Rezydencja Iwicka to nowoczesne osiedle, składające się z czterech kameralnych czteropiętrowych budynków, położonych na warszawskim Mokotowie.

Inwestycja uzyskała międzynarodowy certyfikat systemu certyfikacji ekologicznej BREEAM, który potwierdza spełnienie najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa. Inwestycję usytuowano przy ulicy Iwickiej w cichej, dobrze skomunikowanej z pozostałą częścią stolicy. Osiedle tworzą kameralne czteropiętrowe budynki mieszkalne o nowoczesnym designie i stonowanej kolorystyce. Architektura budynków wyróżnia się prostą klasyczną formą i dużymi przeszkleniami, nawiązującymi do estetyki modernizmu. Wokół budynków zaprojektowano chodniki oraz zadbane trawniki. Inwestycja składa się z 88 apartamentów o powierzchni od najmniejszych apartamentów o powierzchni 27 mkw do ponad 200 metrowych penthouse’ów. Każdy z apartamentów wyposażony jest w balkon, loggię, ogródek lub taras. Apartamenty wyposażone są w kompleksowy system zarządzania mieszkaniem inteligentny dom.

Inwestor zdecydowała się na zastosowanie rozwiązań firmy Schöck. W balkonach zamontowano ponad 740 łączników Schöck Isokorb® oraz ponad 90 trzpieni dylatacyjnych LD. Takie rozwiązania to gwarancja jakości na długie lata a dla przyszłych mieszkańców gwarancja komfortu.

Firma Schöck Sp. z o.o. należy do Grupy Schöck. Główną specjalnością firmy są rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa jedno i wielorodzinnego. Grupa Schöck zatrudnia łącznie 1000 pracowników. Oprócz głównej siedziby zarządu, zakładu produkcyjnego i magazynu w Baden-Baden firma Schöck posiada również zakłady produkcyjne w Essen, Halle/Saale, na terenie Węgier i w Tychach (montaż końcowy). Pozostałe firmy należące do Grupy Schöck są rozmieszczone w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA, Rosji i Słowenii (oraz firmy współpracujące w całej Europie, Korei Południowej i Japonii). Jako producent firma Schöck projektuje, produkuje i prowadzi dystrybucję innowacyjnych elementów i systemów budowlanych dla budownictwa lądowego. Jej celem jest rozwój coraz to lepszych jakościowo i doskonalszych elementów konstrukcyjnych. Schöck oferuje doradztwo i opiekę nad pracami budowlanymi już od fazy projektowej zgodnie z hasłem: „Postaw na niezawodność”. Wszyscy uczestnicy procesu budowlanego mają dostęp do szkoleń i aktualnych informacji technicznych. Praktyczne materiały oraz dostępne programy, wsparcie budowlane i wysoka jakość produktów przekładają się na trwałość konstrukcji – ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej budynku. Wysoką jakość, bezpieczeństwo produktów oraz innowacyjność firmy Schöck potwierdzają liczne referencje, podziękowania, nagrody i wyróżnienia m.in. statuetka Budowlanej Firmy Roku 2017 oraz trofeum Architects’ Darling 2019 dla flagowego produktu firmy Schöck – łącznika termoizolacyjnego Isokorb.


Data publikacji: 2021-06-17

Podobne technologie i poradniki


20.09.2022 | Izolacje
Dachy zielone coraz częściej pojawiają się w...
20.09.2022 | Izolacje
Jak powinno wyglądać prawidłowe układanie WB MEMBRANY?...
20.09.2022 | Izolacje
Taras jest elementem konstrukcyjnym, który odróżnia się...
12.09.2022 | Izolacje
Kłopoty z ciągłością i terminowością dostaw materiałów,...
01.09.2022 | Izolacje
Przygotowaliśmy dla naszych klientów gotowy zestaw izolacji,...
29.07.2022 | Izolacje
Spienione szkło komórkowe! Dachy płaskie wbrew pozorom...
14.07.2022 | Izolacje
Czystość powietrza jest jednym z głównych wyzwań...
06.07.2022 | Izolacje
W dobie inflacji i kryzysu gospodarczego poszukiwanie...
01.07.2022 | Izolacje
Inwestycja zlokalizowana między dwiema dzielnicami Włochy i...
15.06.2022 | Izolacje
Jak poradzić sobie z zawilgoconym lub przeciekającym...
18.03.2022 | Izolacje
ISOVER wprowadza na rynek nową linię produktów...