DUBEL od REGULUS®-system – dużo mocy, dużo zalet

grzejniki

Grzejnik DUBEL zbudowany jest z dwóch korpusów grzejników typu SOLLARIUS dlatego jego grubość wynosi 18 cm. Taka konstrukcja grzejnika gwarantuje znacznie większą moc i to prawie dwukrotnie. DUBEL stanowi alternatywę dla stalowych grzejników trzypłytowych. Dostępny jest już od wysokości zaledwie 12 cm, wysokość maksymalna wynosi 57 cm. Często montowany jest na nóżkach do posadzki jako stojący i stosowany wzdłuż dużych przeszkleń czy w miejscach o dużym zapotrzebowaniu na ciepło, gdzie nie da się już zamontować większych grzejników ściennych i jest za późno na montaż systemu kanałowego.

Grzejniki DUBEL, tak jak wszystkie grzejniki produktowane przez REGULUS®-system, są grzejnikami o mieszanym sposobie oddawania ciepła: przez konwekcję oraz przez promieniowanie. Dzięki mocno pofalowanej powierzchni grzejnika promieniowanie cieplne rozchodzi się promieniście na całe pomieszczenie. W przypadku konwekcji powietrze zasysane od dołu przez liczne kominy konwekcyjne grzejnika, przepływając przez jego wnętrze, po zetknięciu z powierzchnią rur i lamelek ogrzewa się, po czym wypływa górą przez perforowaną osłonę. Ten podwójny sposób oddawnia ciepła powoduje równomierne ogrzanie powietrza w całym pomieszczeniu.
Niewielka pojemność wodna i mała masa własna grzejników zapewniają łatwą sterowalność. Szczególnie w okresach przejściowych – wiosną, jesienią – można docenić te zalety, kiedy przy nagłych spadkach temperatury na zewnątrz, trzeba szybko podnieść temperaturę wnętrza lub szybko zatrzymać proces grzania w razie wystąpienia intensywnego nasłonecznienia. DUBLE bardzo szybko reagują na sygnał ze sterownika i niemal natychmiast po włączeniu kotła zaczynają grzać pełną mocą, równie szybko się schładzają i przestają grzać. To ogrzewanie energooszczędne i komfortowe.

Więcej na: www.regulus.com.pl/regulus-system-dubel


Data publikacji: 2018-10-23

Podobne technologie i poradniki


26.02.2021 | Grzejniki
Liczy się szybkość dostępu do ciepła! W...
26.01.2021 | Grzejniki
Coraz cieplejsze budownictwo, nowoczesne akumulujące ciepło materiały...
26.01.2021 | Grzejniki
Współcześnie budowane ciepłe domy różni jedna zasadnicza...
13.07.2020 | Grzejniki
W ostatnim czasie domowe zacisze nabrało zupełnie...
29.06.2020 | Grzejniki
Emanują harmonijnym designem, jubilerską precyzją wykonania oraz...
05.05.2020 | Grzejniki
Grzejniki kanałowe REGULUS®-system CANAL VENT (z cyrkulacją...
07.04.2020 | Grzejniki
Posiadacze pomp ciepła mogą wykorzystać je latem...
06.12.2019 | Grzejniki
Remontując starą instalację c.o. lub planując nową...
22.07.2019 | Grzejniki
Dla większości użytkowników grzejniki kojarzą się z...