Domy mobilne to stosunkowo nowe rozwiązanie na polskim rynku. Na świecie jest jednak znane już od wielu lat. W krajach takich jak Chorwacja, Włochy, Hiszpania wykorzystywane są głównie jako domki na wynajem na różnego rodzaju campingach i w ośrodkach turystycznych. W Polsce stanowią produkt stosunkowo nowy, który coraz bardziej zyskuje na popularności.

Rosnąca popularność tego rodzaju budownictwa sprawia, że rozszerza się też możliwość ich wykorzystania. Domki mobilne najczęściej wykorzystywane są jako domki letniskowe, czasowego wypoczynku, gdzie spędzamy wolne weekendy czy urlop. Niejednokrotnie dostrzegamy też domki na kołach pełniące funkcję biura, gdzie prowadzona jest różnego rodzaju działalność gospodarcza. Nam zdarzyło się również realizować projekt czterech klas mobilnych, gdzie odbywają się zajęcia szkolne dla dzieci z jednej ze szkół na Podlasiu. Zastosowaniem domów mobilnych, które szybko zyskuje na popularności jest przeznaczenie ich na zamieszkanie całoroczne. Nieustannie zwiększa się liczba klientów zainteresowanych naszymi domkami, jako alternatywą dla drogich mieszkań. Jest to rozwiązanie zapewniające nie tylko korzyści ekonomiczne, ale i zdecydowanie większy komfort życia.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne

Za cenę mieszkania w bloku w stanie deweloperskim (bez wykończenia i wyposażenia pomieszczeń) możemy bez problemu nabyć działkę i nowy, wykończony domek mobilny w podobnym metrażu, z pełnym wyposażeniem. Dodatkowo zostanie nam jeszcze sporo oszczędności. A do takiego wyposażenia zaliczamy meble i sprzęty AGD w kuchni, sanitariaty w łazience, łóżka, szafy, szafki nocne w sypialniach oraz kanapę z funkcją spania, stolik kawowy, stół z krzesłami i komodę w salonie. Na pierwszy rzut oka widać, zatem, iż użytkowanie domku mobilnego jako całorocznego mieszkania jest bardzo opłacalne. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, iż kawałek własnego podwórka, który możemy wykorzystać w rozmaity sposób jest bardzo cenną wartością, szczególnie w obecnych czasach. Do domku dodatkowo możemy dobudować taras, który pozwoli cieszyć się piękną słoneczną pogodą na świeżym powietrzu.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne

Głównym argumentem przeciwników mieszkania w domach mobilnych, jest twierdzenie, iż w takim domku zimą nie zapewnimy odpowiedniej temperatury. Nic bardziej mylnego! Domki mobilne naszej produkcji nijak się mają do sprowadzanych z zagranicy używanych domków holenderskich, gdzie jedynym ociepleniem są 4 cm styropianu, a grubość ściany nie przekracza 6cm. W domkach na kółkach produkowanych przez DMK Budownictwo grubość izolacji termicznej to min. 10 cm wełny mineralnej w ścianach, 15 cm w dachu i podłodze. Oprócz tego stosujemy też wiatro-izolację oraz paro-izolację, a grubość ściany zewnętrznej to około 18cm.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne

W ofercie posiadamy też kilka form ogrzewania. Podstawową są elektryczne grzejniki olejowe. W ramach wyposażenia dodatkowego można zastosować też centralne ogrzewanie gazowe, panele na podczerwień, ogrzewanie podłogowe czy kominek na pellet. Każdy z wymienionych systemów zapewnia komfort użytkowania domu zimą, nawet przy znacznych mrozach. Potwierdzeniem faktu, iż domki mobilne naszej produkcji mogą być zamieszkiwane przez cały rok jest nie tylko stosowanie tego rozwiązania przez Norwegów, w znacznie bardziej surowym klimacie niż nasz, ale też certyfikat TUV Rheinland, który posiadają nasze produkty. Wydany został przez niezależną jednostkę certyfikującą, która stale poddaje kontroli nasze domki. Jednym z badanych aspektów jest klasa izolacyjności. Nasze produkty posiadają 3 – najwyższą klasę, co oznacza, ze mogą być użytkowane w temperaturze wynoszącej mniej niż -15 stopni.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne

Funkcjonalność domów mobilnych w niczym nie odbiega od budynków tradycyjnych. Dodatkową zaletą jest natomiast możliwość dostosowania zarówno projektu (rozmieszczenia i wielkości pomieszczeń, okien, drzwi) jak i poszczególnych elementów wyposażenia czy kolorystyki do indywidualnych potrzeb.

fot. DMK Budownictwo Domki Mobilne

W dobie wszechogarniającego kryzysu i panującej obecnie pandemii tym bardziej poszukujemy rozwiązań dających pewnego rodzaju wolność. Możliwość spędzenia czasu we własnym ogródku, z dala od zgiełku miasta i tłumów jest w dzisiejszych czasach niekwestionowaną wartością, do uzyskania której tak usilnie dążymy.

 


Data publikacji: 2020-11-04

Podobne technologie i poradniki


30.04.2021 | Domy drewniane
Domki mobilne mogą być wykorzystywane jako domki...
30.04.2021 | Domy drewniane
Domki mobilne różnią się od budynków tradycyjnych....
27.04.2021 | Domy drewniane
Domki mobilne cieszą się obecnie ogromną popularnością....
25.10.2020 | Domy drewniane
Domek mobilny to zakup na wiele lat,...
17.08.2020 | Domy drewniane
Temat domków mobilnych niewątpliwie zyskuje na popularności....
08.05.2020 | Domy drewniane
Własny dom to marzenie wielu z nas....
23.03.2020 | Domy drewniane
Domki mobilne stanowią stosunkowo nowe rozwiązanie, w...
13.03.2018 | Domy drewniane
Drewno wraca do łask. I w tym...
03.01.2017 | Domy drewniane
Zapach sosny przywodzi nam na myśl Boże...
22.08.2016 | Domy drewniane
Szybkie tempo życia, pośpiech, wszechobecna technologia… Choć...