URSA Pure Floc – zadbaj o doskonałą jakość powietrza w swoim domu!

Czystość powietrza jest jednym z głównych wyzwań branży budowlanej. Producent materiałów do izolacji URSA otrzymał właśnie certyfikat Indoor Air Comfort Gold za nowy produkt – wełnę wdmuchiwaną URSA Pure Floc.

URSA Pure Floc – izolacja nowej generacji

Wełna do wdmuchiwania URSA Pure Floc to innowacyjny produkt do izolowania pomieszczeń. Jej bazą jest stłuczka szklana, którą poddaje się recyklingowi. Efektem jest biały materiał izolacyjny, który aplikuje się metodą wdmuchiwania.

Jak inne produkty marki, URSA Pure Floc zapewnia optymalne właściwości, jeśli chodzi o izolację termiczną (współczynnik przewodzenia ciepła to jedynie 0,034 W/(m*K). Dzięki temu ułatwia zatrzymywanie ciepła w pomieszczeniach w okresie zimowym, a w czasie letnich upałów zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się budynku, zapewniając przyjemny chłód pomimo wysokich temperatur na zewnątrz.

Z innych zalet warto wspomnieć, że jest to produkt niepalny (klasa reakcji na ogień A1), co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców, a także jest paroprzepuszczalny, cechujący się dużą elastycznością i sprężystością. Zapewnia też odpowiedni komfort wszystkim domownikom, chroniąc przed hałasem.

Oprócz doskonałych parametrów, kluczowe znaczenie ma łatwość instalacji – lekki materiał aplikuje się metodą wdmuchiwania za pomocą specjalnych agregatów nadmuchowych. Produkt URSA Pure Floc może być wykorzystany do izolacji ścian i stropów.

Wieloletnie doświadczenie i starania marki URSA pozwoliły stworzyć produkt o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych, zapewniający przy tym najwyższą jakość powietrza, już na etapie instalacji. Zostało to docenione przez Eurofins – światową grupę laboratoriów przodującą w dziedzinie badań nad żywnością, środowiskiem i farmaceutykami. Wełna do wdmuchiwania URSA Pure Floc otrzymała certyfikat Indoor Air Comfort Gold, potwierdzający najwyższe standardy w zakresie czystości powietrza.

URSA Pure Floc SPRAWDŹ!

Jakość powietrza w zamkniętych pomieszczeniach – dlaczego to tak ważne?

Nie od dziś wiadomo, że wiele materiałów budowlanych, może uwalniać szkodliwe substancje. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazuje na to, że zła jakość powietrza w naszych domach może prowadzić do udarów, nowotworów płuc i przewlekłych chorób układu oddechowego, w tym astmy. Możesz ograniczyć to ryzyko, świadomie wybierając materiały budowlane.

Warto podkreślić również, że skuteczna termoizolacja może w znacznym stopniu ograniczyć przenikanie emisji zanieczyszczeń. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w Polsce – pozostajemy w czołówce krajów Unii Europejskiej, jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza. Właśnie dlatego przy wyborze produktów do termoizolacji, warto postawić na ofertę marki URSA.

Certyfikat przyznany przez Eurofins dla wełny wdmuchiwanej URSA Pure Floc to potwierdzenie doskonałej jakości, ponieważ przyjęte w nim normy są jeszcze wyższe niż w przypadku wielu innych programów i ekoetykiet.

„– Uzyskanie znaku AIR Comfort Gold to doskonała wiadomość dla nas i naszych klientów, ale jest także uznaniem naszych wysiłków w zakresie jakości naszych produktów. Od lat dokładamy starań nie tylko o to, by stosowane przez nas rozwiązania były przyjazne dla środowiska naturalnego, ale także o to, by zapewniały jak najwyższe bezpieczeństwo i komfort osób zamieszkujących obiekty izolowane z wykorzystaniem wełny mineralnej URSA. Wełna do wdmuchiwania URSA Pure Floc to innowacyjny produkt, który zachowuje doskonałe parametry techniczne, jest prosty w montażu, a przy tym zapewnia doskonałą jakość powietrza dla wszystkich mieszkańców” – podkreśla Romuald Chrapek, dyrektor ds. marketingu w firmie URSA Polska.

Zastosowanie materiałów do izolacji od marki URSA pozwoli Ci zapewnić bardzo wysoką jakość powietrza w Twoim domu. Wełna do wdmuchiwania URSA Pure Floc jest ekologiczna, a przy tym skuteczna – będzie więc idealnym wyborem do ocieplania budynków mieszkalnych, ale też szkół, szpitali i innych obiektów użyteczności publicznej.


Data publikacji: 2022-07-14

Podobne technologie i poradniki


08.02.2024 | Izolacje
Z radością informujemy, że prowadziliśmy do naszej...
29.01.2024 | Izolacje
Nasze płyty warstwowe ścienne z rdzeniem z...
12.09.2023 | Izolacje
SealEco jako największy producent membran elastycznych EPDM...
12.01.2023 | Izolacje
Większość życia spędzamy w pomieszczeniach. Średnio jest...
04.10.2022 | Izolacje
Ochrona klimatu i zrównoważony rozwój zyskują na...
20.09.2022 | Izolacje
Dachy zielone coraz częściej pojawiają się w...
20.09.2022 | Izolacje
Jak powinno wyglądać prawidłowe układanie WB MEMBRANY?...
20.09.2022 | Izolacje
Taras jest elementem konstrukcyjnym, który odróżnia się...
12.09.2022 | Izolacje
Kłopoty z ciągłością i terminowością dostaw materiałów,...
01.09.2022 | Izolacje
Przygotowaliśmy dla naszych klientów gotowy zestaw izolacji,...