Sukces śląskich targów

Jubileuszowa edycja targów DremaSilesia 2016

Sukcesem zakończyły się Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia, które trwały od 23 do 25 kwietnia 2016 w Expo Silesia w Sosnowcu. Przez trzy dni, w ramach śląskich spotkań z branżą drzewną i meblarską, swoje ekspozycje zaprezentowało 59 wystawców z Polski i zagranicy, a zwiedziło ją ponad 1400 profesjonalistów.

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia powstały z inicjatywy Międzynarodowych Targów Poznańskich – krajowego lidera w organizacji wydarzeń o charakterze biznesowym. W ramach dziesięciolecia istnienia, targi DremaSilesia zmieniły swoją lokalizację i tegoroczna edycja 2016 miała miejsce w Expo Silesia w Sosnowcu. Obecność wystawców, jak i zwiedzających dopisała, a warunki zapewnione przez organizatorów sprzyjały prowadzeniu rozmów biznesowych i zagwarantowały najbardziej optymalne możliwości zwiedzenia oferty targowej i pozyskania kluczowych informacji.

 

dremasilesia relacja

 

Śląsk inspiruje
Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia 2016 to kompleksowa oferta adresowana do małych i średnich przedsiębiorstw z branży drzewnej i meblarskiej, dająca szansę zapoznania się z szeroką gamą innowacyjnych rozwiązań, co zdecydowanie wpływa na zwiększenie konkurencyjności danej firmy na rynku. Uczestnictwo w nich to także świetna perspektywa nawiązywania nowych kontaktów oraz budowania długoterminowych relacji z liderami sektora drzewno-meblarskiego.

Targi DremaSilesia były świetną okazją do rozmów pomiędzy uczestnikami rynku – dostawcami techniki i rozwiązań dla obróbki drewna i ich odbiorcami (przedstawicielami firm stolarskich różnej wielkości). Stały się także atrakcyjnym miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć technologicznych i produktowych.

Niewątpliwym atutem targowej ekspozycji była otwierająca się przed gośćmi możliwość nie tylko kupna, ale także wypróbowania prawie wszystkiego, co wystawiające się firmy zaprezentowały. W tym roku ich oferta obejmowała maszyny i narzędzia do obróbki drewna oraz procesów pomocniczych (systemy pakowania i składowania), komponenty do produkcji mebli, kleje i chemikalia dla przemysłu drzewnego i meblarskiego oraz wyroby z drewna: podłogi, tarasy, drzwi, okna, a także urządzenia wykorzystywane w procesach przygotowania materiału i uzyskiwania energii z drewna.

Przegląd dobrych praktyk
Wszyscy uczestnicy mogli zwiedzić ciekawą ofertę wystawienniczą i porozmawiać z liderami branży, a także wziąć udział w atrakcyjnych tematycznie konferencjach.
Strefa Parkietu zorganizowana przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy SPP zaprezentowała nowoczesne techniki i produkty wykorzystywane podczas prac parkieciarskich (przygotowania podkładu, klejenia, szlifowania, wykończenia powierzchni oraz pomiarów w parkieciarstwie; przyrządy pomiarowe; techniki szlifowania; tarasy drewniane).

 

dremasilesia relacja

 

Została też zorganizowana Strefa Wiedzy przez portal Drewno.pl. W ramach tej przestrzeni odbył się cykl wystąpień na tematy dotyczące branży drzewnej. Prezentacje przygotowali  wysokiej klasy specjaliści, z którymi można  było również bezpośrednio porozmawiać po wykładach. Poruszano m.in. tematykę: dotacji dla firm; recyklingu odpadów drzewnych; systemu norm dla biopaliw stałych w Polsce, w Europie i na świecie; inwestowania i wynikających z tego kosztów produkcji mebli; systemów bezpieczeństwa technicznego w przemyśle maszynowym.
W Strefie Wiedzy zobaczyć można było również pracujące urządzenie do bezpyłowej strukturyzacji powierzchni drewna (policzkowanie) oraz spróbować swoich umiejętności na profesjonalnym symulatorze harvestera.

Jubileusz 10 edycji
DremaSilesia, obchodząca w tym roku jubileusz X edycji, ewoluowała do rangi wydarzenia, które obok bogatej oferty ekspozycyjnej, ukazującej przełomowe możliwości technologiczne, prezentuje również interesujące przestrzenie specjalne i oferuje szereg wydarzeń towarzyszących. Przez okres 10 lat marka DremaSilesia ugruntowała swoją pozycję na rynku regionalnych wydarzeń branżowych.

Tegoroczna edycja szczególnie potwierdziła, jak silnym narzędziem biznesowym i marketingowym są właśnie targi DremaSilesia. Rola tego wydarzenia nie słabnie, a z roku na rok rośnie. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, że udział w tych targach, zarówno jako wystawca, jak i zwiedzający, jest najbardziej optymalną formą inwestycji w rozwój firmy. To wyjątkowe przedsięwzięcie i gratka dla branży drzewnej i meblarskiej. W jednym miejscu i czasie skumulowane są najważniejsze firmy z sektora obróbki drewna. Obecność na targach DremaSilesia, a co za tym idzie – łatwiejszy dostęp do kompleksowej oferty technologicznej i nowości rynkowych sprawia, że zdobycie informacji, porównanie oferty, a także wybór kontrahenta staje się jeszcze bardziej przystępny. To jest właśnie moc targów. Blisko branży, konkretnie i z naciskiem na wrażenia uczestników, które długo jeszcze po zakończeniu spotkań targowych procentują  korzyściami biznesowymi.
Dlatego już dziś warto zarezerwować sobie czas na kolejną edycję targów, która zaplanowana jest na kwiecień 2017 roku.

 


Data publikacji: 2016-05-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Zadzwoń do firmy pod numerem telefonu: 601 ... pokaż numer
Możesz też skorzystać z formularza kontatowego poniżej:

Podobne wydarzenia


Edycja 2018 Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi...
Targi Maszyn i Narzędzi Do Obróbki Drewna...
W dniach 12-14 maja 2017r., na terenie...
Już we wrześniu tego roku, na terenie...
Już w dniach 12-14 maja 2017 r,...
13 września br. rozpoczęło się w Poznaniu...
Z roku na rok polskie firmy, działające...
W dobie zaawansowanego rozwoju technologicznego oraz...

Słowa kluczowe: targi maszyn, narzędzia do obróbki drewna, sprzęt do drewna, maszyna do drewna