Gotowe elementy sufitu podwieszanego – 5 inspiracji

Buduj szybciej i taniej z frezowanymi prefabrykatami GK

Dlaczego warto wybrać gotowe elementy sufitu podwieszanego z prefabrykatów GK? Po pierwsze – oszczędzamy. Budujemy 3 razy szybciej niż ze zwykłych płyt, ponieważ odpadają pracochłonne czynności związane z tworzeniem tradycyjnej zabudowy kartonowo-gipsowej. Po drugie – rozszerzamy możliwości aranżacji. Jak wykorzystać nowoczesny sufit podwieszany w domu, biurze, centrum handlowym? Sprawdź!

Sufity podwieszane z płyty GK – nieograniczone kompozycje

Sufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych to cieszący się niesłabnącą popularnością sposób na estetyczne i funkcjonalne wykończenie wnętrz. Uniwersalność zastosowania tej technologii sprawia, że często sięgamy po nią zarówno we własnych czterech kątach, jak i obserwujemy jej użycie w obiektach użytkowych, biurowych, centrach handlowych, kulturalnych, sportowych. W zależności od specyfiki obiektu korzystać możemy z płyt o podwyższonej odporności na ogień lub wilgoć. Proces budowy i montażu konstrukcji ułatwimy sobie jeszcze bardziej, korzystając z gotowych elementów sufitu podwieszanego. Co zbudujemy z frezowanymi formatkami GK?

Efektowne aranżacje wizualne

Spektakularne kompozycje sufitów w galeriach handlowych, centrach biznesowych, nowoczesnych muzeach, salach koncertowych czy kinach wykonane są najczęściej z lekkich i elastycznych w kształtowaniu prefabrykatów GK. Geometryczne bryły, finezyjne opływowe kształty, tworzenie kilkupoziomowych sufitów z efektem 3D – to wszystko przykuwa uwagę, zachwyca unikatowością wizji, dynamizuje i otwiera zabudowane wnętrza hal, przy okazji usuwając z widoku rozbudowane systemy instalacji.

Wyciszenie pomieszczenia

Sufitowe zabudowy z płyt GK wspierają izolację akustyczną czy to w domowych strefach relaksu jak sypialnia, pokój dziecięcy, salon, czy w obiektach biurowych, gdzie istotne jest zapewnienie komfortu pracy dużej grupie użytkowników. Gotowe elementy sufitu podwieszanego przygotowane na wymiar pozwalają na precyzyjną obudowę, dzięki której zachowamy przestronność pomieszczenia, zwiększymy wygodę i stworzymy poprzez aranżację wnętrza przytulną atmosferę.

fot. FORMGIPS

Aranżacja oświetlenia

Prefabrykowane formatki GK, w postaci narożników, korytek i półek ledowych, wspierają inwestorów w opracowaniu nowoczesnego systemu oświetlenia obiektu. W aspekcie estetycznym zabudowy dają niemal nieograniczone pole do pracy wyobraźni projektantów. Od gry kolorem przez możliwości rozproszenia światła po budowę ciepłej lub chłodnej barwy w zależności od specyfiki miejsca. W aspekcie praktycznym oświetlenie LED w suficie podwieszanym może zwiększać wydajność systemu – łatwiej rozlokować elementy w kluczowych punktach – a co za tym idzie, oszczędzić energię i koszty eksploatacji.

Maskowanie instalacji

Z gotowymi elementami sufitu podwieszanego w prosty sposób pozbędziemy się szpecących systemów kabli, rur, eksponowanych wcześniej elementów wentylacji czy klimatyzacji. Obok efektu wizualnej gładkości ścian i sufitu oraz uporządkowania powierzchni, uzyskujemy większe bezpieczeństwo domowników czy pracowników biura. Niebezpieczne elementy są schowane i odpowiednio poprowadzone w dociętych na wymiar korytkach z prefabrykatów. Czysto, schludnie i efektownie bez nadmiaru pracy, kosztów czy obciążenia stropu.

Zmniejszenie powierzchni

Sufity podwieszane, z łatwych do montażu i demontażu płyt GK, to też efektywny sposób na czasową lub docelową modyfikację wysokości pomieszczenia. Wykonuje się ją choćby w celu poprawienia termiki w budynkach o wysokich sufitach i niewystarczającej izolacji. Ograniczamy straty ciepła, nie tracimy na atrakcyjności wizualnej pomieszczenia.

fot. FORMGIPS

Gotowe elementy sufitu podwieszanego – zalety technologii prefabrykacji

Wszystkie powyższe warianty wykonamy szybciej i sprawniej dzięki gotowym elementom sufitu podwieszanego. Wśród atutów technologii warto zwrócić uwagę na:

• Minimalizację etapu obróbki płyt.
• Eliminację szpachlowania i montażu narożników.
• Skrócenie czasu pracy, oszczędności materiału i kosztów.
• Lekką konstrukcję.
• Pełną powtarzalność elementów z zachowaniem kątów.
• Dokładność wymiarową.
• Bezpieczeństwo i trwałość komponentów.
• Szeroką gamę możliwości wykończenia formatek GK – kolorystyka farb, tynki cienkowarstwowe.

Sprawdź rozwiązania FormGips – gotowe formatki do budowy sufitów podwieszanych

Gotowe elementy sufitu podwieszanego dostarcza polski producent firma FormGips. Przykładowe rozwiązania znajdziemy w poniższym katalogu produktów. Marka z ponad 20-letnim stażem specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych systemów wykończenia do suchej zabudowy. Frezowane kształty dostępne w ofercie, spełniają wymogi jakości i norm bezpieczeństwa. FormGips współpracuje z projektantami, inwestorami, dostarcza rozwiązania wedle projektów na budowy, a także doradza i realizuje zamówienia dla klientów indywidualnych. Doświadczenie producenta to gwarancja terminowej realizacji usługi nawet dla najbardziej nietypowych czy wymagających koncepcji.

fot. FORMGIPS

Szczegółowa oferta gotowych elementów z płyty gipsowej do budowy sufitów podwieszanych oraz innych elementów zabudowy dostępna jest na stronie www.formgips.pl


Data publikacji: 2022-11-13

Podobne technologie i poradniki


03.04.2024 | Systemy budowlane
W dynamicznie rozwijającym się świecie projektowania wnętrz...
27.02.2023 | Systemy budowlane
Inspirujący się przepychem lat 20. XX wieku...
16.01.2023 | Systemy budowlane
Poznaj 5 korzyści ze współpracy z doświadczoną...
10.10.2022 | Systemy budowlane
Skosy często występują w domach – na...
23.03.2022 | Systemy budowlane
Chcesz wymienić strop, a nie wiesz od...
05.11.2021 | Systemy budowlane
Prefabrykacja zamiast żelbetu Gotowe rozwiązania to znak...
30.04.2020 | Systemy budowlane
Gotowe prefabrykaty z karton-gipsu Kiedy na rynku...
21.01.2020 | Systemy budowlane
Tradycja łączy się z nowoczesnością Dla wszystkich,...
05.06.2018 | Systemy budowlane
Szybki montaż bez skomplikowanego dozbrajania Z nowoczesnych...
26.10.2017 | Systemy budowlane
Wybór stropów do nowo powstającego obiektu to bardzo istotny...
29.11.2016 | Systemy budowlane
Badania nad lekarstwem na raka rozpalają wyobraźnię...
31.08.2016 | Systemy budowlane
Prawo budowlane rządzi się bardzo rygorystycznymi wymogami....