DREMA 2018 – nowy wymiar targów – podsumowanie

Edycja 2018 Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA zakończyła się ogromnym sukcesem. Profesjonalnie przygotowana ekspozycja nowoczesnych technologii, maszyn i narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej, jak również szereg wydarzeń towarzyszących przyciągnęły do Poznania ogromną liczbę specjalistów z sektora obróbki drewna. Zdecydowanie na większości stoisk można było usłyszeć: to były bardzo udane targi!

Blisko 500 wystawców związanych z przemysłem drzewnym i meblarskim w ramach bloku targów DREMA, Furnica i Sofab zaprezentowało łącznie w 9 pawilonach rozwiązania dedykowane obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna. Ich uzupełnieniem były maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery. Osobną przestrzeń stanowił Pawilon Promocji Drewna – wyjątkowa powierzchnia do kreowania i rozwoju biznesu związanego z obróbką drewna oraz pokazania potencjału drzemiącego w surowcu drzewnym.

 

 

DREMA w liczbach
Edycja DREMA 2018 była rekordowa – na 25 400 m2 powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 389 wystawców z 19 państw – 289 z Polski i 100 z zagranicy. Pawilony ekspozycyjne bloku targów DREMA, Furnica i SoFab przez cztery dni odwiedziło łącznie 16 600 profesjonalnych zwiedzających z branży drzewnej i meblarskiej. Dzięki imponującej, pełnej nowości ofercie zaprezentowanej przez wystawców oraz atrakcyjnemu programowi przygotowanemu we współpracy z patronami i partnerami, targi DREMA 2018 zebrały wiele pozytywnych opinii ze strony zwiedzających.

 

 

Silna marka
Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2018, Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB to najbardziej wyczekiwane spotkanie branży drzewnej i meblarskiej w Polsce i jednocześnie największe w Europie Środowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli. Tłumy specjalistów, którzy w pawilonach ekspozycyjnych poszukiwali nowoczesnych rozwiązań, maszyn i narzędzi oraz setki rozmów biznesowych potwierdziły dobrą kondycję sektora produkcji mebli, jak i potrzebę organizacji samych targów.

 

 

Przemysł 4.0
Tegoroczna ekspozycja targów DREMA koncentrowała się wokół idei Przemysłu 4.0. Duży nacisk położony był na digitalizację, robotyzację i automatyzację procesów technologicznych oraz ścisłą współpracę człowieka z maszyną. Wystawcy pokazali technologie jutra i rozwiązania na miarę czwartej rewolucji przemysłowej. Zmiany w branży drzewnej i meblarskiej nadciągają  wielkimi krokami i wymagają inwestycji w odpowiednie innowacje, a inspiracji i dobrych praktyk związanych z sektorem drzewnym i meblarskim można szukać tylko w Poznaniu podczas bloku targów DREMA, FURNICA I SOFAB 2018.

 

 

Wydarzenia specjalne
Każdy, kto pojawił się w dniach 11-14 września 2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, był pod ogromnym wrażeniem, zarówno ekspozycji wystawienniczej, jak i oferty wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji, pokazów i stref specjalnych. Zwiedzający mogli zapoznać się z 16 produktami uhonorowanymi Złotym Medalem MTP oraz obejrzeć szereg nowości rynkowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się strefy: DREMA Tools, DREMA Design, DREMA Dzieciom, warsztaty produkcji mebli skrzyniowych i tapicerowanych InfoTEC Workshop, seminarium Państwowej Inspekcji Pracy „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna”, konferencja „Biomasa w przemyśle drzewnym”, prelekcje „Przemysł drzewny i meblarski – bezpieczny park maszynowy w kontekście obowiązującej Dyrektywy Maszynowej oraz idei Przemysłu 4.0”, Poligon Umiejętności Lakierniczych, spotkania kooperacyjne B2B Wood Meetings, Ogólnopolski Kongres Meblarski POLSKIE MEBLE – KONKURENCYJNA POLSKA pt. „Globalne standardy – globalna konkurencja”, Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ oraz eksponaty w ramach konkursów Wyczarowane z Drewna i Starcie Mistrzów. Przez cały czas trwania targów prężnie działały Strefa Wiedzy Drewno.pl, Strefa Parkietu, jak również Pawilon Promocji Drewna.

Jednak punktem programu, który przyciągnął zdecydowanie największą uwagę uczestników targów DREMA 2018 było Studio na żywo Dom i Drewno wraz z praktycznymi pokazami dla pasjonatów drewna, z którego prowadzona była transmisja z użyciem narzędzi marketingowych: kanał na YouTube DremaTV oraz wydarzenie na portalu Facebook: DREMA i DremaSilesia – targi dla branży drzewnej i meblarskiej.

DREMA 2019
Targi DREMA to wydarzenie, które stwarza znakomitą możliwość, z jednej strony – prezentacji nowych produktów i udoskonalonych rozwiązań dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, z drugiej – zapoznania się z szeroką ofertą firm i kierunkami rozwoju branży. Zapraszany do Poznania na kolejną edycję w terminie: 10-13 września 2019r. Zachęcamy również do wzięcia udziału w targach DremaSilesia w Sosnowcu w dniach 5-7 kwietnia 2019r. Do zobaczenia!


Data publikacji: 2018-10-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Zadzwoń do firmy pod numerem telefonu: 601 ... pokaż numer
Możesz też skorzystać z formularza kontatowego poniżej:

Słowa kluczowe: