Uniwersalne akumulatory CAS – jeden akumulator dla wielu urządzeń

Niezależnie od tego, jakim narzędziem się pracuje, komfort i efektywność pracy jest ograniczona, gdy jest ono podłączone do zasilania. Kabel nie tylko skraca zasięg, ale również sprawia, że trzeba nieustannie uważać, by nie przewrócić się o niego lub nie przeciąć podczas pracy. Uniwersalny akumulator to podstawa, gdy chce się wygodnie pracować.

fot. Metabo 

Nowy wymiar wolności

System bezprzewodowy Cordless Alliance System (CAS) powstał po przeprowadzeniu analiz rynkowych. Marka Metabo, która specjalizuje się w produkcji urządzeń zasilanych przy użyciu akumulatora zauważyła, że elektronarzędzia, których nie trzeba podłączać do gniazdka, są wygodniejsze w obsłudze i łatwiej nimi manewrować. Stworzono tzw. sojusz systemów bezprzewodowych (CAS). Jego zadaniem było nie tylko zadbanie o komfort korzystania z urządzeń zasilanych akumulatorem, ale również zapewnienie kompatybilności dla wszystkich elektronarzędzi partnerów CAS z jednym pakietem akumulatorów Metabo. W ten sposób bez większych trudności można połączyć różnego typu elektronarzędzia z ładowarkami i najbardziej wydajnymi akumulatorami, które można znaleźć na rynku.

fot. Metabo 

Bez względu na sprzęt

Akumulator CAS to jeden z najlepszych na świecie standardowych systemów akumulatorowych. Jest on wykorzystywany przez czołowych światowych producentów elektronarzędzi. Dzięki temu akumulator CAS wykazuje całkowitą kompatybilność z przeszło 300 typami elektronarzędzi najpopularniejszych marek. Niezależnie od tego, jakiej marki czy typu elektronarzędzia pojawiają się w warsztacie, bez większego problemu można dopasować do nich akumulator CAS. Jest to zatem wydatek jednorazowy, dopasowany do maszyn, akumulatorów czy ładowarek każdej marki. W chwili startu projektu w 2018. roku do systemu CAS dołączyło 10 kluczowych producentów. Obecnie jest ich 24, dzięki temu poza standardowymi narzędziami, w ofercie coraz częściej można znaleźć urządzenia przeznaczone dla profesjonalistów. Narzędzia i maszyny CAS obejmują prawie wszystkie branże i działają w oparciu o jedną z najnowocześniejszych technologii akumulatorów CAS.

Choć nie każde urządzenie jest dostępne w wersji z akumulatorem, to uniwersalny akumulator CAS rozwiązuje ten problem. Dzięki niemu, niezależnie od marki sprzętu, praca staje się łatwiejsza, wolna od okablowania i gniazdek sieciowych. To duże ułatwienie, zwłaszcza gdy prace remontowe czy budowlane trzeba wykonać szybciej, a przy tym chce się utrzymać wysoki komfort pracy.


Data publikacji: 2022-09-22

Podobne technologie i poradniki


Młotowiertarki to urządzenia, które znajdują się na...
Profesjonalne zakrętarki udarowe to narzędzia, które znacznie...
Wysokiej jakości wiertarko-wkrętarka to niezbędnik w każdym...
Podstawą dla każdego majsterkowicza jest dobrze wyposażony...
Prace remontowo-budowlane wymagają specjalistycznego sprzętu wysokiej jakości....
Grubościówka do drewna Metabo przydaje się nie...
Przy wykonywaniu codziennych obowiązków – niezależnie od...
Kompletując narzędzia do przydomowego warsztatu nie można...
Jednym z poważniejszych problemów związanym z koszeniem...