Międzynarodowe Targi Aquatherm Warsaw zakończone sukcesem

Spotkanie specjalistów branży HVAC

Druga polska edycja spotkań profesjonalistów branży HVAC, instalacji sanitarnych i basenów zgromadziła ponad 2100 odwiedzających i wystawców z 13 krajów Europy i Azji. Międzynarodowe targi Aquatherm Warsaw odbywały się w dniach 16 –18 listopada 2016r. w Warszawie.

II edycja Międzynarodowych Targów Systemów Grzewczych, Wentylacji, Klimatyzacji, Systemów Wodnych, Sanitarnych i Basenów Aquatherm Warsaw odbywała się równolegle z Międzynarodowymi Targami Budowlanymi i Wnętrzarskimi Warsaw Build 2016. Wydarzenie odwiedziło ponad 2100 uczestników, w tym instalatorzy, architekci, deweloperzy, inżynierowie, zarządcy obiektów basenowych, a także dystrybutorzy i inwestorzy. Podczas trzech dni spotkań, wystawcy z kraju i zagranicy prezentowali najnowsze produkty i technologie, a także nadchodzące trendy w zakresie: ogrzewania, chłodzenia, instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz wyposażenia basenów i SPA.

Nowe technologie i nadchodzące trendy
Bogata oferta wystawiennicza firm z Polski, ale także Włoch, Turcji, Chin, Litwy czy Ukrainy, obejmowała urządzenia grzewcze, takie jak kotły, pompy ciepła, grzejniki, systemy ogrzewania płaszczyznowego, instalacje grzewcze i akcesoria instalacyjne, komponenty do klimatyzacji i wentylacji, a także wyposażenie basenów i SPA.
– Na Aquatherm Warsaw po raz kolejny prezentujemy innowacyjne rekuperatory polskiej marki Prana – mówi Jarosław Wiśniewski, Prezes Zarządu Ecoventeam – Nasz udział w ubiegłorocznej edycji zapoczątkował dynamiczny rozwój firmy. W tym roku duże zainteresowanie ze strony odwiedzających i konkurencji pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Aquatherm Warsaw to ważne wydarzenie, które ze względu na swój specjalistyczny charakter wspiera rozwój naszej branży.
Uwagę zwiedzających zwracały wanny i urządzenia do hydromasażu, a także inspirowane włoskim designem baterie sanitarne marki Giceepo.
– Na targi przyjechaliśmy z nowymi, ekskluzywnymi wzorami. Udział w wydarzeniu, rozmowy z projektantami i inwestorami umożliwiają nam poznanie ich potrzeb i oczekiwań, a w efekcie jeszcze lepsze dopasowanie oferty do indywidualnych wymagań klientów – mówi Tomasz Kowalski, Dyrektor Operacyjny Giceepo.

 

aquatherm warsaw

 

Praktyczna wiedza – wymiana doświadczeń
Ofertę wystawienniczą uzupełniały liczne wykłady i panele dyskusyjne, poświęcone najważniejszym zagadnieniom branżowym, takim jak zwiększanie efektywności energetycznej w nowo budowanych i modernizowanych obiektach. Podczas konferencji Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC dyskutowano o najlepszych instalacjach, kosztach eksploatacji i najczęstszych błędach. W prezentacjach uczestniczyli eksperci firm Inverter, Danfoss czy Hevalex. Nowością tegorocznej edycji Aquatherm Warsaw była wyodrębniona sekcja basenów i SPA, której towarzyszyła specjalna konferencja poświęcona strategii poprawy funkcjonalności i optymalizacji kosztów obiektów basenowych.

Przedstawiciele branży dyskutowali także o zmianach, związanych z rozwojem branży usług budowlanych i instalacyjnych. Fundacja Praktyków Biznesu prezentowała skuteczne metody dotarcia i pozyskania klientów i zdobywania zleceń.
– Rynek instalacyjny zmierza w kierunku konkretnych rozwiązań dopasowanych do potrzeb odbiorców – mówi Rafał Przybyłowicz, Kierownik Działu Sprzedaży w firmie Inverter – Istotnym aspektem jest podnoszenie świadomości inwestorów – osób indywidualnych, budujących dom jak i realizujących duże inwestycje – w zakresie innowacyjnych technologii i korzyści z ich stosowania. To rola targów, takich jak Aquatherm Warsaw, które przybliżają klientom nowoczesne pompy ciepła, układy grzania i chłodzenia.

 

aquatherm warsaw

 

Najlepsi z medalami
Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy nagrodzili wysokiej jakości produkty, wyróżniające się innowacyjnością, funkcjonalnością i designem. „Złoty Medal Targów Aquatherm Warsaw" otrzymały firmy: Rakoczy Stal – za innowacyjny kocioł Cortina, spełniający wymagania najbardziej restrykcyjnych norm emisji spalin, a także Ferraro Group – producent jednostek odzysku ciepła HPR, firma FERVOR Home Comfort – za inteligentny system służący do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem domu oraz Karbonteko Sistema – wyróżniona za system ogrzewania płaszczyznowego Carbontek.


Data publikacji: 2016-11-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Zadzwoń do firmy pod numerem telefonu: 601 ... pokaż numer
Możesz też skorzystać z formularza kontatowego poniżej:

Podobne wydarzenia


28.05.2018 | Składy budowlane
Dzień pełen wrażeń, szeroka oferta produktowa, wymiana...
04.04.2017 | Remonty, renowacje
Przegląd rynku budowlanego, spotkania B2B, konferencje i...
02.11.2016 | Energia ekologiczna
Olbrzymie zainteresowanie, jakim cieszyła się miniona edycja...
23.06.2016 | Energia ekologiczna
Targi Instal System to największe wydarzenie branżowe...
Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu...
27.06.2017 | Energia ekologiczna
Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej już...
Z roku na rok polskie firmy, działające...
28.05.2018 | Składy budowlane
Dzień pełen wrażeń, szeroka oferta produktowa, wymiana...
04.04.2017 | Remonty, renowacje
Przegląd rynku budowlanego, spotkania B2B, konferencje i...

Słowa kluczowe: targi, wydarzenie targowe,