Przewierty w betonie – dlaczego sprawdza się metoda diamentowa?

W czasie realizacji inwestycji, jaką jest budowa obiektu mieszkalnego czy biurowego, konieczne bywa wykonanie przewiertów w betonie. Jaką techniką wiercić w betonie? Jak szybko i bezpyłowo wykonać przewierty w betonie?

Kiedy wykonuje się przewierty w betonie?

Mimo rozwoju technik budowlanych jednym z podstawowych materiałów budowlanych wciąż jest beton. Powodów, dla których beton cieszy się niesłabnącą popularnością, jest wiele, ale wskazać trzeba przede wszystkim na jego wytrzymałość. Ta zaleta staje się jednocześnie problemem, gdy konieczne jest wykonanie przewiertów.

Wiercenie otworów w betonie realizuje się, gdy konieczne jest wykonanie otworów w ścianach, podłogach i stropach. Z reguły ma to związek z montażem różnych instalacji – należą do nich:

• Instalacje wodne
• Instalacje kanalizacyjne
• Instalacje grzewcze
• Instalacje wentylacyjne
• Instalacje gazowe

Metodę diamentową wykorzystuje się także wówczas, gdy przewierty w betonie są potrzebne do pobrania próbek.

Przewierty w betonie techniką diamentową – dlaczego warto?

Technika diamentowa zapewnia wiercenie otworów w żelbecie i betonie o regularnych krawędziach. Dotyczy to również przewiertów wykonywanych w betonie zbrojonym. Dodatkowe zalety metody diamentowej to wiercenie bezudarowe i bezpyłowe. Nie ma obawy o powstanie mikropęknięć, a miejsce pracy pozostaje czyste.

Mimo że technika diamentowa najczęściej jest omawiana w kontekście przewiertów w betonie, to doskonale sprawdza się także w przypadku innych materiałów budowlanych, takich jak m.in. kamień.

Czy przewierty w betonie można wykonać samodzielnie?

Jest wiele technik wiercenia w betonie. W przypadku przewiertów metodą diamentową najlepiej zdać się na specjalistów, a zatem nawiązać współpracę z firmą, która ma w ofercie taką usługę. Dlaczego?

Przewierty w betonie metodą diamentową wymagają użycia specjalistycznego sprzętu, w tym wierteł koronowych wyposażonych w segmenty diamentowe. W przypadku inwestycji realizowanych przez prywatnych inwestorów (a nawet firmy deweloperskie) zakup sprzętu i wyszkolenie pracowników najczęściej się nie opłaca – tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty specjalizującej się w przewiertach firmy.


Data publikacji: 2022-05-27

Podobne technologie i poradniki


Młotowiertarki to urządzenia, które znajdują się na...
Profesjonalne zakrętarki udarowe to narzędzia, które znacznie...
Wysokiej jakości wiertarko-wkrętarka to niezbędnik w każdym...
Niezależnie od tego, jakim narzędziem się pracuje,...
Podstawą dla każdego majsterkowicza jest dobrze wyposażony...
Prace remontowo-budowlane wymagają specjalistycznego sprzętu wysokiej jakości....
Grubościówka do drewna Metabo przydaje się nie...
Przy wykonywaniu codziennych obowiązków – niezależnie od...
Kompletując narzędzia do przydomowego warsztatu nie można...
Jednym z poważniejszych problemów związanym z koszeniem...