Rynna ukryta w elewacji to najnowszy trend w budownictwie, który zdobywa coraz więcej zwolenników wśród inwestorów indywidualnych. Inżynierowie Lindab opracowali system rynny ukrytej zapewniający doskonałą szczelność, powstały w oparciu o sprawdzone, stalowe systemy rynnowe Lindab Rainline.

Nowoczesne budynki wymagają nietuzinkowych rozwiązań budowlanych, które pozwolą jeszcze lepiej podkreślić ich charakter. System rynny ukrytej Lindab jest dopełnieniem szerokiej oferty systemów rynnowych i pokryć dachowych Lindab. Jest to również ukłon w stronę architektów i inwestorów indywidualnych idących z duchem czasu, których fascynują proste i nowoczesne bryły budynków. Ich tworzenie nie byłoby możliwe bez zastosowania innowacyjnych rozwiązań budowlanych, które są nie tylko funkcjonalne, wykonane z dbałością o każdy szczegół, bezpieczne dla domu i jego mieszkańców, ale również estetyczne.

System rynny ukrytej Lindab idealnie wkomponowuje się w zwartą bryłę domów z dwuspadowym dachem, czyli bardzo popularnych obecnie i tańszych w budowie domów w stylu stodoły. Pozwala na bezpieczne ukrycie stalowych rur spustowych wewnątrz elewacji i estetyczne połączenie bezokapowego dachu z bryłą budynku.

fot. Lindab 

• 1. Maskownica rynny z deklem lewa • 2. Maskownica prosta • 3. Narożnik zewnętrzny • 4. Narożnik wewnętrzny • 5. Maskownica rynny z deklem prawa • 6. Obróbka podstawy drewnianej 1 • 7. Obróbka podstawy drewnianej 2 • 8. Hak rynnowy doczołowy z regulacją • 9. Maskownica otworu

Jedynym widocznym elementem systemu rynny ukrytej jest estetyczna maskownica wykonana z trwałej, odpornej na warunki atmosferyczne blachy powlekanej. Maskownica mocowana jest bezpośrednio na hakach z regulacją poziomu. Odpowiednie uformowanie maskownicy stanowi jednocześnie wzmocnienie i usztywnienie elementu, chroniące cały system przed działaniem silnego wiatru. Bezpieczny montaż możliwy jest dzięki hakom, montowanym w odstępach 600 mm. Hak w rozmiarze 150 mm posiada regulację, dzięki której maskownica zawsze jest w pozycji poziomej. Haki pokryte są powłoką Magestic - innowacyjnym materiałem wykorzystującym powłokę cynkową, która została wzmocniona poprzez dodanie do stopu 3% magnezu i 3,5% aluminium. Rozwiązanie to pozwala nawet 20-krotnie zwiększyć trwałość produktu w porównaniu do czystej powłoki cynkowej.

System rynny ukrytej Lindab występuje w dwóch kolorach: czarnym i grafitowym ciemnym dzięki czemu idealnie komponuje się z pokryciami dachowymi Lindab - prostymi i nowoczesnymi w formie blachami na rąbek stojący Lindab FAP i PLX oraz panelami dachowymi na klik Lindab SRP Click. Rynna ukryta powstała w oparciu o system rynnowy Lindab Rainline. Okres gwarancji dla produktu wynosi 30 lat.

Więcej informacji o systemie rynny ukrytej Lindab.


Data publikacji: 2022-09-26

Podobne technologie i poradniki


Wybierz ekonomiczne rozwiązania stropowe RECTOR Materiał wykonania...
Poznaj nowoczesne systemy stropowe RECTOR do budynków...
Bardzo często rozmowy na temat dachów rozumianych...
Lindab Dekarz to najnowszy program lojalnościowy stworzony...
Producent folii i membran dachowych Dorken Delta...
Lindab Costa to najnowszy model blachodachówki modułowej...
Budowa tradycyjnego, monolitycznego stropu z żelbetu jest...
Domy kanadyjskie lub szkieletowe – to nazwy,...
Zdrowe, ekologiczne pokrycie dachowe Dachówka ceramiczna to...
Przerwa w harmonogramie robót to coś, z...