Tradycja łączy się z nowoczesnością

Dla wszystkich, którzy chcą zaprosić nowoczesność i elegancje do swojego pomieszczenia i z wdziękiem ukryć niedoskonałości stropów, sufity podwieszane mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. A najbardziej designerskim z nich będą sufity napinane. Producenci prześcigają się we wzorach i oferowanych technologiach montażu. Jednak tylko najlepsi są w stanie zaproponować swoim klientom bezpieczeństwo konstrukcji połączone z ponadprzeciętną estetyką obdarzoną efektem Wow.

Sufity napinane, co to tak naprawdę jest?

Tego typu sufit to bardzo wytrzymała folia PCV (rzadziej termokurczliwa tkanina poliestrowa), którą mocuje się w specjalne do tego celu przygotowane profile aluminiowe. Brzmi nowocześnie, ale sam pomysł jest bardzo stary. Już w starożytności sufity napinane można było spotkać w pałacach możnych. Wysoka cena jaką osiągały wtedy sufity napinane, wynikała bezpośrednio z nieprzeciętnej wartości tkanin. Bo to sukno wykorzystywano właśnie do ich wykonywania. Rozwiązanie zaczęto masowo stosować dopiero w latach 20. XX stulecia w salonach samochodowych, i dopiero 30 lat później sufity napinane znalazły swoje miejsce w mieszkaniach prywatnych. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Mogły stanowić zagrożenie pożarowe.

fot. Sofimarsel

Sufity napinane Sofimarsel z folii PCV

Choć wykonane z tworzyw sztucznych stały się naturalną alternatywą dla tkanin. Niższa cena oraz znacznie większe możliwości zastosowania różnych wzorów i kolorów to kolejne cechy sufitów z PCV, które dają im przewagę. Tym bardziej że to właśnie sufity napinane z nadrukiem zdobywają najwięcej dobrych opinii i podbijają serca klientów. Nic dziwnego obecna technologia pozwala przenieść każdy obraz bezpośrednio na sufit z PCV, a co więcej pozwala osiągnąć fotograficzną jakość. To nie wszystko. Użycie dowolnego zdjęcia zaspokajającego potrzeby estetyczne klienta to nie marzenie, to fakt, który zdobi sufity napinane. Producent taki jak Sofimarsel bez problemu wykonuje projekty z udziałem dowolnie wybranych grafik.

Jeśli nie tworzywa sztuczne to co?

Sufity napinane Sofimarsel z tkanin nie są jedynie sprawą przeszłości. Obecnie sufity wykonywane są z tkanin powlekanych lub impregnowanej przędzy. Płótna powstają najczęściej z włókien syntetycznych, dzięki czemu sufity w wersji tkanej mogą mieć relief równie ciekawy, co ten z PCV.

fot. Sofimarsel

Sufity napinane wzory, które warto poznać

Od dwupoziomowych i dwukolorowych przez perforowane, półprzezroczyste, po te z efektami świetlnymi, które nadają wnętrzom charakter i cieszą oczy. Sufity napinane Sofimarsel z nadrukiem są popularne, ale to wersja perforowana, tak w opinii ekspertów, jak i użytkowników, uważana jest za najciekawsze rozwiązanie wnętrzarskie ostatnich lat. W gęstym materiale sufitu maszynowo wycina się otwory zgodnie z wybranym, dowolnym wzorem. Aby stworzyć oczekiwany efekt, stosowany jest specjalny profil, pozwalający na zamocowanie dwóch poziomów sufitów napinanych. Sofimarsel potrafi łączyć piękno i użyteczność. Sufity light i linie świetlne to wyjątkowe kombinacje sufitu i oświetlenia, które bawią się z ludzkim wzrokiem i pozwalają osiągnąć niezwykłe efekty. A jeśli to wciąż mało…

fot. Sofimarsel

Gwieździste niebo może zagościć na suficie

Jako podstawę do takiego sufitu zwykle się używa płótna lustrzanego w ciemnych barwach, nić święcącą oraz specjalny projektor. Efekt? Prawdziwy obraz nocnego nieba nad głową, gdy tylko włącza się światło. A Sofimarsel jest w stanie wyczarować dla swoich klientów jeszcze więcej niespodzianek. To nie magia. To doświadczenie i umiejętność eksperymentowania z materiałami: lustrzanymi, satynowymi, matowymi. A każdy z nich ma szeroką paletę kolorów. Dzięki temu sufity napinane Sofimarsel mogą osiągnąć formę dokładnie taką o jakiej chce się pomarzyć.

Więcej na www.sofimarsel.pl


Data publikacji: 2020-01-21

Podobne technologie i poradniki


03.04.2024 | Systemy budowlane
W dynamicznie rozwijającym się świecie projektowania wnętrz...
27.02.2023 | Systemy budowlane
Inspirujący się przepychem lat 20. XX wieku...
16.01.2023 | Systemy budowlane
Poznaj 5 korzyści ze współpracy z doświadczoną...
13.11.2022 | Systemy budowlane
Buduj szybciej i taniej z frezowanymi prefabrykatami...
10.10.2022 | Systemy budowlane
Skosy często występują w domach – na...
23.03.2022 | Systemy budowlane
Chcesz wymienić strop, a nie wiesz od...
05.11.2021 | Systemy budowlane
Prefabrykacja zamiast żelbetu Gotowe rozwiązania to znak...
30.04.2020 | Systemy budowlane
Gotowe prefabrykaty z karton-gipsu Kiedy na rynku...
05.06.2018 | Systemy budowlane
Szybki montaż bez skomplikowanego dozbrajania Z nowoczesnych...
26.10.2017 | Systemy budowlane
Wybór stropów do nowo powstającego obiektu to bardzo istotny...
29.11.2016 | Systemy budowlane
Badania nad lekarstwem na raka rozpalają wyobraźnię...
31.08.2016 | Systemy budowlane
Prawo budowlane rządzi się bardzo rygorystycznymi wymogami....