Jak urządzić mieszkanie w stylu glamour?

Styl glamour daje ogromne możliwości aranżacyjne, ponieważ jego głównym elementem jest utrzymanie odpowiedniego klimatu eleganckiego blichtru, nie zaś wprowadzane określonej kolorystyki. Jak uzyskać glamour we wnętrzu?

Zadbaj o elegancję w domu

Jak to zrobić? Po pierwsze, zorganizuj przestrzeń zapewniając odpowiednie proporcję, a nawet symetrię. Często ułożenie dekoracji i mebli prostopadle i równolegle wystarczy, aby wprowadzić we wnętrzu harmonię. Możesz wykorzystać dekoracje glamour w stylu nowojorskim, jak na przykład czarny dywan z białym obramowaniem, postawić na nim okrągły, szklany stolik, a na kanapie jednolite poduszki glamour z dekoracyjnym sznurkiem.

fot. Mental Ether

Mniej znaczy więcej

Użyj niewielkiej ilości dodatków domowych. Dodatki glamour często są wystarczająco wyraziste, aby zdefiniować odpowiedni styl we wnętrzu. Wystarczy żyrandol z kryształkami o ile lubisz tego rodzaju błyskotki, żeby wnętrze nabrało mocnego charakteru glamour. Na komodzie postaw na dekoracyjnej tacy wazon lub świecznik, z elegancką paterą. Kwiaty zawsze dodają kropkę nad „i” w wystroju domowym, więc nie zapomnij i o nich. Możesz na fotelu położyć poduszkę w ozdobny ornament, pamiętaj jednak żeby zadbać o jakość tkaniny i nie przeładowanie wnętrza dodatkami. Poduszki dekoracyjne glamour do salonu powinny charakteryzować się perfekcyjnym wykonaniem, dobrą jakościowo tkaniną, kształtnym wypełnieniem i bogatym wyglądem. Poduszki velvetowe z dekoracyjną lamówką zawsze będą dobrym wyborem. Jeśli postawisz na ornamenty, zadbaj o ich spójność z wnętrzem.

fot. Mental Ether

Klasyczne kolory we wnętrzu glamour

Możesz zaszaleć kolorystycznie, lecz najlepiej w stylu glamour sprawdzają się bardzo klasyczne połączenia kolorów, jak czerń i biel, ecru, szarości, granaty i błękity. Świetne efekty możesz uzyskać korzystając z pudrowego różu. Zawsze rewelacyjnie we wnętrzu wyglądać będzie biała kanapa, lecz jeśli prowadzisz intensywne życie rodzinne może okazać się niepraktycznym wyborem. Mimo poprawiającej się jakości tkanin obiciowych, które obecnie są bardzo często plamoodporne, posiadają powłoki hydrofobowe oraz trudniej „przyczepiają” się do nich włókna z innych tkanin, np. z ubrań, na bieli jednak widać często najmniejszy okruszek. Zastanów się więc solidnie, czy biała kanapa będzie odpowiednim wyborem, czy jednak postawić na delikatną szarość, czy też na przykład melanż ecru. Na każdej z tych kanap rewelacyjnie zaprezentują się błękitne poduszki dekoracyjne glamour – więcej tutaj. Jeśli Twoja ulubiona kolorystyka jest inna, tu znajdziesz poduszki glamour dostępne na naszej stronie

fot. Mental Ether

Co na podłogę?

Postaw na elegancki minimalizm. Podłoga z gładkiego drewna, klasycznego kamienia lub prostych płytek, a na niej również klasyczny dywan w nieprzeładowany wzór. Czarno-biały dywan zwykle sprawdza się w wysmakowanych pomieszczeniach. Pamiętaj, że nie musisz sztywno trzymać się konwencji glamour. To Twoje wnętrze, przede wszystkim zadbaj o swój komfort i samopoczucie w swoim mieszkaniu lub domu.

Więcej inspiracji na www.mentalether.pl


Data publikacji: 2022-12-08

Podobne technologie i poradniki


05.12.2022 | Meble
Najnowsza kolekcja wielkoformatowych spieków Dekton SilverKoast zabiera...
16.11.2022 | Meble
Na rynku branży meblarskiej wyróżnić możemy kilka...
18.10.2022 | Meble
Grupa RENEX poinformowała o wprowadzeniu do stałej...
Rynek budowy mieszkań na wynajem ciągle rośnie....
04.08.2021 | Meble
W zabieganym i szybkim świecie relaks i...
13.08.2020 | Meble
Wygodne miejsce do wypoczynku we własnym domu...
26.04.2018 | Meble
Już od maja 2018 roku, zainteresowani urządzaniem...
28.03.2018 | Meble
Unikatowe rozwiązania i ponadprzeciętne wzornictwo to znak...
22.11.2017 | Meble
Samodzielny montaż szafek łazienkowych czy kuchennych może...
04.04.2017 | Meble
Marka BLANCO pojawiła się z luksusowymi rozwiązaniami...