PPH WADEX SAAdres firmy:
54-519 Wrocław ,
ul. Jerzmanowska 8,
woj. dolnośląskie


Kontakt:
tel. 71/336 70 80
Email: [email protected]
WWW: www.wadex.pl

PPH WADEX SA

O firmie


Spółka PPH Wadex SA to wiodący w kraju producent wyrobów z blach cienkich. Głównym obszarem aktywności produkcyjnej przedsiębiorstwa jest produkcja systemów kominowych wykonanych ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej.  Istotnym uzupełnieniem głównego profilu produkcyjnego jest kooperacja w zakresie produkcji podzespołów jak też  wyrobów gotowych z blach nierdzewnych,  produktów nie związanych z systemami odprowadzania spalin.

Początek działalności firmy to rok 1990 . Najważniejsze daty w historii  to rok 1999, w którym to zapoczątkowano rozbudowę zakładu i modernizację parku maszynowego oraz rok 2000 w którym to przyznano Spółce certyfikat  ISO. Obecnie Spółka posiada System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy ISO 9001:2008 czego potwierdzeniem jest przyznany przez INiG w Krakowie certyfikat SZJ. W 2016 roku firma otrzymała również certyfikat ISO 14001:2004 w zakresie Zarządzania Środowiskiem.

Dzisiaj Spółka to wiodący w kraju producent systemów odprowadzania spalin wykonanych z blach nierdzewnych i kwasoodpornych, przeznaczonych do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych, opalanych gazem, olejem opałowym i ekologicznymi paliwami stałymi. Produkowane systemy używane są` w budownictwie mieszkaniowym, stanowiąc kluczowy element systemów odprowadzania spalin, wytwarzanych przez urządzenia grzewcze jak też w budownictwie przemysłowym jako części składowe systemów spalinowych czy też instalacji technologicznych. Oferowane produkty w znacznej części wytwarzane są na podstawie dokumentacji technicznej opracowanej przez własny dział technologiczny przedsiębiorstwa. Zapewniamy doradztwo techniczne w trakcie realizacji inwestycji jak też montaż wyprodukowanych przez nas instalacji. Główne rynki zbytu to dystrybutorzy i firmy instalatorskie z grupy techniki grzewczej i sanitarnej w Polsce,  krajach skandynawskich, republikach nadbałtyckich, Niemczech, Austrii oraz Republice Czeskiej  i Słowacji.

Wykorzystując ogromne doświadczenie w przetwórstwie blach nierdzewnych współpracujemy również z przedsiębiorstwami branży motoryzacyjnej, budowlanej, transportowej jak też wytwarzających artykuły gospodarstwa domowego, wykonując dla nich podzespoły oraz produkty finalne.

W produkowanych przez nas wyrobach używamy stali nierdzewnych, kwaso- i żaroodpornych pochodzących z najlepszych europejskich hut. Stosowane materiały gwarantują wieloletnią żywotność wykonanych przez nas produktów. Stosowane materiały do produkcji jak też gotowe wyroby  posiadają niezbędne aprobaty techniczne i wymagane certyfikaty.

Stawiamy do dyspozycji naszych partnerów własne  możliwości produkcyjne jak również wysoko kwalifikowaną kadrę inżynierską, zatrudnioną w działach konstrukcyjno-projektowych.

Gotowi jesteśmy wytwarzać krótkie serie produkcyjne jak też uczestniczyć w wyposażaniu realizowanych przez naszych partnerów  inwestycji w elementy, wytwarzane w ilościach jednostkowych. Możemy  realizować  zamówienia zgodnie z dostarczoną  dokumentacją jak też  samodzielnie opracować konstrukcję wyrobów.

Produkty i Usługi


PPH WADEX S.A. jest producentem systemów kominowych jedno- i dwuściennych o średnicy przewodu spalinowego od 60 do 1000 mm. Systemy te służą do odprowadzenia spalin z urządzeń grzewczych opalanych różnego rodzaju paliwami. Systemy kominowe produkowane przez PPH WADEX S.A. stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak w instalacjach przemysłowych. Stosowane są jako systemy odprowadzania spalin, systemy wentylacyjne czy  instalacje technologiczne (np. w suszarniach drewna czy zbóż).

PPH WADEX S.A. produkuje również  szafki gazowe, naczynia wzbiorcze do otwartych instalacji centralnego ogrzewania i inne elementy z blachy nierdzewnej wykonane zgodnie z wytycznymi klienta.

Firma nasza ma również w ofercie handlowej akcesoria  poprawiające efektywność pracy  instalacji kominowych takie jak regulatory ciągu, strażaki, roto- i turbowenty.

Częścią oferty handlowej przeznaczonej dla instalatorów montujących kominki są elementy przyłączeniowe wykonane z blachy czarnej: kolana skrętne i stałe, rury, trójniki, radiatory i oszewki.

Wszystkie towary będące w ofercie handlowej PPH WADEX S.A. posiadają wymagane certyfikaty CE, deklaracje zgodności lub atesty.

Galeria


Artykuły o tej firmie


16.11.2020 | Systemy kominowe
Odprowadzenie spalin z kotła gazowego jak też...
21.10.2019 | Systemy kominowe
Wybór jednostki grzewczej to nie wszystko. Niezwykle...
23.10.2018 | Systemy kominowe
Od 28 lat firma Wadex specjalizuje się...
19.01.2018 | Systemy kominowe
Coraz więcej słyszymy o czujnikach smogu, o...
02.02.2017 | Systemy kominowe
Jednym z podstawowych kryteriów, które mają wpływ...
15.04.2016 | Systemy kominowe
Odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych oraz doprowadzanie...

Słowa kluczowe: wadex, systemy kominowe, system kominowy jednościenny, system kominowy dwuścienny, szafki gazowe, akcesoria do kominów, akcesoria do gazu,