Budowanie zaufania oraz relacji partnerskich to jeden z najważniejszych aspektów życia oraz pracy zawodowej. Zasada ta ma swoje zastosowanie również w budownictwie, branży kształtującej otaczające nas środowisko. Realizacja inwestycji to nie tylko sam plac budowy, ale również łańcuch zależności pomiędzy odpowiednimi podmiotami biorącymi udział w przedsięwzięciu. Jednym z najważniejszych elementów jest wybór odpowiedniego dostawcy, który staje się w procesie budowlanym ważnym ogniwem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy?
Generalny Wykonawca, decydując się na nawiązanie współpracy z dostawcą, jednocześnie powierza mu odpowiedzialne zadanie i obdarza go swoim zaufaniem. Dostawca powinien zatem działać kompleksowo i otaczać swoją opieką inwestycję na każdym jej etapie. Brać na siebie zapewnienie odpowiedniego dla danej inwestycji rozwiązania, pokonywać napotkane problemy, współpracować z Generalnym Wykonawcą, jednocześnie odciążając go w powierzonych zakresie zadań i obowiązków.
– Współpracę wykonawca-dostawca można opisać poprzez kilka elementów, które razem składają się na efekt końcowy. Po pierwsze, warto pamiętać, że profesjonalny i rzetelny dostawca zajmuje się jednocześnie projektowaniem, produkcją, dostawą oraz doradztwem technicznym. Zasadę pełnej opieki a co za tym idzie całkowitej odpowiedzialności stosuje firma Schöck – producent zaawansowanych technologicznie rozwiązań izolacji termicznej balkonów oraz izolacji akustycznej klatek schodowych. Współpraca z firmą Schöck opiera się na płaszczyznach – projektowej, doradztwa technicznego oraz obsłudze inwestycji na etapie jej realizacji – mówi Michał Krzyżaniak, ekspert z firmy Schöck.

Pierwsza płaszczyzna zaufania – projektowanie
W przypadku innowacyjnych i zaawansowanych technicznie rozwiązań budowlanych pieczę nad projektem połączeń konstrukcyjnych w istotnym zakresie sprawuje właśnie dostawca.
– W pierwszym etapie procesu inwestycyjnego dostawca zostaje obdarzony zaufaniem Projektanta i Inwestora. Wdrożenie w projekt technologii firmy Schöck wiąże się  z pełną odpowiedzialnością i gwarancją  jaką bierzemy na siebie.  Możemy zapewnić nasz serwis już na etapie projektowania, gdyż za naszymi rozwiązaniami stoi bardzo silny i doświadczony dział techniczny. Pracownicy firmy Schöck są niezawodni, szybko reagują na potrzeby ze strony Projektanta. Poszukujemy dla konkretnego projektu zawsze bezpiecznego i optymalnego rozwiązania. Traktujemy firmy wykonawcze, inwestorów, pracownie projektowe z którymi współpracujemy nie jak klientów ale jako partnerów. Zaufanie jakim nas obdarzają jest dla nas czymś bardzo ważnym, zależy nam na tym aby stanąć na wysokości zadania i wykonać swoją pracę rzetelnie i niezawodnie. Daje to nam ogromną satysfakcję i zadowolenie z wykonanej pracy – dodaje Michał Krzyżaniak, ekspert z firmy Schöck.

Druga płaszczyzna zaufania – doradztwo techniczne
Napięty grafik i goniące terminy, które są częścią wszystkich prac budowlanych, rzutują na późniejsze decyzje wykonawców.
– Współpraca z zaufanym dostawcą pozwala na zaoszczędzenie  czasu i energii na różnych etapach budowy: w procesie przygotowania inwestycji,  na etapie ofertowania, a także podczas samej budowy. Wybierając sprawdzonego i cieszącego się ogromnym zaufaniem na rynku budowlanym dostawcę, Wykonawca ma pewność, że nie będzie miał w przyszłości problemów. W naszej specjalności konstrukcyjno-budowlanej rozwiązanie niezawodne, bezpieczne i na najwyższym poziomie technicznym jest nie tylko pożądane ale konieczne. Pozwala to Wykonawcy uniknąć błędów i awarii mogących mieć katastrofalne skutki. Umożliwia  skupienie się Wykonawcy na kolejnych istotnych aspektach i działaniach, ale również  daje możliwość pracy bez stresu – dodaje Michał Krzyżaniak, ekspert z firmy Schöck.

Trzecia płaszczyzna zaufania – realizacja
Firma Schöck przygotowuje indywidualne projekty dopasowane do potrzeb każdej inwestycji.
– Analiza projektu, prawidłowe obliczenia i przygotowanie rozwiązań pod dostawy dla danego obiektu to dopiero początek współpracy, a nie – jakby mogło się wydawać – jej koniec – mówi Michał Krzyżaniak, ekspert z firmy Schöck. Doświadczeni pracownicy firmy Schöck są dostępni na wszystkich etapach budowy. Służą Wykonawcy pomocą w zakresie doradztwa technicznego, ale również sprawują pieczę nad montażem dostarczonych przez nich rozwiązań.

Współpraca z doświadczonym dostawcą powinna opierać się na budowaniu partnerskich relacji oraz pełnym zaufaniu. Relacje biznesowe w budownictwie charakteryzuje wysoki współczynniki odpowiedzialności, która spoczywa na barkach zarówno wykonawcy, inwestora ale również dostawcy. Owocna współpraca musi opierać się więc na pełnym zrozumieniu. Firma Schöck gwarantuje nie tylko niezawodność i najwyższy poziom techniczny swoich rozwiązań, ale również pełne zaangażowanie, opiekę nad całym procesem realizacji, doradztwo techniczne oraz profesjonalny serwis – to elementy, które składaja się na miano zaufanego dostawcy.


Data publikacji: 2016-09-27

Podobne technologie i poradniki


03.03.2020 | Inwestycje budowlane
Przydomowe szambo to prosty i niedrogi sposób...
14.06.2017 | Inwestycje budowlane
Nowoczesne technologie i piękno to niewątpliwie trudny,...
31.01.2017 | Inwestycje budowlane
Już jest! Do czytelników trafiło najświeższe wydanie...
19.01.2017 | Inwestycje budowlane
Budowę domu najlepiej rozpocząć wiosną. Dlatego też...