Którą blachodachówkę wybrać – ciętą na wymiar czy panelową?

Pokrycia blaszane cieszą się bardzo dużą popularnością, która nieustannie rośnie. Inwestorzy przede wszystkim doceniają wyjątkową trwałość oferowanych produktów, jednak równie ważna jest różnorodność wzorów i kolorów.  

Pokrycia z blachy to nie tylko dobry wybór w przypadku nowo budowanych domów. Sprawdzą się one także podczas remontowania starych dachów. Ich niewielka waga nie wymaga wzmacniania więźby dachowej, dzięki czemu nie zwiększają się koszty remontu – 1 m2 pokryć blaszanych waży około 4,7 kg. W momencie, gdy już zapadła decyzja o zakupie pokrycia stalowego, należy dobrać odpowiedni model. Na więc zwrócić uwagę przy zakupie?

Blachodachówka cięta na wymiar

To długie, dochodzące nawet do kilku metrów, arkusze blachy, które produkowane są na konkretny wymiar zgodnie z projektem domu. Z tego powodu blachodachówki tradycyjne sprawdzają się na prostych połaciach, jedno- i dwuspadowych, bez facjat i lukarn. Wszelkie wyliczenia ilości niezbędnego materiału najczęściej wykonuje sprzedawca materiału pokryciowego, wykorzystując w tym celu program komputerowy. W ten sposób arkusze blachy są idealnie dopasowane do kształtu dachu. Ich montaż w tym przypadku jest błyskawiczny, a odpad minimalny. Ze względu na długość blaszanych arkuszy należy uważać podczas ich transportu, rozładunku i montażu. Jeśli jednak będziemy stosować się do zaleceń producenta, nie ulegną one uszkodzeniu, a pokrycie blaszane będzie nam służyło przez długie lata. Pamiętajmy jednak, aby wybierać produkty sprawdzonego i rzetelnego producenta, który proponuje również niezbędne akcesoria potrzebne do montażu blachodachówki. Firma Blachy Pruszyński oprócz doskonałych pokryć dachowych w swojej ofercie ma również wkręty, gąsiory i inne obróbki dekarskie, taśmy uszczelniające, farby zaprawkowe oraz blachy płaskie do wykonania nietypowych obróbek dekarskich. 

Blachodachówka panelowa MODUS fot. Blachy Pruszyński

Blachodachówka panelowa

To niewielkie arkusze blachy, które składają się na kompletny system szybkiego montażu dachu. Układane na dachach tworzą pojedynczy lub podwójny rząd dachówek. Arkusze w razie potrzeby mogą być docinane są na odpowiedni wymiar na placu budowy. Pakowane są w paczkach bezpośrednio na paletach, co ułatwia transport i rozładunek. „Blachodachówki panelowe nie powstały po to, by zastąpić pokrycia produkowane na wymiar, które stały się „niemodne” lub technologicznie przestarzałe. Był to wymóg rynku, który ze swej natury zawsze szuka najlepszych rozwiązań dla pojawiających się wyzwań” – mówi Rafał Kuczyński, Dyrektor Handlowy Blachy Pruszyński. Blachodachówka modułowa sprawdza się na nawet na bardzo skomplikowanych dachach i pozwala zrealizować najbardziej nietypowe projekty. Moduły mają standardowe wymiary, do obliczenia ilości potrzebnego materiału nie są potrzebne skomplikowane wyliczenia – wystarczy informacja o metrażu powierzchni pokrycia. Największy wybór blachodachówek modułowych w Polsce oferuje obecnie firma Blachy Pruszyński, która stara się jak najlepiej spełniać wymagające oczekiwania inwestorów. Przykładem mogą być panele dachowe Regle, które swoim kształtem przypominają gont drewniany i są dedykowane są budynkom drewnianym oraz domom o architekturze w stylu zakopiańskim.

Panel dachowy REGLE fot. Blachy Pruszyński


Data publikacji: 2020-04-07

Podobne technologie i poradniki


Wybierz ekonomiczne rozwiązania stropowe RECTOR Materiał wykonania...
Poznaj nowoczesne systemy stropowe RECTOR do budynków...
Bardzo często rozmowy na temat dachów rozumianych...
Lindab Dekarz to najnowszy program lojalnościowy stworzony...
Rynna ukryta w elewacji to najnowszy trend...
Producent folii i membran dachowych Dorken Delta...
Lindab Costa to najnowszy model blachodachówki modułowej...
Budowa tradycyjnego, monolitycznego stropu z żelbetu jest...
Domy kanadyjskie lub szkieletowe – to nazwy,...
Zdrowe, ekologiczne pokrycie dachowe Dachówka ceramiczna to...