Domki mobilne – całoroczne czy letniskowe?

Temat domków mobilnych niewątpliwie zyskuje na popularności. Często pojawiają się, zatem pytania o jego całoroczność. Czy domki na kołach można użytkować również zimą? To zależy. Istotnych jest tu kilka kwestii, do których zaliczamy m.in. rodzaj zastosowanej izolacji oraz jej grubość, system ogrzewania lub jego brak, rodzaj stolarki okiennej i drzwiowej.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne

Na polskim rynku funkcjonuje kilka firm zajmujących się produkcją domków mobilnych, nie brakuje też używanych ,,holenderek” sprowadzanych z zagranicy. Cena tych ostatnich jest zdecydowanie niższa niż nowych domków produkowanych w Polsce. Nie bez powodu tak jest. Za ceną idzie jakość stosowanych materiałów. W DMK Budownictwo skupiamy się na produkcji domów na kołach, z których można korzystać przez okrągły rok, bez obaw o zbyt niską temperaturę zimą czy zbyt wysoką latem. Materiałem izolacyjnym, jaki stosujemy jest wełna mineralna. Jej grubość w standardzie to 15 cm w dachu, 15 cm w podłodze oraz 10 cm w ścianach. Czy to wystarczy? Zdecydowanie tak, czego potwierdzeniem są opinie naszych klientów, którzy w domkach mobilnych postanowili zamieszkać na stałe. Na życzenie klienta, stwarzamy jednak możliwość zwiększenia podanych grubości izolacji, co przełoży się na ograniczenie wysokości opłat za ogrzewanie, a więc i zwrot z poniesionej inwestycji, w perspektywie kilku kolejnych lat.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne

Ogrzewanie w domu na kołach

Kolejnym elementem mającym istotne znaczenie przy całoroczności domków mobilnych jest ogrzewanie. W DMK Budownictwo, standardowym typem ogrzewania są elektryczne grzejniki olejowe. W ofercie posiadamy jednak alternatywy w postaci: paneli na podczerwień, ogrzewania podłogowego, kominka na pellet czy centralnego ogrzewania gazowego. Naszym zdaniem to zróżnicowanie umożliwi dobór odpowiedniej opcji do potrzeb każdego klienta.

Dodatkową opcją jest też klimatyzacja posiadająca nie tylko funkcję chłodzenia na letnie upały, ale również funkcję grzania, na wypadek gdyby temperatura na zewnątrz zaczęła spadać.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne

Stolarka okienna i drzwiowa

Istotnym elementem są również zastosowane w domkach mobilnych okna i drzwi. W DMK Budownictwo stosujemy te, które wykorzystywane są w budownictwie tradycyjnym:

-Okna: dwuszybowe lub trzyszybowe sześciokomorowe.
-Drzwi: stalowe, antywłamaniowe z wypełnieniem termoizolacyjnym i ciepłym progiem

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne

Wyposażenie domków mobilnych

W domkach całorocznych niezbędne są też podstawowe elementy wyposażenia umożliwiające codzienne funkcjonowanie. Mogą się w nim znaleźć meble, sprzęty AGD zawierające również zmywarkę czy kuchenkę mikrofalową, pełne wyposażenie łazienki, rolety zewnętrzne, wewnętrzne i wiele innych. To klient decyduje o każdym elemencie, jaki ma znaleźć się w jego wymarzonym domu na kółkach.

Możliwość podłączenia wszystkich dostępnych mediów sprawia, że tego typu budynki są nie tylko ciekawym miejscem na wyjazdy wakacyjne, ale także miejscem do stałego zamieszkania.


Data publikacji: 2020-08-17

Podobne technologie i poradniki


30.04.2021 | Domy drewniane
Domki mobilne mogą być wykorzystywane jako domki...
30.04.2021 | Domy drewniane
Domki mobilne różnią się od budynków tradycyjnych....
27.04.2021 | Domy drewniane
Domki mobilne cieszą się obecnie ogromną popularnością....
04.11.2020 | Domy drewniane
Domy mobilne to stosunkowo nowe rozwiązanie na...
25.10.2020 | Domy drewniane
Domek mobilny to zakup na wiele lat,...
08.05.2020 | Domy drewniane
Własny dom to marzenie wielu z nas....
23.03.2020 | Domy drewniane
Domki mobilne stanowią stosunkowo nowe rozwiązanie, w...
13.03.2018 | Domy drewniane
Drewno wraca do łask. I w tym...
03.01.2017 | Domy drewniane
Zapach sosny przywodzi nam na myśl Boże...
22.08.2016 | Domy drewniane
Szybkie tempo życia, pośpiech, wszechobecna technologia… Choć...