Udany występ firmy Fronius Solar Energy na targach Intersolar 2019

Nowe rozwiązania na rzecz transformacji energetycznej zachwycają odwiedzających

(Wels, 20.05.2019) Fronius Solar Energy ma za sobą trzy udane dni na Intersolar – najważniejszych na świecie targach branży energetyki słonecznej. Na 552 metrach kwadratowych firma zaprezentowała rozmaite rozwiązania na rzecz transformacji energetycznej. Do atrakcji stoiska zaliczały się nowe falowniki hybrydowe Fronius GEN24 Plus, komercyjny falownik Fronius Tauro i nagradzana instalacja do tankowania wodoru SOLH2UB.

„Targi Intersolar ponownie okazały się naszym ogromnym sukcesem” — cieszy się Martin Hackl, Global Director Solar Energy, Fronius International GmbH. „Nasze stoisko przyciągało wielu zainteresowanych, którzy w rozmowach zachwycali się naszymi rozwiązaniami”. Zgodnie z wizją „24 godziny Słońca” — przyszłości, w której światowe zapotrzebowanie na energię będzie pokrywane wyłącznie ze źródeł odnawialnych — Fronius zaprezentował rozwiązania międzysektorowe, które stanowią podstawę transformacji energetycznej.

GEN24 Plus — wyjątkowe wszechstronne falowniki hybrydowe
Falowniki hybrydowe Fronius GEN24 Plus są idealnym uzupełnieniem gamy produktów Fronius. „Naszym celem było zawsze, aby jak najbardziej ułatwić życie instalatorom. Bez względu na to, czy chodzi o fotowoltaikę, magazynowanie energii, zasilanie awaryjne, ogrzewanie czy e-mobilność, Fronius GEN24 Plus stanowi wyjątkowo wszechstronne rozwiązanie, które będzie kamieniem milowym dla transformacji energetycznej w mikroinstalacjach” — z dumą zapowiada Martin Hackl. Urządzenia te są dostępne w wersji jedno- i trójfazowej i przystosowane do działania w sieciach na całym świecie1. Odznaczają się wszystkimi zaletami technologii SnapINverter, a ponadto są wyposażone w pewne udogodnienia, takie jak najszybsze uruchomienie z poziomu aplikacji i najszybszy serwis na rynku. Dzięki PV Point istnieje możliwość zasilania awaryjnego w podstawowym zakresie także bez zasobnika energii. Użytkownicy mogą przykładowo ładować telefon komórkowy lub laptop i zachować możliwość kontaktu i dostępu do informacji także podczas dłuższych przerw w dostawie energii. Jeśli falownik zostanie połączony z akumulatorem, może zasilać całą instalację domową jako pełnoprawne źródło rezerwowe. Model Primo GEN24 Plus został wyróżniony nagrodą Plus X Award 2019 za wysoką jakość, komfort obsługi, funkcjonalność i ekologię.

Tauro — maksymalny zysk dzięki inteligentnej konstrukcji
Kolejną atrakcją stoiska był falownik Fronius Tauro. Dostępny w klasach mocy 50 i 100 kW Tauro zapewnia elastyczne planowanie systemu, minimalizację kosztów BOS2 oraz odporność pozwalającą osiągać najwyższe uzyski nawet w najsurowszych warunkach środowiskowych, jak upał, mróz i pył. „Tauro to solidny komercyjny falownik do montażu napowietrznego, który łączy maksymalną elastyczność planowania instalacji z efektywnością ekonomiczną całego systemu” — mówi Martin Hackl. Fronius zaprojektował ten solidny falownik z myślą o montażu napowietrznym bez osłony. Jest on tak zbudowany, że najlepiej nadaje się do dużych instalacji dachowych i gruntowych o wielkości od 50 kW. Tauro może działać w topografii scentralizowanej i rozproszonej. Pozwala także na przewymiarowanie i łańcuchowe połączenia typu AC Daisy Chaining, a przy tym jest łatwy w montażu i konserwacji.

Wodór jako nośnik energii przyszłości
Na stoisku publiczność miała także okazję przekonać się, jak dużym potencjałem jako źródło energii elektrycznej dla gmin i przedsiębiorstw odznacza się ekologicznie wytwarzany wodór. Fronius zaprezentował swoją instalację do tankowania wodoru SOLH2UB wyróżnioną austriacką nagrodą państwową w dziedzinie technologii środowiskowych i energetycznych. Wytwarza ona wodór metodą elektrolizy z energii słonecznej i wody, którym firma Fronius zasila swoją flotę wodorową. W razie potrzeby wodór jest ponownie przekształcany w prąd i ciepło w ogniwach paliwowych. SOLH2UB stanowi lokalny węzeł energii słonecznej i umożliwia innowacyjną integrację sektorów energetyki, mobilności i ciepła. „Wodór może z jednej strony służyć jako zamiennik paliw kopalnych w dziedzinie mobilności” — tłumaczy Hackl — „a z drugiej jest znakomitym nośnikiem do długoterminowego magazynowania energii ze źródeł odnawialnych”.

 

Wyjątkowo wszechstronny falownik hybrydowy Fronius GEN24 Plus zapewnia przy okazji podstawowe zasilanie awaryjne


Dzięki nowemu komercyjnemu falownikowi Fronius Tauro można zminimalizować koszty inwestycji i eksploatacji w dużych instalacjach

Informacje o Fronius Solar Energy
Jednostka Biznesowa (BU) Fronius Solar Energy opracowuje rozwiązania energetyczne dla fotowoltaiki od 1992 roku i sprzedaje swoje produkty przez globalną sieć ekspertów: partnerów zajmujących się instalacją, serwisem oraz dystrybucją. Ponad 20 oddziałów na świecie, 90-procentowy wskaźnik eksportu i łączna moc ponad 14 gigawatów zainstalowanych falowników mówią same za siebie. Naszym wielkim celem są „24 godziny słońca”, dlatego firma Fronius pracuje każdego dnia, aby zrealizować wizję przyszłości, w której światowe zapotrzebowanie na energię jest zaspokajane w 100% z odnawialnych źródeł. Aby to osiągnąć firma Fronius opracowuje rozwiązania w dziedzinie energii, pozwalające na opłacalne i inteligentne wytwarzanie, gromadzenie, przesyłanie i wykorzystanie energii słonecznej.

Informacje o Fronius International GmbH
Fronius International to austriackie przedsiębiorstwo z siedzibą w Pettenbach oraz zakładami w Wels, Thalheim, Steinhaus i Sattledt. Firma zatrudnia 4760 pracowników na całym świecie i działa w następujących branżach: systemy ładowania akumulatorów, spawalnictwo i fotowoltaika. Eksport na poziomie około 92% to zasługa 30 międzynarodowych spółek firmy Fronius oraz partnerów handlowych i przedstawicieli w ponad 60 krajach. Dzięki innowacyjnym produktom i usługom oraz 1253 aktywnym patentom Fronius jest liderem w zakresie technologii na światowym rynku.


Data publikacji: 2019-05-21

Podobne technologie i poradniki


31.10.2023 | Energia ekologiczna
Cemex Polska zawarł z firmą Statkraft długoterminowy...
22.09.2023 | Energia ekologiczna
Zbudowana w dzielnicy Połęże (wschodnia część Gdańska)...
29.06.2023 | Energia ekologiczna
Wraz ze wzrostem popularności instalacji PV, na...
14.06.2023 | Energia ekologiczna
Instalacja fotowoltaiczna jest rozwiązaniem, o które najczęściej,...
22.05.2023 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne dobieramy koncentrując się na ich...
27.02.2023 | Energia ekologiczna
Kupując systemy montażowe pod panele fotowoltaiczne wybieramy...
21.12.2022 | Energia ekologiczna
Firma RECA SOLAR zbudowała instalację fotowoltaiczną na...
26.08.2022 | Energia ekologiczna
Wysoka jakość i pełne bezpieczeństwo Profesjonalne podejście...
14.07.2022 | Energia ekologiczna
W niepewnych czasach warto postawić na bezpieczne...
19.01.2022 | Energia ekologiczna
Zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwach domowych...