Startuje kolejna edycja konkursu Tekstyliada

Młodzi twórcy i bardziej doświadczeni designerzy. Studenci i niezależni artyści. Wszyscy dla których projektowanie to pasja. Kolejna edycja konkursu Tekstyliada – na nietuzinkowy wzór tkaniny obiciowej – to możliwość wygrania 5000 zł i otwarcia wrót do międzynarodowej kariery.

Po raz kolejny marka LECH modern fabrics, czołowy dystrybutor i producent tkanin obiciowych w Europie zachęca projektantów do twórczych zmagań.
– Tekstyliada to zdecydowanie więcej niż tylko konkurs. Mamy plan wsparcia i współpracy z projektantami. Po sukcesie zeszłorocznej edycji i wielu pytaniach od doświadczonych designerów postanowiliśmy rozszerzyć formułę. Tym razem każdy pasjonat wzornictwa może wziąć udział w konkursie – mówi Edyta Świątek, dyrektor handlowy marki LECH modern fabrics – Rynek nadruków na tkaninach rozrasta się z roku na rok. Liczy się świeże spojrzenie, czucie branży i niekonwencjonalne wzornictwo.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu wzoru drukowanej tkaniny meblowej wraz z jej wizualizacją na meblu.
Projekty można zgłaszać od 3 października do 15 stycznia 2017.  
Zgłoszenie zawierające wypełniony formularz oraz projekt tkaniny przygotowany w formacie TIFF wraz z wizualizacją na meblu, należy przesłać na adres [email protected]. Jeśli pliki będą większe niż 5 MB prosimy o przesyłanie ich za pośrednictwem serwisów typu WeTransfer. Szczegółowe informacje  w regulaminie.

Laureaci zostaną wyłonieni w wyniku głosowania Komisji Konkursowej, w której składzie znajdują się przedstawiciele marki LECH modern fabrics i redaktorzy czołowych mediów branżowych. Jury będzie oceniało zgodność projektu z założeniami zadania konkursowego oraz kreację artystyczną.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali finałowej na przyszłorocznej edycji targów Home Decor, która odbędzie się w dniach 14-17 marca 2017 roku.
Zwycięzca otrzyma 5000 zł, a nagrodzona praca dołączy do stałej oferty wzorów LECH modern fabrics. Laureat otrzyma również deskę kreślarską. Kolejno zdobywcy II i III miejsca otrzymają 3000 i 2000 zł.

Głównym Patronem medialnym jest miesięcznik BIZNES meble.pl. Partnerzy medialni: Cztery Kąty, Dom i Wnętrze, Domosfera.pl, platforma Meblarstwo.eu wydawca biuletynu MEBLARSKA Polska, platforma Biznes.meble.pl, targi Home Decor. W przestrzeni blogowej konkurs wspierają Majsterki.pl

Więcej informacji o konkursie na: www.lech-tkaniny.pl oraz na www.facebook.com/sekretytkanin


Data publikacji: 2016-10-06

Podobne technologie i poradniki


08.12.2022 | Meble
Styl glamour daje ogromne możliwości aranżacyjne, ponieważ...
05.12.2022 | Meble
Najnowsza kolekcja wielkoformatowych spieków Dekton SilverKoast zabiera...
16.11.2022 | Meble
Na rynku branży meblarskiej wyróżnić możemy kilka...
18.10.2022 | Meble
Grupa RENEX poinformowała o wprowadzeniu do stałej...
Rynek budowy mieszkań na wynajem ciągle rośnie....
04.08.2021 | Meble
W zabieganym i szybkim świecie relaks i...
13.08.2020 | Meble
Wygodne miejsce do wypoczynku we własnym domu...
26.04.2018 | Meble
Już od maja 2018 roku, zainteresowani urządzaniem...
28.03.2018 | Meble
Unikatowe rozwiązania i ponadprzeciętne wzornictwo to znak...
22.11.2017 | Meble
Samodzielny montaż szafek łazienkowych czy kuchennych może...