Gotowe prefabrykaty z karton-gipsu

Kiedy na rynku pojawiły się płyty kartonowo-gipsowe, wydawało się, że w branży wykończeniowej żaden produkt im nie dorówna. O tym, jak mylne było to przekonanie, dobitnie świadczy oferta firmy Flexgips. Systemy gipsowe oferowane pod tą nazwą to m.in. osłony karniszy, profile do wnęk oświetleniowych, kątowniki z karton-gipsu czy panele ścienne, które umożliwiają estetyczne wykończenie wnętrz. Świetne opinie Flexgips zbiera jednak przede wszystkim za błyskawiczny montaż z pominięciem żmudnego i czasochłonnego procesu przycinania elementów czy szpachlowania narożników. Dodatkowe pole do popisu w zakresie aranżacji otwiera ponadto możliwość spersonalizowania produktów zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Flexgips – systemy gipsowe

Prefabrykaty gipsowo-betonowe Flexgips to gotowe, sklejone elementy, przygotowane do montażu, który ogranicza się jedynie do ich przykręcenia w wybranym miejscu. Dzięki temu, że nie trzeba wykonywać czasochłonnych obróbek (przycinanie, szpachlowanie, szlifowanie itd.), ani czekać, aż wyschnie zaprawa, czas pracy skraca się aż o 70% w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. W sposób oczywisty przekłada się to na obniżenie kosztów realizacji inwestycji dzięki krótszemu zaangażowaniu ekipy wykonującej remont. Pominięcie konieczności szpachlowania nie tylko przyspiesza pracę, ale nadto – eliminuje ryzyko błędów wykonawczych i daje pewność, że powierzchnia wykończonych elementów będzie gładka jak płyta.

fot. Paweł Łabuda Intersystem FLEXGIPS

Systemy gipsowe Flexgips dobre opinie wśród klientów zbierają też za nienaganną jakość. Są wysoce odporne na uszkodzenia, a solidne wykonanie i wysokiej jakości klej stosowany przez producenta gwarantują sztywność i wytrzymałość materiału. Prefabrykaty stosuje się wszędzie tam, gdzie liczy się funkcjonalne, estetyczne i – co nie jest mniej ważne – szybie wykończenie i zaaranżowanie wnętrza. Podpowiadamy, gdzie można je wykorzystać.

Wnęki oświetleniowe

Z wykorzystaniem gotowych prefabrykatów Flexgips można w prosty sposób wykonać wnęki oświetleniowe, które w XXI wieku stały się kwintesencją nowoczesnych, eleganckich wnętrz. Umieszczona we wnęce listwa LED nada każdej aranżacji wyjątkowego charakteru, dyskretnie oświetlając wnętrze i tworząc przyjemną atmosferę. Wykonane z systemów gipsowych wnęki oświetleniowe sprawdzą się też jako półki na książki i bibeloty czy w charakterze półki na kosmetyki w łazience. W obiektach komercyjnych mogą być nietuzinkowym sposobem na wyeksponowanie towarów, zwłaszcza gdy połączy się je z oświetleniem LED. W tej roli doskonale sprawdzą się gotowe profile Flexgips „U”, jak również profile omega. Te ostatnie, dzięki swojemu kształtowi, pozwalają na ukrycie listew oświetleniowych czy opraw zasilanych z szynoprzewodów.

fot. Paweł Łabuda Intersystem FLEXGIPS

Sufity podwieszane

Jednym z elementów, które już na stałe wpisały się w aranżacje naszych wnętrz i domów są też sufity podwieszane, które mają ogromny potencjał aranżacyjny, a wzbogacone dodatkowo dekoracyjnym oświetleniem (np. taśmy lub panele LED), nadają przestrzeni wyjątkowego charakteru.

fot. Paweł Łabuda Intersystem FLEXGIPS

Trudno też przecenić ich wymiar praktyczny, bo montując sufit podwieszany nie tylko ukryjemy ewentualne nierówności stropu czy elementy instalacji, ale także poprawimy akustykę oraz optycznie obniżymy bądź podwyższymy pomieszczenie. W opinii wielu osób wykonanie sufitów podwieszanych jest relatywnie trudne, na co wpływ ma przede wszystkim stopień skomplikowania konstrukcji oraz zastosowany system montażowy. Systemy gipsowe Flexgips znacznie usprawniają ten proces, bo za pomocą gotowych prefabrykatów szybko wykonamy dowolną konstrukcję. Pomogą w tym profile, narożniki i półki sufitowe wykonane w płyty gk, które można dowolnie skracać i łączyć, dopasowując je do potrzeb danej aranżacji.

fot. Paweł Łabuda Intersystem FLEXGIPS

Osłona karnisza

Wśród prefabrykatów gipsowych Flexgips znajdują się też osłony karniszy, które pozwalają na skuteczne zamaskowanie nieestetycznych detali (np. szyn sufitowych), które negatywnie wpływają na estetykę wnętrza. Rozbudowana paleta produktów obejmuje zarówno listwy do zabudowy karniszy, jak i osłony z wnęką na oświetlenie LED, które pozwalają na stworzenie finezyjnej aranżacji okiennej. Ciekawe efekty można uzyskać, malując osłony karniszy na kolory kontrastowe względem innych elementów wykończenia lub harmonijnie dopasowując je do barw, w jakich urządzone jest wnętrze. Osłony karniszy Flexgips cieszą się dobrymi opiniami również z uwagi na prostotę montażu, który nie wymaga ani pracochłonnego dopasowywania elementów, szpachlowania czy wtapiania narożników. Prace montażowe ograniczone są jedynie do przykręcenia zamówionej listwy do profili, obróbki łączeń i wkrętów oraz malowania, dzięki czemu z łatwością zainstalują je również mniej doświadczone osoby. Listwy można w dowolny sposób łączyć i skracać, a osoby, które również ten etap chciałyby pominąć, mogą zamówić produkt w dowolnych wymiarach.

fot. Paweł Łabuda Intersystem FLEXGIPS

Panel ścienny 3D

W ofercie Flexgips znajdą też coś dla siebie miłośnicy nietuzinkowych wnętrz, który nie boją się przełamywać aranżacyjnych schematów. Gipsowe panele ścienne 3D to świetny sposób na to, aby nadać pomieszczeniu głębi, wyeksponować wybrany fragment ściany lub zamienić ją… w dzieło sztuki. Mnogość wariantów pozwoli na adaptację ich do różnych potrzeb i pomieszczeń. To także świetny pomysł na efektowne i stylowe zaaranżowanie wnętrz komercyjnych – butiku, salonu sprzedaży, gabinetu. Spektrum możliwości z wykorzystaniem paneli ściennych 3D nie ogranicza się jedynie do kreatywnej gry kształtem i formą, ale także kolorem, bo elementy te można z łatwością pomalować na dowolny odcień lub oświetlić tak, by uwypuklić ich oryginalne kształty.

fot. Paweł Łabuda Intersystem FLEXGIPS

Oprócz systemów do wykonywania wnęk oświetleniowych, sufitów podwieszanych czy osłon karniszy, oferta Flexgips obejmuje też kątowniki z karton-gipsu, stosowane wszędzie tam, gdzie tradycyjnie montuje się metalowe narożniki, a więc do zabudowy narożników, rur, jako obudowy słupów, przewodów, instalacji (elektrycznych, wentylacyjnych), jako glify okienne czy drzwiowe. Systemy gipsowe Flexgips z powodzeniem wykorzystamy do zakończeń ścianek działowych i wiszących. Można z nich też wykonywać osłony gniazd, obudowy lamp czy słupów.

fot. Paweł Łabuda Intersystem FLEXGIPS

Płyty gipsowo-kartonowe, z których powstają sufity, ściany, suche tynki, zabudowy, przybierają przeróżne kształty i są niewątpliwie rozwiązaniem dobrym, jednak konieczność czasochłonnej obróbki sprawiła, że na rynku musiały pojawić się rozwiązania doskonalsze. Systemy gipsowe Flexgips to odpowiedź na oczekiwania tych klientów, którzy chcą skrócić montaż do niezbędnego minimum, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze, a także zminimalizować ilość dodatkowych materiałów i odpadów. Aspekty praktyczne nie przyćmiły jednak tego, co najistotniejsze, czyli nacisku położonego na wysoką jakość oferowanych wyrobów.


Data publikacji: 2020-04-30

Podobne technologie i poradniki


03.04.2024 | Systemy budowlane
W dynamicznie rozwijającym się świecie projektowania wnętrz...
27.02.2023 | Systemy budowlane
Inspirujący się przepychem lat 20. XX wieku...
16.01.2023 | Systemy budowlane
Poznaj 5 korzyści ze współpracy z doświadczoną...
13.11.2022 | Systemy budowlane
Buduj szybciej i taniej z frezowanymi prefabrykatami...
10.10.2022 | Systemy budowlane
Skosy często występują w domach – na...
23.03.2022 | Systemy budowlane
Chcesz wymienić strop, a nie wiesz od...
05.11.2021 | Systemy budowlane
Prefabrykacja zamiast żelbetu Gotowe rozwiązania to znak...
21.01.2020 | Systemy budowlane
Tradycja łączy się z nowoczesnością Dla wszystkich,...
05.06.2018 | Systemy budowlane
Szybki montaż bez skomplikowanego dozbrajania Z nowoczesnych...
26.10.2017 | Systemy budowlane
Wybór stropów do nowo powstającego obiektu to bardzo istotny...
29.11.2016 | Systemy budowlane
Badania nad lekarstwem na raka rozpalają wyobraźnię...
31.08.2016 | Systemy budowlane
Prawo budowlane rządzi się bardzo rygorystycznymi wymogami....