Kompletując narzędzia do przydomowego warsztatu nie można zapomnieć o szlifierce Metabo. Jest ona niezbędna do codziennych prac remontowych. Przy jej pomocy można nie tylko szlifować, ale też ciąć metal lub przycinać płytki. Mając do dyspozycji właściwy zestaw tarcz, wykonanie prostych zadań w domu czy w warsztacie jest proste.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając szlifierkę należy przede wszystkim ocenić, do jakich prac będzie ona wykorzystywana. Wybierając urządzenie uniwersalne, z możliwością wymiany tarcz, zyska się pewność, że szlifierkę będzie można zastosować w każdych warunkach. Jeśli wybrany model dysponuje dodatkowymi szczotkami, tarczami, przystawkami, pomoże ona przeciąć beton lub usunąć starą zaprawę. Szukając najlepszego modelu, warto też wybrać urządzenie lekkie i wygodne w użyciu. Najlepsza w tym przypadku jest szlifierka akumulatorowa od firmy Metabo. Dzięki temu, że nie wymaga podłączenia do prądu, nie ma kabla, można z nią pracować w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Szlifierka powinna mieć także zabezpieczenia przeciążeniowe oraz przed ponownym uruchomieniem. W przypadku szlifierki na akumulator niezbędny jest także wskaźnik stanu naładowania. W ten sposób łatwiej pracę zaplanować i ocenić, ile czasu pracy pozostało. Jest to szczególnie ważne, gdy szlifierką pracuje się wiele godzin, bez stałego dostępu do prądu.

fot. Metabo 

Zalety szlifierki akumulatorowej

Charakter zadań wykonywanych przy pomocy szlifierki wymaga nieograniczonego zakresu ruchów. Pracując ze szlifierką akumulatorową zyskuje się możliwość dotarcia nawet w trudnodostępne miejsca. Nie trzeba przejmować się sztywnym kablem, który utrudnia pracę. Szlifierka na akumulator jest też lżejsza i bardziej wydajna. Dbając o komfort pracy wyposażono ją w wydajne akumulatory z długą gwarancją. Dzięki technologii litowo-jonowej szlifierka Metabo jest mocniejsza. Dzięki większej energii użytkowej ogniw szlifierkę rzadziej się ładuje, a więc lepiej sprawdza się w trudnych warunkach.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W pracy z narzędziami zasilanymi przy pomocy akumulatora najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo. Szlifierka akumulatorowa Metabo została wyposażona w specjalną zewnętrzną powłokę gumową. Dzięki temu jest o wiele bardziej stabilna. Brak poślizgu sprawia, że nawet pracując w rękawiczkach ochronnych narzędzie nie wyślizgnie się z rąk. Oczywiście przy wykonywaniu prac przy pomocy szlifierki na akumulator należy zachować szczególną ostrożność, jednak producent dołożył wszelkich starań, by zapewnić użytkownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa.


Data publikacji: 2022-09-22

Podobne technologie i poradniki


Młotowiertarki to urządzenia, które znajdują się na...
Profesjonalne zakrętarki udarowe to narzędzia, które znacznie...
Wysokiej jakości wiertarko-wkrętarka to niezbędnik w każdym...
Niezależnie od tego, jakim narzędziem się pracuje,...
Podstawą dla każdego majsterkowicza jest dobrze wyposażony...
Prace remontowo-budowlane wymagają specjalistycznego sprzętu wysokiej jakości....
Grubościówka do drewna Metabo przydaje się nie...
Przy wykonywaniu codziennych obowiązków – niezależnie od...
Jednym z poważniejszych problemów związanym z koszeniem...