Podkaszarki akumulatorowe Metabo – cicha praca bez spalin

Dbanie o trawnik jest możliwe nie tylko dzięki dobrej kosiarce. Niezbędnym wyposażeniem jest również podkaszarka akumulatorowa. Zwłaszcza, jeśli w ogrodzie rosną krzewy, drzewa, pojawiają się rabaty, przez które dotarcie do wszystkich zakamarków trawnika nie jest możliwe.

Techniczne atrybuty kosy akumulatorowej

Podkaszarka akumulatorowa wyróżnia się łatwym w obsłudze mechanizmem tnącym. Dzięki dwużyłkowiej szpulce oraz nożowi tnącemu kosy można używać w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Pracę ułatwia regulacja żyłki poprzez możliwość dociśnięcia głowicy żyłki do podłoża. Na uwagę zasługuje również prosty w obsłudze system wymiany żyłki. Zaletą podkaszarek akumulatorowych Metabo  jest prosty system uruchamiania pracy oraz mocny silnik bezszczotkowy zapewniający wydajność. Mimo, że kosa akumulatorowa jest lekka, materiał, z którego jest wykonana (metalowa obudowa przekładni, wzmocnienie przy akumulatorze), kosa jest wytrzymała i bezpieczna do codziennego użytkowania. Odpowiedni projekt i dobrze umocowane uchwyty, a także specjalny pas do trzymania kosy akumulatorowej sprawiają, że przez cały czas pracy nie obciąża się nadmiernie pleców oraz dba o prawidłową postawę. Każdy z tych czynników znacznie zwiększa komfort wykonywanej pracy.

fot. Metabo 

Uniwersalność kosy akumulatorowej

Zaletą podkaszarki akumulatorowej jest jej niewielka waga (bez akumulatora waży ok. 3-4kg). Przez to, że podczas koszenia obciąża się nie tylko ręce, ale i plecy, jej niewielki ciężar i lekkość konstrukcji są dużą zaletą. Podkaszarka akumulatorowa nie posiada kabla. Rozwiązanie to sprawdzi się świetnie na działkach czy łąkach, czyli wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do prądu, a więc użycie innego sprzętu nie wchodzi w grę. Przewagą, którą ma podkaszarka akumulatorowa Metabo nad innymi urządzeniami, jest cichy tryb pracy. Nie wydaje ona denerwującego i głośnego dźwięku, który jest charakterystyczny dla kos spalinowych. Doskonale sprawdzi się na działkach rekreacyjnych czy w domu z małym dzieckiem, gdzie cisza jest na wagę złota.

Kosy akumulatorowe Metabo przypadną do gustu każdemu, kto ceni sobie równo przycięte trawniki – w każdym miejscu – a nie ma siły na to, by dopieścić je ręcznie lub przy pomocy podkaszarki spalinowej. Jest wygodna i poręczna, przez co praca staje się o wiele przyjemniejsza i niewymagająca znacznego wysiłku. Dzięki niej bez trudu będzie można cieszyć się pięknym i estetycznym ogrodem.


Data publikacji: 2022-09-22

Podobne technologie i poradniki


Młotowiertarki to urządzenia, które znajdują się na...
Profesjonalne zakrętarki udarowe to narzędzia, które znacznie...
Wysokiej jakości wiertarko-wkrętarka to niezbędnik w każdym...
Niezależnie od tego, jakim narzędziem się pracuje,...
Podstawą dla każdego majsterkowicza jest dobrze wyposażony...
Prace remontowo-budowlane wymagają specjalistycznego sprzętu wysokiej jakości....
Grubościówka do drewna Metabo przydaje się nie...
Przy wykonywaniu codziennych obowiązków – niezależnie od...
Kompletując narzędzia do przydomowego warsztatu nie można...
Jednym z poważniejszych problemów związanym z koszeniem...
Hałas na placach budowy jest generowany przez...