Efektywna izolacja poddasza na każdą porę roku

Ogromne znaczenie dla zmniejszenia zużycia energii, która niezbędna jest dla ogrzewania oraz chłodzenia budynku niewątpliwie ma izolacja termiczna. Aby izolacja była skuteczna powinna być pozbawiona wszelkich łączeń oraz spoin w celu eliminacji mostków termicznych. Piana poliuretanowa dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdza się jako izolacja poddasza, ponieważ pokrywa ona nawet najtrudniej dostępne zakamarki, a dzięki lekkości nie obciąża konstrukcji budynku.

Piana poliuretanowa z roku na rok staje się co raz bardziej popularna jako alternatywa dla powszechnie znanych materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie. Szczególne zainteresowanie pianą PUR występuje w przypadku budownictwa pasywnego lub energooszczędnego, ze względu na wysokie właściwości izolacyjne. Piana poliuretanowa posiada wiele zalet, a najważniejszą z nich jest niewątpliwie szczelność tego materiału, ponieważ jednolita struktura pianki oraz brak łączeń gwarantuje ograniczenie strat zimą, natomiast latem chroni przed nadmiernym nagrzaniem. Kolejna zaleta wynikająca ze szczelności pianki to oszczędność, która z kolei wynika z znaczny spadek kosztów energii. Warto podkreślić również fakt, iż piana PUR jest lekkim materiałem, jej ciężar wynosi ok. 10 kg/m3, co zapewnia zmniejszenie obciążenia konstrukcji, na którą zostanie naniesiona. Piana poliuretanowa jest niezwykle trwałym materiałem, a jej właściwości są niezmienne, nie utlenia się, nie kurczy ani nie opada, dzięki czemu zapewnia odpowiednią izolację na wiele lat. Dzięki właściwościom piany dodatkowo mamy możliwość także wygłuszyć pomieszczenia. Ponadto jest to materiał paroprzepuszczalny, co oznacza że konstrukcja, na której została wykonana izolacja pianą PUR oddycha gwarantując przy tym dobrą jakość powietrza.

Pianka poliuretanowa to produkt hipoalergiczny i obojętny chemicznie. Po wykonaniu natrysku pianka pęcznieje wypełniając wszystkie szczeliny bez względu na wymiary, kształty oraz nieregularność powierzchni, dlatego może zostać naniesiona bezpośrednio na deskowanie, folię, blachę, płytę OSB czy beton, a dzięki swoim właściwościom podwyższa ogólną efektywność energetyczną budynków. Ocieplenie wykonane za pomocą metody natryskowej nie osiada ani nie opada po jego naniesieniu, dlatego utrzymuje niezmienne parametry. Metoda izolacji pianą poliuretanową polega na naniesieniu pianki na powierzchnię ocieplaną, po czym pianka w krótkim czasie zastyga oraz tworzy jednolitą i szczelną warstwę izolacyjną. Istotny jest fakt, iż izolacja metodą natryskową jest inwestycją jednorazową, która będzie skuteczna na szczelność budynku niezmiennie przez cały okres jego „żywotności”.

Firma Ekopur System jest jedną z najbardziej doświadczonych firm jakie istnieją obecnie na rynku. Posiada już 8 lat doświadczenia w wykonywaniu izolacji metodą natryskową piana poliuretanową na poddaszach, dachach płaskich, fundamentach i obiektach przemysłowych. Usługi swoje świadczy z pełnym profesjonalizmem oraz działa na najnowocześniejszym sprzęcie i najlepszych materiałach.

Więcej na temat oferty firmy Ekopur System: www.ekopur-system.pl


Data publikacji: 2017-10-27

Podobne technologie i poradniki


11.06.2021 | Natryski pianki
Stosowana powszechnie w termomodernizacji zasada ochrony termicznej...
10.02.2021 | Natryski pianki
Każdy dach zaprojektowany jest z odpowiednim przeznaczeniem...
10.02.2021 | Natryski pianki
Użytkowanie domu lub innych obiektów bez termoizolacji...
27.07.2018 | Natryski pianki
Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w minionym miesiącu...
05.06.2018 | Natryski pianki
W dniach 18-19 maja odbyło się już...
05.06.2018 | Natryski pianki
Kto zdecyduje się na ocieplenie poddasza, tego...
05.06.2018 | Natryski pianki
Utrzymywana w większości domów i mieszkań temperatura...
09.10.2017 | Natryski pianki
W przypadku budynków gospodarczych oraz przemysłowych najczęściej...
28.06.2017 | Natryski pianki
Piana otwartokomórkowa jak sama nazwa wskazuje, w...
14.03.2017 | Natryski pianki
W dzisiejszych czasach ceny energii elektrycznej, węgla,...
06.05.2016 | Natryski pianki
Dlaczego warto stawiać na piany poliuretanowe? Jeżeli...