Już jest! Do czytelników trafiło najświeższe wydanie Baumit Magazynu, a wraz z nim garść praktycznych porad, inspiracji i nowinek technologicznych. Półrocznik skierowany jest do wykonawców, architektów, inwestorów, dystrybutorów oraz przedstawicieli świata mediów, słowem do wszystkich zainteresowanych pomysłami z przyszłością i ciekawymi wydarzeniami z branży architektoniczno-budowlanej.

Nowe – piąte już – wydanie półrocznika firmy Baumit to przede wszystkim spora dawka informacji o nowych trendach czy technologiach budowlanych. Wiodącym tematem numeru jest energooszczędność, idąca w parze z ochroną środowiska i zdrowym mieszkaniem, przedstawiona w świetle zmian klimatycznych oraz nowych regulacji dotyczących izolacyjności przegród zewnętrznych. Przy tej okazji, cieszący się międzynarodową renomą producent prezentuje system ociepleń nowej generacji, oparty na płycie z rdzeniem wykonanym z płyty fenolowej o niezwykle niskim współczynniku przenikania ciepła na poziomie α = 0,022 W/mK!

W numerze przeczytamy także o pierwszych efektach pracy największego w Europie parku badawczego materiałów budowlanych – Baumit Viva, w którym prowadzone są testy skoncentrowane wokół przyjaznego mikroklimatu. Uwagę zainteresowanych tym tematem przyciągnie również publikacja o pionierskim w skali naszego kraju domu jednorodzinnym, wybudowanym w technologii betonu konopnego (hempcrete). Ale to nie wszystko.

Wraz z udostępnieniem nowego wydania swojego półrocznika, Baumit serwuje kolejną porcję wiedzy o rozwiązaniach ułatwiających i usprawniających prace na budowie. Przedstawiciele firm Usługi ogólnobudowlane Waldemar Franke oraz Zakładu remontowo-budowlanego DS-BUD opowiadają o tym jak w praktyce sprawdza się formuła pierwszych na polskim rynku tynków szybkowiążących. Z kolei reprezentant firmy OneLevel dzieli się z czytelnikami spostrzeżeniami z użytkowania błyskawicznej posadzki cementowej.

W zimowo-wiosennym wydaniu nie zabrakło także ciekawych wywiadów. Bohaterem jednego z nich jest Alex Venn, światowej klasy badacz kolorów, designer i artysta. Natomiast o odzieży roboczej w aspekcie komfortu i bezpieczeństwa pracy na budowie opowiada Hanna Pieścińska z Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego „SARA”.

Oprócz tego w magazynie znalazły się obszerne relacje z prestiżowych wydarzeń architektonicznych organizowanych przez firmę Baumit w minionym roku: Gali podsumowującej dwie ostatnie edycje ogólnopolskiego konkursu „Fasada Roku” oraz Gali wręczenia międzynarodowych nagród „Life Challenge Awards 2016”. Przypomnijmy, że aktualnie trwa już kolejna, jubileuszowa odsłona zmagań na poziomie krajowym, w których stawką jest tytuł „Fasada Roku 2016”. Ponadto, w magazynie fotoreportaż z finału pierwszej edycji akcji „ColorLove Przedszkole”, podsumowanie loterii promocyjnej „Zdobywaj nagrody za kody”, a także kulisy nowego projektu edukacyjnego firmy Baumit.

Wydanie papierowe dystrybuowane jest wśród Przyjaciół i Partnerów biznesowych firmy Baumit nakładem 4000 egzemplarzy, natomiast wersja elektroniczna magazynu dostępna jest dla każdego na stronie internetowej www.baumit.com.


Data publikacji: 2017-01-31

Podobne technologie i poradniki


24.01.2023 | Inwestycje budowlane
Branża budowlana była postrzegana jako jedna z...
20.08.2022 | Inwestycje budowlane
Inwestycja Perłowa Przystań Sianożęty to kompleks apartamentów...
03.03.2020 | Inwestycje budowlane
Przydomowe szambo to prosty i niedrogi sposób...
14.06.2017 | Inwestycje budowlane
Nowoczesne technologie i piękno to niewątpliwie trudny,...
19.01.2017 | Inwestycje budowlane
Budowę domu najlepiej rozpocząć wiosną. Dlatego też...
27.09.2016 | Inwestycje budowlane
Budowanie zaufania oraz relacji partnerskich to jeden...