Modernizacja instalacji grzewczej – jakie grzejniki wybrać?

Obowiązkowym elementem modernizacji domu jest obniżenie zapotrzebowania na ciepło poprzez termomodernizację. Należy wykonać ocieplenie ścian, wymienić stolarkę okienną, zmniejszyć straty wentylacyjne, a także zidentyfikować i zlikwidować mostki cieplne. Po takim remoncie, należy ponownie obliczyć zapotrzebowanie na ciepło i dopiero wówczas dobrać moc źródła ciepła. Dzięki temu źródło ciepła nie będzie przewymiarowane, co wiąże się z kosztami zakupu instalacji c.o., i jej eksploatacją.

Proces ogrzewania składa się z trzech etapów: produkcja ciepła, magazynowanie ciepła (nie zawsze potrzebne) oraz dystrybucja ciepła. Można optymalnie produkować ciepło, lecz nieoptymalnie je magazynować lub dystrybuować. Na każdym etapie procesu grzewczego mogą powstawać nieuzasadnione straty. Bardzo często użytkownicy koncentrują się na optymalizacji pracy źródła ciepła, zapominając o optymalizacji wykorzystania już wyprodukowanego ciepła. Optymalna produkcja ciepła opiera się na źródle ciepła pracującym z maksymalną sprawnością. Wielu użytkowników bierze również pod uwagę łatwość obsługi systemu grzewczego przez domowników, a także możliwość jego modyfikacji w przyszłości oraz możliwość zmiany strategii grzania w zależności od zmian trybu życia i zmian w zakresie potrzeb co do temperatury komfortu cieplnego. Nasza strefa klimatyczna charakteryzuje się dużą różnorodnością, a sezon grzewczy trwa około pół roku, z przewagą okresów przejściowych. Wymagania co do komfortu cieplnego stale się zmieniają. 

Bardzo różne sposoby życia i priorytety, a także różne konfiguracje instalacji c.o. powodują, że jedynie grzejniki o małej pojemności wodnej i dużej powierzchni wymiany ciepła potrafią sprostać tak zróżnicowanym potrzebom grzewczym. M.in. te dwie kluczowe cechy posiadają grzejniki firmy REGULUS®-system.

Dlaczego grzejniki REGULUS?

1/. Ponieważ szybko i niewielkim nakładem energii zaczynają efektywne grzanie.

2/. Ponieważ dzięki zastosowaniu czujnika temperatury, dają możliwość ekonomicznego wykorzystania zysku ciepła.

3/. Ponieważ dzięki zastosowaniu sterownika dobowego, można zaplanować maksymalnie długie wyłączenia ogrzewania w ciągu doby.

Grzejniki REGULUS®-system same nie oszczędzają energii, to jest niemożliwe, jednakże poprzez swoją wysoką sprawność i charakterystykę pracy, dają możliwość wyboru odpowiedniej strategii grzania i precyzyjnej dystrybucji wytworzonego ciepła. W efekcie można osiągnąć istotne zmniejszenie kosztów ogrzewania, bez strat dla komfortu cieplnego.

W ofercie REGULUS®-system dostępne są grzejniki do montażu na ścianie, w ścianie, a także w posadzce (grzejniki kanałowe). W nowoczesnym domu grzejnik nie musi być umieszczony pod oknem i nie musi to być tradycyjny biały blaszak, czy też żeberkowy, pod parapetem. Może być dopasowany kolorystycznie do wystroju, bądź też umieszczony w podłodze. Przy gruntownej modernizacji obejmującej także posadzki, warto pomyśleć o hybrydowej dystrybucji ciepła. 


Data publikacji: 2016-10-28

Podobne technologie i poradniki


26.02.2021 | Grzejniki
Liczy się szybkość dostępu do ciepła! W...
26.01.2021 | Grzejniki
Coraz cieplejsze budownictwo, nowoczesne akumulujące ciepło materiały...
26.01.2021 | Grzejniki
Współcześnie budowane ciepłe domy różni jedna zasadnicza...
13.07.2020 | Grzejniki
W ostatnim czasie domowe zacisze nabrało zupełnie...
29.06.2020 | Grzejniki
Emanują harmonijnym designem, jubilerską precyzją wykonania oraz...
05.05.2020 | Grzejniki
Grzejniki kanałowe REGULUS®-system CANAL VENT (z cyrkulacją...
07.04.2020 | Grzejniki
Posiadacze pomp ciepła mogą wykorzystać je latem...
06.12.2019 | Grzejniki
Remontując starą instalację c.o. lub planując nową...
22.07.2019 | Grzejniki
Dla większości użytkowników grzejniki kojarzą się z...