Inwestycja Perłowa Przystań Sianożęty to kompleks apartamentów typu Premium. Apartamenty zlokalizowane są przy samym zejściu na największą i jednocześnie najładniejszą plażę w okolicach Kołobrzegu. Czteropiętrowy budynek zaprojektowany został w stylu modernistycznym. Wokół jego sześciennej bryły zaaranżowano kryte balkony z przeszklonymi balustradami a w górnej części kondygnacji ― balkony niezadaszone. Powierzchnia mieszkań jest zróżnicowana od 34 do 153 metrów kwadratowych. Przewidziano lokale o układzie od 1 do 4 pokoi, w tym apartamenty dwupoziomowe. W każdym lokalu mieszkalnym zaplanowano przestronny taras lub balkon. Na terenie kompleksu dodatkowo zostały przewidziane restauracje, baseny zewnętrze oraz spa z basenami wewnętrznymi.

Perłowa Przystań z Schöck Isokorb® i Schöck Tronsole®.

W inwestycji zastosowano rozwiązania firmy Schöck. Inwestor zadbał o komfort mieszkańców wykorzystując łączniki balkonowe Schöck Isokorb®. Nośne elementy termoizolacyjne firmy Schöck to najważniejszy poziom technologiczny minimalizacji mostków cieplnych. Na klatkach schodowych w celu podwyższenia komfortu przyszłym mieszkańcom zamontowano system Schöck Tronsole®. To rozwiązanie znacznie wyciszy wszelkie hałasy dochodzące z klatki schodowej dając mieszkańcom poczucie większego komfortu, ciszy i spokoju.

Firma Schöck Sp. z o.o. należy do Grupy Schöck. Główną specjalnością firmy są rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa jedno i wielorodzinnego. Grupa Schöck zatrudnia łącznie 1111 pracowników. Oprócz głównej siedziby zarządu, zakładu produkcyjnego i magazynu w Baden-Baden firma Schöck posiada również zakłady produkcyjne w Essen, Halle/Saale, na terenie Węgier i w Tychach (montaż końcowy). Pozostałe firmy należące do Grupy Schöck są rozmieszczone w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA i Słowenii (oraz firmy współpracujące w całej Europie, Korei Południowej i Japonii). Jako producent firma Schöck projektuje, produkuje i prowadzi dystrybucję innowacyjnych elementów i systemów budowlanych dla budownictwa lądowego. Jej celem jest rozwój coraz to lepszych jakościowo i doskonalszych elementów konstrukcyjnych. Schöck oferuje doradztwo i opiekę nad pracami budowlanymi już od fazy projektowej zgodnie z hasłem: „Postaw na niezawodność”. Wszyscy uczestnicy procesu budowlanego mają dostęp do szkoleń i aktualnych informacji technicznych. Praktyczne materiały oraz dostępne programy, wsparcie budowlane i wysoka jakość produktów przekładają się na trwałość konstrukcji - ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej budynku. Wysoką jakość, bezpieczeństwo produktów oraz innowacyjność firmy Schöck potwierdzają liczne referencje, podziękowania, nagrody i wyróżnienia m.in. statuetka Budowlanej Firmy Roku 2017 oraz trofeum Architects’ Darling 2021 dla flagowego produktu firmy Schöck – łącznika termoizolacyjnego Isokorb.


Data publikacji: 2022-08-20

Podobne technologie i poradniki


24.01.2023 | Inwestycje budowlane
Branża budowlana była postrzegana jako jedna z...
03.03.2020 | Inwestycje budowlane
Przydomowe szambo to prosty i niedrogi sposób...
14.06.2017 | Inwestycje budowlane
Nowoczesne technologie i piękno to niewątpliwie trudny,...
31.01.2017 | Inwestycje budowlane
Już jest! Do czytelników trafiło najświeższe wydanie...
19.01.2017 | Inwestycje budowlane
Budowę domu najlepiej rozpocząć wiosną. Dlatego też...
27.09.2016 | Inwestycje budowlane
Budowanie zaufania oraz relacji partnerskich to jeden...