Design wkracza na salony. Bruk-Bet prezentuje nową kolekcję płyt dekoracyjnych

Dekoracyjny kamień ścienny stanowi doskonałą alternatywę dla farb, tapet czy tynków strukturalnych. Nowoczesna technologia produkcji pozwala stworzyć nieograniczoną ilość wzorów i motywów, które dostępne mogą być w postaci drobnych elementów lub wielkoformatowych płyt. Nową serię tych ostatnich wprowadziła właśnie na rynek firma Bruk-Bet, ceniony od lat producent innowacyjnych materiałów nawierzchniowych.

Czerń i biel – zawsze dobrana para
W aranżacji wnętrz coraz częściej decydujemy się na styl minimalistyczny, który charakteryzuje czystość formy, prostota i umiar w doborze mebli, dekoracji oraz kolorystyki. W tak zaprojektowanych pomieszczeniach spotykamy zwykle dwa kolory, wśród których króluje ponadczasowy mariaż czerni i bieli. W takim zestawie przykuwające uwagę efekty osiągniemy zestawiając obok siebie kontrastowe połączenia jasnej, matowej fakturowanej ściany z użyciem elementów Labirynt, z połyskującymi płaszczyznami podłóg w ciemnych barwach, skórzanymi kanapami czy chromowanymi lampami. Biały kolor oraz wyrazisty wzór kamienia dekoracyjnego Artis świetnie sprawdzi się natomiast na ścianie wokół kominka, gdzie stanowić będzie przeciwwagę dla jego czarnej obudowy i grafitowej szyby.

Kolor ożywia przestrzeń
Nowoczesne aranżacje wcale nie muszą opierać się tylko i wyłącznie na czerni i bieli. Wprowadzając do wnętrza intensywne barwy w postaci żółtych lub zielonych kanapowych poduch albo kolorowych zasłon,  jesteśmy w stanie ocieplić pomieszczenie nie odchodząc specjalnie od wcześniej obranego stylu. Ciekawym, chętnie wykorzystywanym przez projektantów rozwiązaniem, które zawsze ożywia wnętrze jest pokrycie fragmentu gładkiej ściany kamiennymi płytami. Mogą one być dekorację samą w sobie lub stanowić ciekawe tło dla oryginalnego pod względem designu detalu w postaci półek, lampy czy szezlonga. W takiej roli dobrze sprawdzą się płyty ścienne o charakterystycznym wzorze np. Fala, które z zależności od zamierzeń projektanta mogą być wykorzystane zarówno w pionowych, jak i poziomych ułożeniach. Całość warto uzupełnić kolorowymi dodatkami i dekoracjami, takimi jak donice, wazony czy patery na owoce.

Minimalistycznie nie znaczy zimno
Wiele osób nie decyduje się na nowoczesny design z obawy, że prostota i perfekcjonizm zastosowanych rozwiązań stworzą zimne i mało przytulne wnętrze. Nic bardziej mylnego. Stosując miękkie, pikowane fotele lub niemal trójwymiarowe płyty ścienne Luna, uzyskamy naprawdę ciepły efekt. Ciekawa faktura, oparta na grze subtelnych wklęsłości i wypukłości w formie kół, przy umiejętnym zaprojektowaniu oświetlenia pozwoli wprowadzić do środka niepowtarzalną grę światłocieni, tworząc niezwykły klimat wewnątrz pomieszczenia.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie: www.bruk-bet.pl


Data publikacji: 2016-01-27

Podobne technologie i poradniki


Wybudowaliśmy dla naszych klientów już kilkaset domów...
Trwałość, estetyczność i opłacalność – to cechy,...
24 kwietnia 2017r. Grupa Lode nabyła akcje...
Syriusz – najjaśniejsza gwiazda nocnego nieba –...
Już wkrótce Boże Narodzenie, więc w naszych...
Każde dziecko wie, że w okresie zimowym...
Swą nazwę zawdzięcza pierwiastkowi, z którym wiele...
Co wspólnego mają ze sobą drewno, metal...
Rozpala wyobraźnię architektów i inwestorów, wzniecając w...
W architekturze wykorzystywane materiały mają ogromne znaczenie....
Perłowe piękno na tarasie: Bruk-Bet przedstawia nowe...