Schöck Sp. z o.o.Adres firmy:
43-100 Tychy,
ul. Przejazdowa 99,
woj. śląskie


Kontakt:
tel. +48 32 789 98 12
Email: [email protected]
WWW: www.schoeck.com

Schöck Sp. z o.o.

O firmie


Firma Schöck sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Schöck. Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji innowacyjnych i energooszczędnych elementów oraz systemów budowlanych dla budownictwa lądowego. W portfolio znajdują się nowoczesne i gotowe do montażu rozwiązania w obszarach termoizolacji, izolacji akustycznej oraz techniki zbrojenia.

Celem działań firmy jest efektywne usprawnienie procesu budowy od optymalizacji czasu pracy przez zapewnienie oszczędności środków finansowych inwestorów po gwarancję bezpieczeństwa i wytrzymałości produktów. W tym zakresie firma Schöck oferuje także doradztwo i opiekę nad pracami budowlanymi już od fazy projektowej.

Wyznaczanie światowych standardów dla budownictwa przez Grupę Schöck możliwe jest dzięki ponad 60 latom doświadczenia, najnowocześniejszej infrastrukturze rozmieszczonej w kilkunastu krajach świata oraz ponad 1000 osobowej eksperckiej kadrze inżynierów i mistrzów montażu.

Produkty firmy Schöck charakteryzuje wysoka jakość materiałów wyjściowych, precyzja projektu i wykonania oraz aprobaty techniczne każdej klasy produktów, co przekłada się na trwałość i bezpieczeństwo całości konstrukcji wyposażonej w systemy i elementy budowlane marki.

TopBuilder to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku budowlanym. To wyróżnienie za najwyższej jakości produkty, nowości i innowacje, w tym sprawdzone rozwiązania materiałowe, technologiczne oraz konstrukcyjne.

W tym roku Redakcja i Rada Naukowa Buildera już po raz 14 nagrodziła inwestorów, architektów, generalnych wykonawców oraz producentów za wyróżniające się na polskim rynku budowlanym realizacje i rozwiązania. Firma Schöck w kategorii PRODUKTY otrzymała nagrodę za produkt Schöck Tronsole®.

Biuro handlowe: ul. Jana Olbrachta 94, 01-102 Warszawa
Tel.: +48 22 533 19 16

Produkty i Usługi


Isokorb® – nośny łącznik termoizolacyjny do fasad, niwelujący mostki termiczne. Flagowy produkt firmy Schöck pozwala ograniczyć utarty ciepła, ryzyko wilgoci i zagrzybień dzięki termicznemu oddzieleniu tak newralgicznych dla termiki obiektu punktów jak balkon, attyka czy zadaszenie. Oferowany w trzech wariantach połączeń konstrukcyjnych typu: żelbet-żelbet, żelbet-stal czy też stal-stal.

Tronsole® – kompleksowe systemy izolacji akustycznej klatek schodowych dostosowane do każdego rodzaju schodów. Skuteczne wytłumienie dźwięków uderzeniowych idzie w parze z prostym montażem elementów zarówno na schodach prefabrykowanych, jak i zestawach realizowanych na placu budowy.

Isolink® – zbrojenia z włókna szklanego do betonowych izolowanych ścian warstwowych, (podnoszące ich termoizolacyjność nawet o 45%), a także fasad wentylowanych i ścian żelbetowych. Kompaktowe wymiary i prosty montaż sprawiają, że kotwy te zwiększają opłacalność produkcji prefabrykowanych elementów betonowych. Niski współczynnik przenikania ciepła dla ścian, pozwala spełnić normy dla domów pasywnych.

Novomur® – energooszczędny bloczek termoizolacyjny służący do izolowania ścian cokołowych i fundamentów budynku. Materiał w pełni wodoodporny, o niskim współczynniku przewodzenia ciepła λ≈0,248 W/(mK), z łączeniem typu pióro-wpust. Niweluje lukę w izolacji i straty ciepła w strefie połączenia ściany zewnętrznej ze stropem nad piwnicą.

Dorn – wykonane ze stali szlachetnej trzpienie do dużych obciążeń, służące do przenoszenia sił poprzecznych w szczelinach dylatacyjnych dla płyt betonowych czy murów oporowych. Umożliwiają proste projektowanie i wykonywanie deskowania oraz ułatwiają montaż zbrojeń.

Bole® – systemy zbrojeń na przebicie dla punktowego podparcia stropu płaskiego. Produkowane w trzech wariantach: typ U – do montażu przed wykonaniem zbrojenia, typu O – do montażu po ułożeniu górnej warstwy zbrojenia, typu F – dla prefabrykowanych stropów filigran.

Combar®– zbrojenia z włókna szklanego. Dzięki odporności na rozciąganie, korozję oraz neutralności elektromagnetycznej to skuteczniejszy niż stal materiał zbrojeniowy dla budownictwa podziemnego, morskiego, obiektów przemysłu energetycznego, placówek badawczych czy nawierzchni mostów i lądowisk.

Signo® – betonowy szalunek tracony dla prefabrykowanych stropów filigran przy balkonach, ścianach, schodach, wykonany z betonu ze zbrojeniem rozproszonym. To materiał wytrzymały, prosty do docięcia, nie pozostawiający nierówności. Dostępny w długości 2,7 m i wysokościach od 7 do 40 cm., w wersjach z listwami uszczelniającymi lub bez.

Pełna oferta firmy znajduje się na stronie: www.schoeck.com


Słowa kluczowe: schock, Schöck, izolacje, izolacja cieplna, izolacja dźwiękowa, techniki zbrojeniowe,