Ciche koszenie? Teraz to możliwe dzięki kosiarkom akumulatorowym Metabo

Jednym z poważniejszych problemów związanym z koszeniem trawników jest hałas. Najbardziej popularne kosiarki spalinowe wydają głośne dźwięki. Jedną z podstawowych zalet, która świadczy o przewadze kosiarki akumulatorowej nad innymi modelami jest jej cicha praca.

Przewaga kosiarki akumulatorowej

W czasie pracy nie trzeba korzystać ze słuchawek lub martwić się, że koszenie będzie przeszkadzać domownikom lub sąsiadom. Tym bardziej, że pojawia się coraz więcej miejsc, w których zachowanie ciszy jest obowiązkowe (osiedla strzeżone, ogródki działkowe). Jest to szczególnie ważne, gdy użytkownik kosiarki wykazuje większą wrażliwość na dźwięki lub nie lubi funkcjonować w hałasie. Dzięki kosiarkom akumulatorowym Metabo poziom hałasu jest mniejszy, a wydajność pracy na zbliżonym poziomie. Jeśli wybierze się model wyposażony w czytelny wskaźnik stanu ładowania, bez większych problemów będzie można zaplanować całą pracę. Ważne jest także, że kosiarka akumulatorowa to rozwiązanie zdecydowanie bardziej ekologiczne, co w dzisiejszych czasach jest wartością samą w sobie.

fot. Metabo 

Wybierz odpowiedni model kosiarki Metabo

Szukając idealnej kosiarki akumulatorowej warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników. Rozwiązanie to sprawdzi się doskonale w przypadku trawników liczących nie więcej, niż 1000m2. Moc silnika zapewnia wysoką wydajność cięcia oraz długi czas pracy na jednym ładowaniu. Im większa jest powierzchnia do koszenia, tym moc silnika powinna być większa. Kosiarka akumulatorowa powinna mieć również automatyczne dopasowanie mocy silnika do wysokości koszonej trawy oraz możliwość regulacji tej wysokości (samodzielnie według indywidualnych preferencji). Warto także, aby kosiarka akumulatorowa dysponowała koszem na trawę. W ten sposób nie trzeba grabić pozostałości po koszeniu, co znacznie skraca czas pracy. Jeśli kosiarki będzie się używało nie tylko w domu, warto aby można było odkręcać rączkę, by łatwo ją było przewieźć.

Kosiarka akumulatorowa 18V  idealnie sprawdzi się na niewielkich, przydomowych trawnikach lub na działkach. Dzieki swojej zwrotności i lekkości o wiele łatwiej jest nią kierować, przez co nie trzeba dużej siły, by przyciąć trawę. Jest to ważne dla tych, którzy nie lubią się męczyć podczas wykonywnaia prac domowych.


Data publikacji: 2022-09-22

Podobne technologie i poradniki


Młotowiertarki to urządzenia, które znajdują się na...
Profesjonalne zakrętarki udarowe to narzędzia, które znacznie...
Wysokiej jakości wiertarko-wkrętarka to niezbędnik w każdym...
Niezależnie od tego, jakim narzędziem się pracuje,...
Podstawą dla każdego majsterkowicza jest dobrze wyposażony...
Prace remontowo-budowlane wymagają specjalistycznego sprzętu wysokiej jakości....
Grubościówka do drewna Metabo przydaje się nie...
Przy wykonywaniu codziennych obowiązków – niezależnie od...
Kompletując narzędzia do przydomowego warsztatu nie można...