STANLEY FATMAX® w nowej szlifierce wprowadza system bezpieczeństwa pracy NO VOLT. Usprawnienie posiada kompaktowy model FME822 z silnikiem 850W, który podczas skoków napięcia będzie odcinać dopływ energii. Rozwiązanie spełnia nowe regulacje prawne i zwiększa bezpieczeństwo użytkowników.

W pracy często przytrafiają się sytuacje, gdy sprzęt o odpowiedniej mocy, z uwagi na zbyt mało miejsca, nie może być użyty. Inżynierowie STANLEY FATMAX® stworzyli więc kompaktową szlifierką kątową z mocnym silnikiem 850W, rozpędzającym do 12 000 obr./min. 115 lub 125mm tarcze. Nowa szlifierka FME822 pozwala na cięcie i szlifowanie nie tylko pod dużym obciążeniem, ale także w ciasnych lub mało dostępnych pomieszczeniach. Zapewnia też większy komfort pracy i bezpieczeństwo.

Najważniejszym elementem wpływającym na poprawę bezpieczeństwa pracy nową szlifierką jest moduł NO VOLT, odcinający zasilanie przy braku napięcia w sieci. Zapobiega to niebezpieczeństwu ponownego, nieoczekiwanego uruchomienia tarczy. STANLEY FATMAX® zastosował też ograniczenie udaru napięciowego przy uruchamianiu szlifierki (funkcja soft start), które łagodzi jej odrzut, dając użytkownikowi większą kontrolę nad narzędziem.

Wytrzymałość nawet w najtrudniejszych warunkach zapewnia szlifierce FME822 STANLEY FATMAX® nylonowa obudowa z dodatkiem włókna szklanego, która odpowiada standardom przemysłowym. Dodatkowo boczna rękojeść pozwala na pewny chwyt i większą kontrolę podczas operowania narzędziem oburącz oraz mniejsze zmęczenie podczas długiego użytkowania. Nowa szlifierka kątowa STANLEY FATMAX® ma także możliwość beznarzędziowej regulacji osłony tarczy, blokadę wrzeciona, ułatwiającą zmianę akcesoriów oraz uszczelnienie przeciwpyłowe. Jest sprzedawane w komplecie z zamykanym na zatrzaski, wytrzymałym futerałem, chroniącym urządzenie podczas przechowywania oraz ułatwiającym jego transport.


Data publikacji: 2016-08-31

Podobne technologie i poradniki


Od ostatniego remontu upłynął już jakiś czas....
Festool Polska, w odpowiedzi na potrzeby swoich...
Festool Polska, w odpowiedzi na potrzeby swoich...
TopBuilder to jedna z najbardziej prestiżowych nagród...
Profesjonaliści zajmujący się cięciem betonu muszą posiadać...
Siedemdziesiąt lat temu, w 1950 roku, przedsiębiorca,...
Kamery termowizyjne – technologia przyszłości czy codzienność?...
Ogród o małej powierzchni bez problemu można...
Jest lekka i ergonomiczna, ale jednocześnie mocarna...
Zapewniają niezbędny komfort i bezpieczeństwo pracy, które...
Często spełniają tą samą funkcję, a pod...
Silniki bezszczotkowe zrewolucjonizowały branżę elektronarzędzi. Dzięki nim...