Wynajem domków mobilnych jako pomysł na biznes

Domki mobilne mogą być wykorzystywane jako domki letniskowe czasowego wypoczynku, mieszkalne czy biura. Czy możliwe jest jednak, aby traktować je jako dochodowy biznes? Oczywiście, że tak!

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne

Domki mobilne z roku na rok zyskują na popularności. Nie dziwi zatem fakt, że cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób prowadzących ośrodki turystyczne lub planujących ich założenie. Mogą stanowić doskonałą bazę noclegową zgodną z oczekiwaniami inwestora. Wielkość domku, jego wygląd oraz wyposażenie to elementy, o których decyduje klient zgodnie ze swoimi preferencjami. Można postawć na domki kameralne 2-4 osobowe lub większe, dla całych rodzin, mogące pomieścić nawet 6-8 osób.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne

Dodatkowym atutem jest brak placu budowy. Nie musimy doglądać ekip budowlanych czy stresować się panującym wszędzie bałaganem. Domki mobilne przyjeżdżają w pełni gotowe, a ich montaż polegający na ustawieniu we wskazanym miejscu oraz wypoziomowaniu, trwa zaledwie kilka godzin.
Przydatnym elementem dopełniającym całości jest taras. Stanowi on swego rodzaju przedłużenie salonu, czyli miejsca codziennego wypoczynku. Przy pięknej pogodzie, chętnie spędzamy czas na zewnątrz, dlatego nawet niewielki taras ze stolikiem, krzesłami i grillem to dodatkowa zaleta, którą na pewno docenią potencjalni wynajmujący.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne

W Polsce jest kilka ośrodków, w których znajdują się domki mobilne naszej produkcji. Z informacji uzyskanych od ich właścicieli, wiemy, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wynajmujących i spędzenie urlopu w takim domku wymaga rezerwacji ze znacznym wyprzedzeniem.

Najlepszym terminem na rozpoczęcie poszukiwań wymarzonych domków mobilnych są wakacje, kiedy mamy trochę wolnego czasu i możemy poświęcić go na znalezienie odpowiedniego producenta. Zamówienia najlepiej dokonać wczesną jesienią, tak, aby domki były gotowe wiosną przyszłego roku. Musimy pamiętać, że terminy oczekiwania na domek/domki wynoszą często około 6-7 miesięcy, dlatego tak ważne jest rozpoczęcie całego przedsięwzięcia z wyprzedzeniem. To umożliwi nam uruchomienie ośrodka wraz z początkiem sezonu turystycznego, który często rusza w majówkę lub tuż przed.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne

Z drugiej zaś strony istnienie takich ośrodków umożliwia zainteresowanym przetestowanie takiego domku przed dokonaniem zakupu. Można wynająć go na tygodniowy urlop czy weekend i sprawdzić, w jakim stopniu zaspokaja nasze potrzeby, co jest w nim niezbędne, z czego można zrezygnować lub jakie jeszcze elementy mogłyby się w nim znaleźć.

Zainteresowanych wynajmem domków mobilnych zapraszamy na naszego bloga, gdzie wskazaliśmy kilka ośrodków oferujących takie usługi: www.dmkbudownictwo.pl

 


Data publikacji: 2021-04-30

Podobne technologie i poradniki


30.04.2021 | Domy drewniane
Domki mobilne różnią się od budynków tradycyjnych....
27.04.2021 | Domy drewniane
Domki mobilne cieszą się obecnie ogromną popularnością....
04.11.2020 | Domy drewniane
Domy mobilne to stosunkowo nowe rozwiązanie na...
25.10.2020 | Domy drewniane
Domek mobilny to zakup na wiele lat,...
17.08.2020 | Domy drewniane
Temat domków mobilnych niewątpliwie zyskuje na popularności....
08.05.2020 | Domy drewniane
Własny dom to marzenie wielu z nas....
23.03.2020 | Domy drewniane
Domki mobilne stanowią stosunkowo nowe rozwiązanie, w...
13.03.2018 | Domy drewniane
Drewno wraca do łask. I w tym...
03.01.2017 | Domy drewniane
Zapach sosny przywodzi nam na myśl Boże...
22.08.2016 | Domy drewniane
Szybkie tempo życia, pośpiech, wszechobecna technologia… Choć...