PURMO FLEX – grzejnik wyjątkowo elastyczny

W ofercie marki Purmo pojawił się nowy grzejnik płytowy – Purmo Flex, który jest rozwiązaniem mającym na celu maksymalne ułatwienie pracy instalatorów. Najważniejszą innowacją jest możliwość dowolnego wyboru położenia wkładki zaworowej w grzejnikach z podłączeniem środkowym, która dotychczas dostępna była tylko w wersji prawej. Budowa grzejnika płytowego Purmo Flex pozwala na łatwą zmianę pozycji wkładki zaworowej dzięki możliwości przełożenia jej z prawej na lewą stronę, co zapewnia wygodny i szybki montaż.

fot. Purmo 

To, że grzejniki płytowe Purmo są dostępne w różnych rodzajach, typach, wymiarach czy kolorach, jest standardem dla klientów. Jednak nowy grzejnik Purmo Flex razem z dwiema wersjami dekoracyjnymi Plan Flex i Ramo Flex oferuje nowe, istotne rozwiązanie w zakresie indywidualizacji i elastyczności montażu. Przede wszystkim producent daje możliwość dowolnego wyboru położenia wkładki zaworowej w grzejnikach z podłączeniem środkowym, a dotychczas na rynku była dostępna tylko wersja prawa. Budowa nowego grzejnika płytowego Purmo Flex pozwala na łatwą zmianę pozycji wkładki zaworowej dzięki możliwości przełożenia jej z prawej na lewą stronę, co zapewnia wygodny i szybki montaż. Pozwala to na maksymalną elastyczność zarówno w projektowaniu, jak i w trakcie montażu, ponieważ centralne przyłącze grzejnika ułatwia rozplanowanie wyprowadzenia rur na etapie budowy. Dodatkowo wymiary przyłącza są identyczne dla wszystkich wielkości grzejników wielopłytowych. Dzięki temu instalację można rozplanować, a następnie wykonać przy pomocy szablonu montażowego Purmo bez konieczności montowania grzejników nawet przed samym ich doborem, znając tylko miejsce montażu (np. pod oknem).

fot. Purmo 

Różne możliwości

Nowe grzejniki płytowe Purmo Flex to rozwiązanie zapewniające najwyższy standard wśród grzejników płytowych zarówno pod względem designu, uniwersalności, jak i łatwości montażu. Dzięki możliwości swobodnego wyboru pozycji wkładki zaworowej na której montowana jest głowica termostatyczna ten sam grzejnik można zastosować jako prawostronny lub lewostronny. To duży atut zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym, np. w biurach, hotelach, szkołach itp. Dodatkowo grzejniki Purmo Flex dostępne są w trzech różnych wersjach przedniej płyty czołowej. Obok podstawowego modelu Flex (CVF) z płytą profilowaną w ofercie producenta znajdziemy model Plan Flex (FCVF) z płaskim frontem, który zapewnia eleganckie i nowoczesne wykończenie oraz wersję Ramo Flex (RCVF) z płaskim frontem z dodatkowymi delikatnymi poziomymi przetłoczeniami. Każdy z modeli dostępny jest w różnych wymiarach i kolorach. Dzięki szerokiej ofercie inwestor lub projektant bez problemu może wybrać grzejnik Purmo Flex, który idealnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia. Nowe grzejniki Purmo Flex –  Flex, Plan Flex, Ramo Flex zastąpią grzejniki z podłączeniem środkowym oznaczone jako Ventil Compact – CV, Plan Ventil Compact –  FCV, Ramo Ventil Compact –  RCV).

fot. Purmo 

Więcej informacji na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępne jest na stronie: www.purmo.pl

Kontakt dla mediów:
Martyna Andziak, Best Brands PR
tel. 505 993 003, mail: [email protected]


Data publikacji: 2022-04-08

Podobne technologie i poradniki


10.04.2024 | Grzejniki
Sytuacja związana z drastycznym wzrostem cen ogrzewania...
24.11.2023 | Grzejniki
Firma Purmo wprowadziła na rynek nową aplikację...
23.10.2023 | Grzejniki
Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania? To jedno...
18.06.2023 | Grzejniki
Rosnące koszty ogrzewania coraz częściej stają się...
14.06.2023 | Grzejniki
Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych podejmuje decyzje...
16.04.2023 | Grzejniki
30 lat na polskim rynku to czas,...
23.03.2023 | Grzejniki
Kiedy w 1992 roku na polskim rynku...
17.03.2023 | Grzejniki
Grzejniki konwektorowe są bardzo popularne zarówno wśród...
06.02.2023 | Grzejniki
Grzejniki elektryczne RRH to użebrowane wysokowydajne grzejniki...
13.01.2023 | Grzejniki
Niezależnie od tego czy przeprowadzasz remont, czy...
12.12.2022 | Grzejniki
Rok 2022 jest wyjątkowy dla marki Purmo...