Zalana piwnica lub garaż? Pompy drenażowe DAB NOVA to idealne rozwiązanie!

Zalewanie piwnic czy garaży to dość powszechny problem, który może być spowodowany wieloma czynnikami. Zazwyczaj należy odpowiednio zabezpieczyć dom ale jeżeli woda do naszej piwnicy czy garażu już się dostała, warto wiedzieć, jak ją skutecznie usunąć.

Pojawiająca się w piwnicy woda może prowadzić nie tylko do niszczenia pomieszczeń i ale w dłuższej również do zawilgocenia i kruszenia murów. Zalanie może być spowodowane między innymi silnymi opadami deszczu, niekorzystnym ukształtowaniem terenu, wysokim poziomem wód gruntowych, topnieniem śniegu ale również awarią systemu wodno-kanalizacyjnego lub brakiem izolacji.

Izolacja czy drenaż mogą okazać się nieskuteczne w przypadku intensywnych opadów. Jeżeli wiemy, że woda nieuchronnie będzie wlewała się do środka, należy rozważyć instalację pompy do odwadniania i odprowadzania wody deszczowej. Idealnym rozwiązaniem jest typoszereg pomp drenażowych DAB NOVA, który może być używany zarówno do odwadniania zalanych piwnic i garaży, zapobiegania zalaniu po zainstalowaniu w studniach deszczowych oraz do opróżniania zbiorników lub cystern. Pompy NOVA mogą być również używane jako pompy przenośne w sytuacjach awaryjnych (do odprowadzania wody z zalanych pomieszczeń).

fot. DAB PUMPS POLAND

Z okazji 40 lat obecności na rynku, typoszereg NOVA został zaprojektowany na nowo, rezultatem czego jest jeszcze wyższa niezawodność, wytrzymałość i łatwość eksploatacji. Pompę NOVA można również stosować do opróżniania zbiorników czy cystern. Odpowiednia do montażu stacjonarnego lub przenośnego. Dostępna w wersji do pracy automatycznej z zintegrowanym wyłącznikiem pływakowym lub w wersji manualnej. Pompę NOVA można stosować do odwadniania zalanych piwnic i garaży, w studzienkach wody deszczowej oraz w sytuacjach awaryjnych, w ustawieniu przenośnym, np. w przypadku potrzeby odprowadzenia wody z zalanego budynku.

Korpus pompy, wirnik oraz kratka ssawna zostały wykonane z technopolimeru a wał silnika ze stali nierdzewnej. Wszystkie wersje z silnikiem jednofazowym wyposażone w zintegrowane zabezpieczenie termiczne. Swobodny przelot to 10 mm a czas pracy na sucho wynosi maksymalnie 1 minutę. Zgodnie z normą EN 60335-2-41, w przypadku pracy na zewnątrz, pompę należy stosować z przewodem zasilającym 10 m.

DANE TECHNICZNE:

Przepływ min. i maks. od 1 m3 /h do 16 m3/h
Maks. wysokość podnoszenia 10,2 m
Przetłaczane medium woda drenażowa i woda deszczowa bez zanieczyszczeń
Swobodny przelot 5 mm lub 10 mm, w zależności od modelu
Zakres temperatury medium od +0°C do +35°C w przypadku zastosowań w gospodarstwach domowych od +0°C do +50° C w przypadku innych zastosowań
Przyłącze gwintowane 1” 1/4
Materiał wirnika technopolimer
Stopień ochrony IP 68
Klasa izolacji silnika F
Dopuszczalny czas pracy na sucho 1 minuta
Montaż stacjonarny lub przenośny w pozycji pionowej


Data publikacji: 2021-05-12

Podobne technologie i poradniki


16.08.2023 | Pompy
W DAB wierzymy, że rozwój oraz zastosowanie...
16.08.2023 | Pompy
W tym roku świętujemy 10-lecie typozeregu Esybox!...
16.08.2023 | Pompy
Typoszereg bezdławnicowych pomp obiegowych Evosta wyróżnia się...
25.05.2022 | Pompy
Zadaniem zestawu hydroforowego jest ciągłe i automatyczne...
10.01.2022 | Pompy
Jak szybko odpowietrzyć pompę elektroniczną? Jak ruszyć...
08.12.2021 | Pompy
Zawory grzybkowe służą do odcinania lub regulacji...
08.12.2021 | Pompy
Zasuwy są to urządzenia z grupy zaworów...
12.05.2021 | Pompy
DAB projektuje rozwiązania szyte na miarę z...
01.02.2018 | Pompy
Przyjęta przez Polskę unijna konwencja AGN zobowiązuje...
06.11.2017 | Pompy
Począwszy od listopada 2016 r. Zenit przeprowadza...
02.10.2017 | Pompy
Saniwall Pro UP to odświeżona i ulepszona wersja...
02.10.2017 | Pompy
W ofercie SFA pojawiła się nowa, zatapialna...