizolacja. Dzięki natryskowi pianką zamknieto-komórkową otrzymujemy szczelną powłokę na wiele lat bez konieczności przeprowadzania remontów, a dzięki jej wysokim parametrom izolującym sprawdza się bardzo dobrze w budynkach tj. chłodnie. W przypadku przechowalni owoców jej zaletą jest fakt, iż tworzy również energooszczędną powłokę. Jeżeli budynek jaki mamy to hala produkcyjna lub magazyn, dzięki zastosowaniu tego rodzaju piany poliuretanowej możemy zapewnić sobie termoizolację, obniżając przy tym koszty, a ponadto dzięki jej przyczepności do każdego rodzaju powierzchni, możemy zastosować ją na różnego rodzaju konstrukcje, nie obciążając jej,a nawet dodatkowo ją wzmacniając.

W budynkach różnego rodzaju tj. hale, magazyny, chłodnie czy przechowalnie, natrysk może zostać wykonany od zewnątrz lub wewnątrz obiektu, wszystko jednak zależy od konstrukcji danego budynku. W przypadku sytuacji, w której inwestycja wymaga wykonania natrysku od zewnątrz, niezbędna jest aplikacja na powierzchnię izolacji warstwy ochronnej, która ma na celu dodatkowe zabezpieczenie izolacji przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Tak wykonana izolacja zapewni każdemu budynkowi skuteczną izolację na wiele lat.

Firma Ekopur System jest jedną z najbardziej doświadczonych firm jakie istnieją obecnie na rynku. Posiada już 7 lat doświadczenia w wykonywaniu izolacji metodą natryskową piana poliuretanową na poddaszach, dachach płaskich, fundamentach i obiektach przemysłowych. Usługi swoje świadczy z pełnym profesjonalizmem oraz działa na najnowocześniejszym sprzęcie i najlepszych materiałach.

Więcej na temat oferty firmy Ekopur System: www.ekopur-system.pl


Data publikacji: 2017-10-09

Podobne technologie i poradniki


27.07.2018 | Natryski pianki
Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w minionym miesiącu...
05.06.2018 | Natryski pianki
W dniach 18-19 maja odbyło się już...
05.06.2018 | Natryski pianki
Kto zdecyduje się na ocieplenie poddasza, tego...
05.06.2018 | Natryski pianki
Utrzymywana w większości domów i mieszkań temperatura...
27.10.2017 | Natryski pianki
Ogromne znaczenie dla zmniejszenia zużycia energii, która...
28.06.2017 | Natryski pianki
Piana otwartokomórkowa jak sama nazwa wskazuje, w...
06.05.2016 | Natryski pianki
Dlaczego warto stawiać na piany poliuretanowe? Jeżeli...