Jak pracować cicho i wydajnie w ogrodzie? Narzędzia akumulatorowe Metabo

Jeszcze do niedawna praca w ogrodzie kojarzyła się przede wszystkim z hałasem i uciążliwością. Większość narzędzi potrzebnych do zadań ogrodowych była ciężka i głośna, przez co wyjątkowo męczyła. Wybierając akumulatorowe narzędzia ogrodowe Metabo  można tym obowiązkom przywrócić spokój i wygodę. Praca może znów odprężać.

fot. Metabo

Ogrodowy niezbędnik

Każdy, kto z troską dba o swój trawnik i jego estetyczny wygląd, powinien wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Wśród narzędzi akumulatorowych do ogrodu niezbędna jest kosiarka Metabo. Doskonale sprawdzi się przy równych trawnikach, nie większych niż 800-1000m2. Wybierając model z koszem nie trzeba grabić jej pozostałości. Brak kabla i przedłużacza sprawia, że będzie ona idealnie pasować do miejsc, w których znajduje się dużo nasadzeń. W takich miejscach niezbędna jest też kosa mechaniczna akumulatorowa lub trymer do trawników. W zależności od typu trawnika, jest to narzędzie, dzięki któremu prace wykończeniowe przy koszeniu staną się wygodniejsze. Modele z akumulatorem są lżejsze i łatwiejsze w obsłudze, przez co nie obciążają kręgosłupa (ciężar bez akumulatora to ok. 3-4kg).

Jeśli w ogrodzie rosną krzewy lub żywopłoty, warto wyposażyć się również w nożyce do krzewów i trawy albo w nożyce do żywopłotów. Dzięki nim łatwiej będzie można kontrolować ich wielkość. Ogrodowi artyści mogą nadawać swoim krzewom finezyjne, przyciągające uwagę kształty.

fot. Metabo 

Z akumulatorem lepiej

Akumulatorowe narzędzia ogrodowe Metabo zyskują ogromną przewagę nad rozwiązaniami elektrycznymi czy spalinowymi. Niezależnie od tego, czy wybierze się kosę, kosiarkę, nożyce czy dmuchawę, wybiera się sprzęt lżejszy i wygodniejszy w obsłudze. W przypadku narzędzi ogrodowych, ich waga jest niezwykle ważna.

Zaletą narzędzi z akumulatorem jest cicha praca. Jest to szczególnie ważne, kiedy nie lubi się typowego dla tych urządzeń hałasu lub chce się przy pracy zrelaksować. Dzięki temu, że narzędzia akumulatorowe do ogrodu nie wymagają stałego podłączenia do prądu, można się nimi posługiwać w każdych warunkach, dzięki temu nawet, jeśli pojawiają się chwilowe przerwy w dostawie energii, można kontynuować pracę.

Niezależnie od tego, czy do prac przydomowych potrzebny jest sekator, kosiarka czy podkaszarka, akumulatorowe narzędzia do ogrodu będą spełnieniem wszystkich potrzeb i oczekiwań. Dzięki cichej i wydajnej pracy nawet bardzo żmudne zadania będą sprawiały przyjemność.


Data publikacji: 2022-09-23

Podobne technologie i poradniki


Młotowiertarki to urządzenia, które znajdują się na...
Profesjonalne zakrętarki udarowe to narzędzia, które znacznie...
Wysokiej jakości wiertarko-wkrętarka to niezbędnik w każdym...
Niezależnie od tego, jakim narzędziem się pracuje,...
Podstawą dla każdego majsterkowicza jest dobrze wyposażony...
Prace remontowo-budowlane wymagają specjalistycznego sprzętu wysokiej jakości....
Grubościówka do drewna Metabo przydaje się nie...
Przy wykonywaniu codziennych obowiązków – niezależnie od...
Kompletując narzędzia do przydomowego warsztatu nie można...
Dbanie o trawnik jest możliwe nie tylko...
Jednym z poważniejszych problemów związanym z koszeniem...
Hałas na placach budowy jest generowany przez...