Hałas na placach budowy jest generowany przez różne prace. Ponieważ jednak nadmierny poziom hałasu ma negatywny wpływ na zdrowie, to pożądane jest jego ograniczenie. W przypadku wiercenia w betonie rozwiązaniem jest technika diamentowa.

Jak hałas na budowie wpływa na człowieka?

Pracownicy budowlani są narażeni na wiele czynników – zapylenie, drgania czy hałas. Ten ostatni nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Wiadomo, że przebywanie w hałasie negatywnie działa na układ nerwowy, a także:

• Powoduje zdenerwowanie
• Skutkuje spadkiem wydajności
• Zaburza koncentrację

Właśnie dlatego tak istotne jest, aby ograniczać poziom hałasu w miejscu pracy. Dziś jest to możliwe, bo z myślą o budownictwie tworzone są nowoczesne technologie. Jedną z nich jest technika diamentowa.

Na czym polega diamentowe wiercenie otworów?

Wiercenie techniką diamentową różni się od konwencjonalnych metod wiercenia m.in. niskim poziomem hałasu. Ma to związek z wykorzystaniem pił diamentowych i wiertnic koronowych. Dzięki temu diamentowe wiercenie otworów może być prowadzone:

• W wielorodzinnych budynkach mieszkalnych – nawet w godzinach wieczornych
• W biurowcach – również w trakcie dnia pracy innych firm

Otwory wykonane przy użyciu techniki diamentowej nie wymagają też dalszej obróbki, co również ogranicza generowany hałas.

Jak zorganizować wiercenie techniką diamentową?

Poszerzanie otworów okiennych czy drzwiowych, pobranie próbek, wykonanie otworów pod instalacje – to przykładowe prace, gdzie ma zastosowanie wiercenie techniką diamentową.Firmy chcące ograniczyć wpływ negatywnych czynników (w tym ograniczyć poziom hałasu) nie muszą kupować maszyn umożliwiających korzystanie z techniki diamentowej – alternatywą jest nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwem oferującym taką usługę.

Do podmiotów wykonujących diamentowe wiercenie otworów należy firma Rcut. Jej pracownicy realizują zlecenia na terenie całej Polski. Inwestorzy prywatni i deweloperzy mogą zamówić:

• Wiercenie otworów techniką diamentową
• Cięcie piłami jezdnymi
• Cięcie piłami ręcznymi
Cięcie piłami ściennymi i liniowymi

Firma Rcut specjalizuje się również w wyburzeniach i rozbiórkach technicznych.


Data publikacji: 2022-05-27