Już wkrótce Boże Narodzenie, więc w naszych domach coraz liczniej pojawiają się świąteczne dekoracje. Wiele z nich doskonale prezentuje się na tle cegły, która również sama w sobie może być elementem ozdobnym. Dlatego też wśród postanowień noworocznych warto umieścić i to, aby właśnie cegłę uczynić ważnym motywem w aranżacji wnętrz.

Naturalna i ponadczasowa uroda cegieł jest coraz bardziej doceniana przez inwestorów i przeżywa prawdziwy renesans głównie dzięki swojej charakterności i uniwersalności.

 

 

Od rustykalnego, przez skandynawski, minimalistyczny, aż po industrialny – praktyczne każdy styl aranżacji wnętrz stwarza wiele okazji do zastosowania cegły. Materiał może być wykorzystywany do wykończenia całych ścian, ich fragmentów, a także wybranych elementów przestrzeni, jak kolumny, schody czy kominki.

Cegła sprawdza się zarówno jako dekoracja salonu, sypialni czy przedpokoju, jak i kuchni oraz łazienek. Wszędzie będzie nie tylko estetycznym, lecz także wytrzymałym dekorem ściennym, który trwale wzbogaci domową aranżację. Warto pamiętać, że w sytuacji, gdy warunki technicznie uniemożliwiają wykorzystanie cegły pełnej, można zamiennie zastosować odpowiednie płytki.

Wielkim atutem ceglanych aranżacji jest ich charakterystyczna trójwymiarowość, która w połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem pozwala uzyskiwać oryginalną grę światłocieni, budującą we wnętrzach niepowtarzalną atmosferę. Należy przy tym pamiętać, że wykonane z gliny cegły jako naturalny materiał korzystnie wpływają na panujący w pomieszczeniach mikroklimat, co z kolei pozytywnie przekłada się na samopoczucie i zdrowie mieszkańców. Nie można także zapominać o jej właściwościach termoizolacyjnych.


Data publikacji: 2016-12-20

Podobne technologie i poradniki


Ogrodzenia betonowe – dlaczego warto? Jest wiele...
fot. F.P.U.H. JONIEC Otoczenie domu to niezwykle...
Budowa domu, pensjonatu, hotelu czy też innego...
Wybudowaliśmy dla naszych klientów już kilkaset domów...
Trwałość, estetyczność i opłacalność – to cechy,...
24 kwietnia 2017r. Grupa Lode nabyła akcje...
Syriusz – najjaśniejsza gwiazda nocnego nieba –...
Każde dziecko wie, że w okresie zimowym...
Swą nazwę zawdzięcza pierwiastkowi, z którym wiele...
Co wspólnego mają ze sobą drewno, metal...
Rozpala wyobraźnię architektów i inwestorów, wzniecając w...