Akumulatorowa zakrętarka udarowa – Twój pomocnik na budowie

Profesjonalne zakrętarki udarowe to narzędzia, które znacznie przyspieszą realizację znacznej części projektów budowlanych. Dzięki nim możliwy stanie się nie tylko sprawny montaż połączeń gwintowych, lecz również wznoszenie niemal dowolnych rozmiarów konstrukcji drewnianych. Na jakie jeszcze korzyści można liczyć, wyposażając się w akumulatorowe zakrętarki udarowe?

Zakrętarka udarowa to ogromna siła zamknięta w niewielkim narzędziu

Zakrętarki udarowe zasilane akumulatorowo to sprzęty, które są „żywym” dowodem tego, że pozory potrafią mylić. Dzięki swojej przemyślanej konstrukcji oraz zastosowaniu specjalnego systemu składającego się z młota i kowadła są one w stanie generować niezwykle wysoki moment obrotowy, który jest bezpośrednio transferowany na podłączone do nich akcesorium.

Na jak dużą moc można zatem liczyć? Elektronarzędzia klasy profesjonalnej mogą wręcz konkurować z niektórymi kluczami udarowymi. Świetnym tego przykładem może być DeWalt DCF850NT, którego maksymalny moment obrotowy jest w stanie osiągnąć pułap 208 Nm. Taka siła umożliwi poradzenie sobie z praktycznie każdym zadaniem, jakie tylko można napotkać podczas prac budowlanych.

Zakrętarka udarowa DeWalt DCF850NT będzie w stanie bez problemu wkręcać nawet tak masywne wkręty ciesielskie, jak 10×400 mm. Pozwoli to na niemal bezwysiłkowe konstruowanie więźb dachowych, tym samym przyspieszając postęp prac. Dodatkowo, dzięki możliwości selekcji jednego z 3 biegów, DeWalt DCF850NT sprawdzi się również podczas wykonywania połączeń śrubowych o mniejszych rozmiarach, umożliwiając wydajne wznoszenie ścian szkieletowych oraz realizację innych prac ciesielskich.

Jednak najbardziej zaskakujące są same wymiary urządzenia. Szerokość zakrętarki udarowej DeWalt DCF850NT to zaledwie 100 milimetrów, co czyni ją mniejszą niż większość klasycznych wiertarko-wkrętarek. Niewielkie wymiary ułatwią pracę w ciasnych przestrzeniach, pomagając tym samym w mocowaniu stalowych łączników kątowych oraz wkrętów zlokalizowanych w trudnodostępnych miejscach.

fot. DOMITECH

Pełna swoboda pracy dzięki zasilaniu bateryjnemu

Niemal wszystkie współczesne zakrętarki udarowe napędzane są przy pomocy wydajnych akumulatorów. Jest to ogromne ułatwienie podczas pracy w lokalizacjach pozbawionych stałego dostępu do energii elektrycznej, takich jak budynki w stanie surowym lub poddasza nieużytkowe. Zasilanie bateryjne eliminuje w takim przypadku potrzebę rozciągania wprost niezliczonych metrów przedłużaczy, pomagając tym samym rozwiązać problem plączących się pod nogami kabli.

W tym momencie należy także rozwiać obawy sceptyków – moment obrotowy generowany przez bezprzewodowe narzędzia, takie jak DeWalt DCF850NT, niczym nie odbiega od zasilanej sieciowo konkurencji.

Podobnie ma się kwestia samego czasu pracy na jednej baterii. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi o wysokiej efektywności energetycznej zakrętarka udarowa DeWalt DCF850NT sparowana z baterią o pojemności 5Ah jest w stanie zapewnić wielogodzinną pracę na jednym ładowaniu. Z kolei, w przypadku wyczerpania się akumulatora wystarczy tylko wymienić go na jedną z kompatybilnych baterii ze stajni DeWalt i pracować dalej.

Wysoka wszechstronność zakrętarek udarowych.

Zakrętarki to sprzęty, które można także z powodzeniem stosować do zadań innych niż prace montażowe lub ciesielskie. Urządzenia te po zastosowaniu odpowiednich adapterów mogą również być zastępstwem dla wiertarko-wkrętarek, umożliwiając wiercenie w różnego rodzaju materiałach budowlanych.

Narzędzia takie jak DeWalt DCF850NT, dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu pozwolą również na prowadzenie drobnych prac serwisowych maszyn i pojazdów. Po założeniu na nie kluczy nasadowych możliwe będzie awaryjne odkręcenie i wymiana przebitego koła samochodowego lub naprawa uszkodzonych elementów zawieszenia pojazdu.

Jednak nawet najlepsza zakrętarka akumulatorowa ma swoje ograniczenia. Dlatego też pamiętaj, że więcej narzędzi potrzebnych na budowie znajdziesz w sklepie internetowym Domitech. Pracujący tam eksperci pomogą Ci w dobraniu sprzętu odpowiedniego do Twoich potrzeb, a Ty będziesz mógł cieszyć się konkurencyjnymi cenami i pełnym wsparciem gwarancyjnym.


Data publikacji: 2023-01-24

Podobne technologie i poradniki


Młotowiertarki to urządzenia, które znajdują się na...
Wysokiej jakości wiertarko-wkrętarka to niezbędnik w każdym...
Niezależnie od tego, jakim narzędziem się pracuje,...
Podstawą dla każdego majsterkowicza jest dobrze wyposażony...
Prace remontowo-budowlane wymagają specjalistycznego sprzętu wysokiej jakości....
Grubościówka do drewna Metabo przydaje się nie...
Przy wykonywaniu codziennych obowiązków – niezależnie od...
Kompletując narzędzia do przydomowego warsztatu nie można...
Jednym z poważniejszych problemów związanym z koszeniem...